trawa

Autor Wątek: Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara  (Przeczytany 50120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlaskmlasknokoment

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2007, 12:01:52 pm »
hehe czytałem sporo o tym co na jamajce coponiektórzy fani i artyści z kręgu reggae/dancehall odpierdzielają i fakt, zgadzam się.
ale w mojej wypowiedzi miałem na myśli tych rasta raczej "pokojwych" ;)

J.K. Gordon III

  • Gość
Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2007, 03:08:08 pm »
Cytat: "Learen"
Odpisze na konkrety, jeśli je dostanę.


Dobrze. Pytam konkretnie:
- jak wyglądają współczesne rytuały wyznawców religii celtów?
- jakie są najważniejsze święta tejże religii?
- co trzeba zrobić, żeby zostać wyznawcą?

mam nadzieję, że łąskawie zechcesz odpowiedzieć.
nie żebym miał chętkę na przystąpienie do kultu, ot tak pytam ze zwykłej ciekawości.

pozdrawiam

Offline Tomsik

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 29, 2007, 04:25:30 pm »
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak wrogo podchodzą do tego tematu. Niech każdy wierzy w co chce, nie ważne czy to Nieśmiertelny Gościu Z Kosmosu, Święta Roślinka czy cokolwiek innego.
emoniszcze! Tysiacletnia wskazówka i krewetki!

Offline Piroko

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 29, 2007, 05:33:07 pm »
Cytat: "Learen"
Tylko dlatego, że osoby , które nie rozumieją nas zaczynają nas "ścigać". Pogardzają nami. Ciekawe, jakbyście się czuli, Wy, katolicy, gdyby osoby, które wyznają Starsze Wiary, zaczęły Wami pogardzać... Wątpię, abyście się czuli dobrze... Bo my, osoby, które wyznają inne religie, tak się czujemy...


No pewnie najlepiej powiedzieć, że my [katolicy] jesteśmy ci nie dobrzy, ale gdy wy nabijacie sie z naszej religi jest ok. Ja nie pogardzam ludźmi, którzy są innego wyznania. W sąsiedztwie mojej koleżanki zamieszkała muzułmańska rodzina, jakoś nikomu to nie przeszkadzało i nikt nie próbował "spalić ich na stosie". I nie pisz, że cie ścigają za twoją religie, bo to nie średniowiecze. Możesz wieżyć w to, co ci sie podoba, mamy wolność wyznaniową, a jeśli komuś coś sie nie podoba to jego problem, nie twój. Nami wbrew pozorom też pogardzają :( i też nie czujemy sie z tym dobrze.

Offline kort

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 29, 2007, 08:27:42 pm »
Cytat: "Pawełek"

dobra z ciotami i tak nie gadam! HAHAHA!


Ciekawe, czy byś tak powiedział gdybyśmy rozmawiali na ulicy zamiast przez ekran komputera. Daj sobie spokój synku. Zacznij się uczyć, a nie pierdoły wypisujesz. Poza tym uważaj co piszesz, bo niektóre teksty łamią regulamin, tudzież nawet podchodzą pod prokuraturę.
Anyway podrośnij, pogadamy... :roll:

Cytat: "Tomsik"

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak wrogo podchodzą do tego tematu. Niech każdy wierzy w co chce, nie ważne czy to Nieśmiertelny Gościu Z Kosmosu, Święta Roślinka czy cokolwiek innego.


I owszem Tomsiku. To co u wyniknęło, wyniknęło z tego, że po prostu POZA ludzi drażni. Wkurza i mierzi. Tylko o to chodzi. Ludzi, którzy tu się wypowiadają znam czas jakiś... Jednych dłużej innych krócej... Jednych osobiście innych z wypowiedzi na forum... Wierz mi tutaj (z tych co nie zostali zbanowani) nikt nie potępia innej wiary. Chodzi tylko o postawę: "Jestem straszliwą poganką, biegam nago po lesie, składam ofiary moim bogom" itd. To jest tak zwana "mroczność". Poza tym taka "mroczność" wynika z buntu i odrzucania tego co ogólnie przyjęte. Więc nie można tego nazwać religią, powołaniem... To tylko poza :roll:
BTW: Bieganie nago po lesie w wykonaniu kobiet nie jest takie złe :)

Offline Tomsik

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 29, 2007, 09:22:34 pm »
Cytat: "koortshack"
Poza tym taka "mroczność" wynika z buntu i odrzucania tego co ogólnie przyjęte.

Co jest złego w buncie i odrzucaniu tego co ogólnie przyjęte? Może młodzieńczy bunt nie jest zbyt sensowny, ale można buntować się przeciwko innym rzeczą np. ludzkiej głupocie; temu, że ludzie są zbyt podobni do siebie; bezsensownym zasadom, et cetera, et cetera...
A i w odrzucaniu może być trochę sensu, ktoś musi sprawiać zmiany, inaczej wsztko będzie stałe i nudne, choćby miałoby to być drugie emo...

Cytat: "koortshack"
BTW: Bieganie nago po lesie w wykonaniu kobiet nie jest takie złe :)

To zależy od kobiety. ;)
emoniszcze! Tysiacletnia wskazówka i krewetki!

Offline mlaskmlasknokoment

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 29, 2007, 09:34:28 pm »
Ależ w buntowaniu się nie ma nic złego!
Mnie denerwuje to, że w większości najwięksi buntownicy za młodu, stają się później yuppies czy innym konformistycznym skur********em.
Więc taka moja rada żeby się buntować inteligentnie i przez całe życie, a nie krótko i emocjonalnie w czasie burzy hormonów bo tak to niestety każdy debil potrafi...

Offline bujalex

sol invictus
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 30, 2007, 09:49:44 am »
chrześcijaństwo to kopia mitraizmu
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline bujalex

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2007, 09:59:06 am »
BUNT JEST KONSTRUKTYWNYM ZANIKIEM
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline balum

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 30, 2007, 10:33:53 am »
Cytat: "Tomsik"
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak wrogo podchodzą do tego tematu. Niech każdy wierzy w co chce, nie ważne czy to Nieśmiertelny Gościu Z Kosmosu, Święta Roślinka czy cokolwiek innego.

Jakie wrogie podejscie? Tylko kpienie, bo jest z czego.

Offline Sadow

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 30, 2007, 02:51:33 pm »
Cytuj
Jak się kierunkujecie do religi niechrzescijańskich? Znacie kogoś, kto jest innej wiary (wikingowie, słowianie, wicca, itp.)? I jak się odnosicie do takich osób?...


Kierunkuje się bardzo pozytywnie, zwłaszcza po poznaniu bardziej dogłębnie istoty religii i pewnych systemów.
A znam sporo osób innej wiary: co najmniej troje wyznawców hinduizmu(w tym jedną tantryczke), buddyste zen,  muzułmanów (szyitów), gnostyków, wyznawców New Age i jeszcze kilkoro innych(w tym i wyznawcy religii germańskich) ...
Nie zauważyłem, żeby z nich szydzono ani nic w tym stylu, powiedziałbym ze wręcz przeciwnie.

Cytuj
Ostatnio spotkałam się z zażutem, że jako wyznawczyni "świetych dębów", jak niekiedy nazywa sie religię celtycką, odprawiam jakies szalone orgie w lasach, pije krew wrogów, a ich głowy umieszczam jako trofea.

No wiesz, wg niektórych także Żydzi porywali dzieci do swych "mrocznych" kultów... Takie reakcje wynikają z nieznajomości tematu i patrzenia przez pryzmat chrześcijańskiej ideologii. Nie oczekuj, że każdy Cie zrozumie.

A co do Wicca, to z używaniem określenia religia bym uważał, bardziej chyba pasuje "kult"

Cytat: "bujalex"
chrześcijaństwo to kopia mitraizmu

Strzelaj dalej :)
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Re: sol invictus
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 30, 2007, 04:03:50 pm »
Cytat: "bujalex"
chrześcijaństwo to kopia mitraizmu


prawda jest taka że  jest dokładnie na odwrót  ;)
P.S. fajnie Sadow że wróciłeś, brakowało nam ciebie  ;)
RIP Gildio...

Offline Radan

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 30, 2007, 04:25:19 pm »
Learen, chcesz aby Ci zadawać konkretne pytania, więc zadam:
Czy możesz z ręką na sercu, jak na spowiedzi powiedzieć: "Nie jestem chrześcijaninem/chrześcijanką, tylko poganinem/poganką (oczywiście nie chodzi o poganina jako rzymskiego wieśniaka :D )"??

PS. Nie wiem o co chodzi ze złym traktowaniem w Polsce nie-katolików :? . Mam np. kolegę adwentystę w klasie, wszyscy wiedzą o jego wyznaniu i nikogo to nie obchodzi. Wyśmiewanie innych "za wiarę" to domena fanatycznych debili na całym Świecie i chyba nie chcecie mi powiedzieć, że liczycie się z ich zdaniem  ;) .

2PS. Niektóre wypowiedzi w tym temacie są zaprawdę żenujące :D ...

Offline Hrackus

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 31, 2007, 12:35:45 pm »
Cytat: "Lieut. Col. Bill Killgore"
poganie to ci co sie przebieraja w jakies lachmany i biegaja z mieczami udajac, ze sa w sredniowieczu a pozniej siadaja przed komputerem opisujac jak to fajnie jest czcic trzcinke wierzbe i napic sie mleka od krowy?
 Tym postem mnie mocno zdenerwowałeś!!!!!!!!! Chyba i "poganie" (ludzie o odmiennych poglądach religijnych) i wg Ciebie wariaci latający z mieczami zgodzą się, że twój post jest nie jest zgodny z prawdą. Ja. jako od niedawna jeden z owych wariatów chcę wiedzieć kto z "nas" takie coś pisał i proszę o źródło  

P.S.
Żeby nie było offtopicu ( a  zarzucano mi już robienie takiego ) uważam, że chrześcijanie są prześladowani za to co się dzieje w "Kościele" a nie za wiarę
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline balum

Religie niechrześcijańskie, albo Starsza Wiara
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 31, 2007, 01:23:41 pm »
A jak się ich prześladuje?

 

anything