trawa

Autor Wątek: Alveum  (Przeczytany 21629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Alveum
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 30, 2007, 10:56:52 pm »
Moim zdaniem słabość Alveum jako komiksu nie leży w problemie ewentualnych zżyn czy tez cytatów, tylko w grafomańskim scenariuszu i problemach z narracją.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Raiin

Alveum
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 02, 2007, 11:13:31 am »
Bismillah

Cytat: "Maciej"
Moim zdaniem słabość Alveum jako komiksu nie leży w problemie ewentualnych zżyn czy tez cytatów, tylko w grafomańskim scenariuszu i problemach z narracją.


No cóż. Dzięki. Chyba. W sumie masz rację. Twórczość tamtych czasów trudno mnie samemu uznać za wyjątkową.
Allahu Akbar"

- Raiin -
"Ja jestem chamem, a wy głupcami. Do zobaczenia jutro."

Offline kingquest

Alveum
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 04, 2007, 05:16:03 pm »
Jej, dawno nic nie napisałem...
No, ale do rzeczy.
Alveum czytałem bardzo powoli, podchodziłem do tego komiksu kilka razy. Zawiodłem się na nim. Przed WSK sam fakt, że komiks jest wydany przez Timofa uznawałem za najlepszą rekomendację. Jednak zawiodłem się strasznie na Alveum, trochę mniej na Czakim, a i GR nie zbierają najwyższych recenzji.
Już na samym początku zniechęciła mnie czcionka. Jest ona strasznie źle dobrana i trudno rozszyfrować co jest napisane w ramce. Bardzo nieczytelna jest, i za to duży minus.
Od strony scenariusza to już wogóle porażka. Beznadziejna fabuła, kiepsko jest napisane, narracja strasznie kiepska.
Najjaśniejszą stroną komiksu są rysunki, ale tu też zaznaczę, że oczekiwałem czegoś więcej. Bo przed premierą mówiono o niesamowitych rysunkach etc. Tymczasem autor zerżnął z McKeana. Ten fotomontaż który pokazał kiedyś graves dobitnie ujawnia stopień inspiracji (można mówić wręcz o plagiacie, jeśli chodzi o tej jeden kadr) Ogólnie, jest to jedna ze słabszych pozycji jakie przywiozłem z WSKi.

Offline Raiin

Alveum
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 05, 2007, 10:45:05 am »
Bismillah

Cytat: "kingquest"

Od strony scenariusza to już wogóle porażka. Beznadziejna fabuła, kiepsko jest napisane, narracja strasznie kiepska.


A z ciekawości - jak to powinno wyglądać ? Mogę o konkrety prosić ?
Allahu Akbar"

- Raiin -
"Ja jestem chamem, a wy głupcami. Do zobaczenia jutro."

Offline kingquest

Alveum
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 05, 2007, 05:43:17 pm »
Cytat: "Raiin"
Bismillah

Cytat: "kingquest"

Od strony scenariusza to już wogóle porażka. Beznadziejna fabuła, kiepsko jest napisane, narracja strasznie kiepska.


A z ciekawości - jak to powinno wyglądać ? Mogę o konkrety prosić ?


Cóż:
Co do narracji, wystarczy uważnie przeczytać ten komiks, aby dostrzec, że autor używa nieodpowiednich sformuowań i popełnia małe błędy stylistyczne. Niektóre zdania są źle sformuowane, co utrudnia odbiór tej pozycji. Np. "Leżymy sobie. Jest beznadziejnie... Jest tragicznie"
albo, "bla,bla,bla... Nieważne" i po chwili znów " bla, bla, bla... nieważne"
Dużo takich sformuowań wydaje się być sztucznych i nie pasuje do komiksu.
Co do scenariusza, cała historia wydaje się być skrócona, kompletnie nie rozwinięta. Pierwsze pół albumu to bardzo nudna opowieść o umiejętności głównego bohatera, a drugie pół, to kiepski wątek z wampirem. Nie czytałem opowiadania na podstawie którego ten komiks powstał, ale wnioskuje, że i ono nie musiałobyć najwyższych lotów. No chyba, że Stefaniec tak spłycił wszelkie wątki.
Nie powiem jak dokładnie powinno to wyglądać, nie jestem autorem itp, mogę jedynie wytknąć liczne błędy i minusy tegoż komiksu...

Offline Raiin

Alveum
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2007, 06:46:01 am »
Bismillah

Cytat: "kingquest"

Nie powiem jak dokładnie powinno to wyglądać, nie jestem autorem itp, mogę jedynie wytknąć liczne błędy i minusy tegoż komiksu...


Mhm, mhm, dzięki.
Allahu Akbar"

- Raiin -
"Ja jestem chamem, a wy głupcami. Do zobaczenia jutro."

Offline exit

Alveum
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 03, 2007, 09:51:33 am »
Jest nowy komentarz na Below Radars:
http://belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=recenzje&tekst=121

Chłopaki nieźle dają na "Alveum". Nie da sie ukryć, znają się:)

Offline Maciej

Alveum
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 03, 2007, 11:10:08 am »
Nowy kolego
rozumiem, że chciałeś się pochwalić pomówieniami, które zamieściłeś na innym serwisie. Tylko dlaczego nie podpisałeś się imieniem i nazwiskiem?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline exit

Alveum
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 03, 2007, 11:44:43 am »
Cytat: "Maciej"
Nowy kolego
rozumiem, że chciałeś się pochwalić pomówieniami, które zamieściłeś na innym serwisie. Tylko dlaczego nie podpisałeś się imieniem i nazwiskiem?


Spokojnie. Podałem tą stronkę żeby pokazać jak małostkowi i bezczelni potrafią być ludzie. Często oceniają i krytykują rzeczy których nie rozumieją, chcą zdusić w zarodku twórczość młodych rysowników. TO BYŁ DEBIUT! Całkowicie nie zgadzam się z tymi komentarzami. Pojęcie "plagiatu" jest tu sporym nadurzyciem. Ktoś kiedyś urzył jakiegoś porównania, a forumowicze jak papugi bezmyśnie powtarzają nie swoje słowa. Często ludzie krytykujący komiksy nie mieli ołówka w ręku!! Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie przerysowywał i nie ćwiczył kopiując swich mistrzów. Ja podziwiam Stefańca za odwagę, za choćby próbę babrania się w tym światku. To jest moje skromne zdanie, a moja dane osobowe nic tu nie zmienią.

Offline Maciej

Alveum
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 03, 2007, 06:23:38 pm »
W takim razie przepraszam za posądzenie.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Julek_

Alveum
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 03, 2007, 07:27:28 pm »
Mam moc!

Swoimi tekstami potrafię zniszczyć talent młodego artysty na jego drodzę do rysunkoweog Parnasu! Muahahaha, wkszuje tylko palcem i rzeczony delikwent zapad się pod ziemię, a jego dzieła giną w pomroce zapomnienia!

Muahahahah!

Tak, jestem człowiekiem który nei miał ołówka w ręce w tym rysunkowym sensie. Jestem też Czytelnikiem i mam prawo do każdej oceny i interpretacji. Nawet jesli jest głupia i nieprawdziwa. Mam do niej prawo. A że znam adminowe hasło na BR to mogę spor nawyczyniać  ;)

Co do plagiatu. Nie jest to żadne <nadurzycie> (piszą to Ci, co nie mieli ngdy pióra w ręku!), ktoś wrzucił tu jeden przykład, Karol znalazł ze dwa, ja też jedno. Nie mam skanera, na forum nic nie udowodnie. Każdy kto ma jednak oczy, widzi. Zapieranie się tych kadrów nie zmieni.

Nie bronie nikomu plagiatować. Czy to po kryjomu, w zeszycie, czy w albumie debiutanckim. Spoko. Tylko liczmy się z reakcją na toż.

Offline Maciej

Alveum
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 03, 2007, 07:43:26 pm »
Skoro nie masz skanera, to napisz który kadr na której stronie.
Ja mam skaner.

Napisz też z jakiego komiksu kadr jest splagiatowany.
Pewnie ktoś będzie miał pod ręką ten komiks i zeskanuje.

Wtedy udowodnisz.

W przeciwnym razie, równie dobrze ja mogę powiedzieć, że trzech rysowników "ksiąg magii" również zżynało z siebie i McKeana nawzajem.  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline OgriV

Alveum
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 03, 2007, 11:45:46 pm »
1. Przyklad, ktory graves podal jest nie dokonca trafny. To nie kalka, megazrzyna, kopia. McKean uzyl techniki fotomontazu (wiem z wiarygodnego zrodla), Stefan "przemalowal" ten kadr. Oczywiscie, oburzenie wynika z tego, ze jest to przerysowane wlasnie. Jak dla mnie po prostu jest to uklon w strone mistrza. Stefana inspiruje McKean, Sienkiewicz i daje temu wyraz w taki sposob.
2. Grzech Stefana polega na tym, ze nie umiescil na poczatku komiksu jakiejs notki w stylu: "McKean to git koles i tu wam pokaze drodzy czytelnicy, ze rysowac w jego stylu tez potrafie i aby kunsztowi mistrza poklon oddac zainspiruje kadr jeden stylem wielkiego Dave.Caly komiks w stylu podobnym utrzymany bedzie bo szukam i eksperymentuje i niech to was nie zrazi".
Tyle i kropka. Byc moze taki raban powstal przez to tez , ze czytelnicy poczuli sie oszukani. Mysleli, ze Stefaniec chce im wcisnac komiks i nikt nie zorientuje sie, ze inspiracja pochodzi od mistrza. Ilu malarzy tworzylo w danym stylu a kazdego mozna bylo odroznic. Wielu. Stefanca mozna odroznic bo widac tam Stefanca czerpiacego nauke od najlepszych.
3. To jedyny grzech bo wiecej podobienstw nie widze. Kazdy drze morde, ze to plagiat i silna inspiracja. Inspiracja raczej niz plagiat. Co w tym zlego, ze Stefaniec inspiruje sie stylem najlepszych. Nie udaje go moim zdaniem tylko poszukuje wlasnego glosu i z powodzeniem go znajduje bo Alveum jest wykonane zajebiscie po prostu. Ilu polskich tworcow daloby rade narysowac w taki sposob?
4. Tak na marginesie- beznadziejne i hlamowate oraz dysproporcjonalne rysunki ze "Szminki" byly wychwalane pod niebiosa. Absurd.
5. Co do okladki. Ktos gdzies wrzucl temat, ze to jak Sandman.
Z tego co wiem patentu na taki styl nie ma i wielu tworcow uzywa "kolazowania", fotomontazu do uzyskania podobnych efektow. Okladka jest swietna!
6. Alveum od strony historii wielu nuzy a tak naprawde to ciekawa opowiesc o samotnosci i milosci w moim mniemaniu. Nie ma w Alveum akcji, znaczy wiec, ze nuda. Tak jak wielu niezaznajomionych z tematem twierdzi, ze komiksy sa dla dzieci tak wielu twierdzi, ze Alveumj est nudne i nietrafione. Alveum mozna smialo polecic komus kto nigdy komiksow nie czytal aby dostrzegl, ze komiks to cos wiecej niz superbohaterowie
7. kingquest, Twoja ksywa mowi mi wiele. Latwo jest wytykac bledy ale skorygowac juz trudniej, co? Zenada.
8. Patronat gildii, patronat belowradars. Na obu portalach negatywne recenzje. Nie zastanawia to Was. Upchnac logo Gildii na okladce-to jest najwazniejsze. Banda hipokrytow. Nie wiecie co patronujecie, skoro Alveum jest takie zle to jak to sie stalo, ze mialo patronaty obu portali. Spisek, pomylka? Moze ktos z zarzadu to wyjasni. I po wtore:
9. Od wielu lat obserwuje co sie dzieje na gildii i znam kilka osob z nia zwiazanych. Jedyne wnioski do jakich dochodze to to, ze cale to towarzystwo jest zgrane i panuje to atmosfera wzajemnej adoracji. Jak temat zapoda ktos z duza iloscia postow to zaraz znajduje sie banda jelopow, "znawcow" itp., ktorzy mu przytakuja. KAzdy ma prawo pisac co chce bo wolnosc panuje i wogole krytykowac kazdy moze. Malo jest na tym portalu ludzi, z ktorymi mozna uknuc konstruktywna dyskusje - szkoda.
10. Recenzje na gildii czasami pojawiaja sie miesiace po ukazaniu sie komiksu natomiast do Alveum blyskawicznie-rach ciach i jest. Taka aby sie miesila w ogolnym tonie dezaprobaty i zeby dorzucic do pieca. Zenada!
11. Niespelnieni tworcy i marni tworcy, ktorzy tu wyladowuja swoje frustracje spojrzcie na poprzedni dorobek Stefanca, ktory mozna znalezc na gildii, spojrzcie na DzienZaloby.

Stefan rysuje na zajebistym poziomie, debiut udany moim zdaniem. Hehe koles sie dopiero rozkreca i zobaczym za pare lat ilu dopowlazow sie znajdzie wychwalajacych jego styl i oryginalnosc. Zmieni sie nick na forum i bedzie sie zagorzalym fanem. Na podstawie Alveum, ktory jest utrzymany w McKeanowskim stylu zanegowaliscie wielkosc Stefana i to swiadczy tylko o malenkosci waszej wiedzy na temat komiksu, procesu tworczego, inspiracji, krytyki.
No pain, no gain!

Offline Julek_

Alveum
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 04, 2007, 12:51:35 am »
a!

prawie dałem się nabrać!


Macieju,
jak nie będę miał nic lepszego do roboty, to dam znać.

Offline głowonuk

Alveum
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 04, 2007, 01:12:35 am »
Cytat: "OgriV"
dysproporcjonalne rysunki ze "Szminki"


"dysproporcjonalne" względem czego? Tekstu? Dymków? Brak równowagi w kompozycji?

(mam nadzieję, że nie chodzi o proporcje postaci, błagam... to tak jakby powiedzieć, że chmmm... Andrzej Wróblewski jest cieniasem, bo proporcji nie zachowuje)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu