Autor Wątek: Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara  (Przeczytany 50124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline morrigan_81

Mam prośbę do Learen i nie tylko:)
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 28, 2008, 08:36:27 pm »
Witam,

trafilam tu kompletnie przypadkowo,ale ciesze sie niesamowicie:)

Mam nadzieje,ze znajdzie sie tu prawdziwy znawca religii i kultury Celtów...

Mam takie pytanie:
Skąd na duzej ilosci bizuterii "celtyckiej" trafil węzeł Thota?
Wiem,ze jest niezwykle zblizony ornamentyka do wezlow celtyckich,ale sam w sobie pochodzi ze starozytnego Egiptu...
Czy Szanowna kolezanka Learen lub ktos inny potrafi powiedziec cos na ten temat?

Z gory serdeczne dzieki!!!

Offline Radan

Odp: Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 08, 2008, 05:26:19 pm »
Cytat: zaciekawiony
nie jestem pewien czy właściwie rozszyfrowywuję termin, ale chodzi w niepokalaniu, o fakt iż Maria była w ciąży dziewicą (nieskalana jak to się mówi)
Właśnie nie. Chodzi o to, że mama Maryi poczęła jedyne w 100% ludzkie dziecię bez grzechu pierworodnego.

Odgrzewam.
Możesz podać jakieś źródła/ opowiedzieć nam o tym? Na katechezie mówią co innego ;-)...

Offline zaciekawiony

Odp: Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 10, 2008, 10:43:15 am »
najwidoczniej źle rozszyfrowałem termin. Albo w Niepokalaniu chodzi o ciążę dziewiczą, albo o fakt, iż Maryja urodziła się nie posiadając grzechu pierworodnego, a zdaje się że nawet i później żadnego nie popełniła. Już chyba raczej o to drugie, coś mi się mogło rok temu pomylić.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Beryl

Odp: Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 11, 2008, 08:11:34 am »
Odgrzewam.
Możesz podać jakieś źródła/ opowiedzieć nam o tym? Na katechezie mówią co innego ;-)...
Nawet tu to wiedzą
Na katechezie zapytaj księdza, nie kolegi z ławki.^^

Zresztą, tak na logikę - o tym, że Chrystus się urodził bez ludzkiego ojca, piszą w samym Piśmie Świętym - więc to, co ty nazywasz "niepokalanym poczęciem" nie mogłoby być dogmatem ani czymś, co cześć religii chrześcijańskich odrzuca, ne?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 08:13:56 am wysłana przez Beryl »
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.