Autor Wątek: jaki kraj, taka muzyka?  (Przeczytany 4680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lolson

jaki kraj, taka muzyka?
« dnia: Marzec 24, 2007, 02:41:58 pm »
powiedzcie, jak to jest, ze znajomi z wysp ciagle donosza o fajnych nowosciach muzycznych, a ja nie bardzo mam czym sie zrewanzowac. naprawde nic nie moze u nas nawet drgnac? kiedy slyszeliscie nowy fajny polski zespol rockowy, ktory nie odgrzewa grunge'owych albo progresywnych patentow? i nie mowie o takich, co graja po garazach, albo puszcza ich trzy razy w regionalnym radiu i koniec, tylko o takich, ktorym udalo sie przebic do mediow. komu to sie ostatnio udalo? ckod?
polecam artykul na ten temat: http://www.kulturaonline.pl/Offensywa,Muchy,i,inne,oszolomy,tytul,artykul,316.html

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2007, 04:20:10 pm »
lol
ćpać i ruchać

Offline 612

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2007, 05:48:12 pm »
a o czym takim nowym fajnym donosza ci znajomi z wysp? chyba nie o tych mnozacych sie jak grzyby po deszczu postpunkowych/rock revivalowych/indie/niepotrzebne skreslic potworach z ktorych kazdy brzmi tak samo i ma mniej wiecej tak samo niewiele do powiedzenia?
zrewanzuj im sie moze Coma, nie beda rozumieli tekstow to w sam raz

Offline Pawełek

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2007, 06:04:57 pm »
612, prawda prawda!

Offline b_sk

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2007, 07:09:24 pm »
Tru, tru. Siedzę tutaj i miałem w ręku kilka numerów tego NME. Generalnie nie dość, że to wszystko brzmi tak samo, to jeszcze tak samo wygląda. Jak wrzucili raz jakąś kompilację zdjęć różnych tutejszych bandów to jakby mi ktoś powiedział, że to jeden, ale na różnych zdjęciach to bym się nie zdziwił.
Coma przy tym to szczyt oryginalności, bo wokalista to sobie chociaż irokeza zrobił swego czasu, chociaż jakaś odmiana bo tutaj szczytem odmienności jest pedalska ulizana emo-grzywka. Do tego wypowiadają się o tym w samych superlatywach. Może dlatego każdy z tych bandów brzmi tak samo bo wszyscy osiągnęli szczyt zajebistości muzycznej i lepszym już być nie można. ;)
Generalnie wszystkie te ichnie rockowe ekstra nowości jak dla mnie śmierdzą niemytym fiutem. :p
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2007, 10:16:43 pm »
Cytuj
a o czym takim nowym fajnym donosza ci znajomi z wysp? chyba nie o tych mnozacych sie jak grzyby po deszczu postpunkowych/rock revivalowych/indie/niepotrzebne skreslic potworach z ktorych kazdy brzmi tak samo i ma mniej wiecej tak samo niewiele do powiedzenia?
zrewanzuj im sie moze Coma, nie beda rozumieli tekstow to w sam raz
 
 

ja napisalem "lol" ty miales napisac "lolson" a nie sie rozwodzic na temat britpopu
ćpać i ruchać

Offline Maciej

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2007, 10:26:43 pm »
A te całe przywołane już uprzednio Muchy to mają chyba tylko jeden kawałek?
albo wszystkie podobne do siebie.  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline pandorian

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2007, 10:13:55 pm »
Warsaw Village Band, Skalpel? Choćby te dwie polskie kapele mają światową renomę, i mniejsza o to, że stety/niestety nie są kapelami rockowymi/metalowymi etc, niemniej na pewno w stosunku do zalewu badziewia stanowią mocny akcent polskiej sceny.

Przypomniałem sobie, ostatnio słuchałem ostatniej płytki Paprika Korps. Zespół gra tzw heavy reggae, niemniej poza kilkoma typowo reggae'owymi akcentami dużo jest w grze tego zespołu eklektyki, zwłaszcza na nowym wydawnictwie o prostej nazwie "Magnetofon" :)
url=http://www.lastfm.pl/user/pandorian/?chartstyle=anthonyb2] [/url]

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2007, 07:18:33 pm »
Cytat: "Lieut. Col. Bill Killgore"
lol

lolson !

Offline ursmar

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2007, 03:18:47 pm »
Klaxons są na okładce

Offline DARKMAN

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2007, 04:32:43 pm »
Chainsaw (zeby nie bylo nie domowien -> rozmowa jest o POLSKICH zespolach, bo jest takze taki twor zdaje sie z holandii....)!!! Plyta Sin Act naprawde swietna.

Offline zyon

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2007, 04:51:29 pm »
Something Like Elvis - choć nie nowy i niestety już nie istniejąc to swego czasu zrobił na mnie niezłe wrażenie.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Boodzik

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2007, 06:46:19 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Chainsaw (zeby nie bylo nie domowien -> rozmowa jest o POLSKICH zespolach, bo jest takze taki twor zdaje sie z holandii....)!!!


Istniało niemieckie Chainsaw i chyba angielskie (lub amerykańskie). Niemieckie miażdży polskie Chainsaw jednym riffem. A z polskich kapel oczywiście MonstruM.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2007, 08:25:55 pm »
Cytat: "Boodzik"
A z polskich kapel oczywiście MonstruM.

Mówisz poważnie?

Offline Boodzik

jaki kraj, taka muzyka?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2007, 08:34:47 pm »
Oczywiście.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

 

anything