trawa

Autor Wątek: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!  (Przeczytany 68679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 26, 2008, 03:49:41 pm »
A skoro tak, to ok.

BTW, znalazłem. Tylko dla fanów o mocnych nerwach:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Michaelius

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 26, 2008, 06:39:02 pm »
A jakies wytlumaczenie co takiego strasznego jest w tych porównaniach dla mniej fanatycznych wielbicieli? :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 26, 2008, 08:25:37 pm »
erm... bo postacie z mangi są dużo brzydsze od anime?
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 26, 2008, 08:32:09 pm »
Brzydsze to mało powiedziane  :roll:


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Teukros

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 26, 2008, 08:42:10 pm »
Przebrnąłem przez kilka odnicinków, i ostatecznie dałem sobie spokój. Wcale nie dlatego, abym uważał że anime jest kiepskie. Przeciwnie - uważam, że ma naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim, jest nowatorskie bez popadania w udziwnienie (o co niełatwo), znakomicie rozgrywa też wątki parodystyczne (a humor w anime niekiedy jest ciężki, oj ciężki).

Problem pojawił się gdzie indziej - otóż Haruhi okazało się dla mnie raczej przygnębiające. Owszem, na poziomie "intelektualnym" wiedziałem, że "to jest zabawne", to humor ten zupełnie do mnie nie docierał. Dla mnie ten film pokazywał przede wszystkim ponury przypadek eskapizmu, dziewczynę żyjącą tylko marzeniami. Celnie skomentowala to moja znajoma: "zabierzcie Haruhi jej alienów i esperów, i zostanie nastolatka, która czuje się mocno lepsza od całego świata i spędza życie, patrząc w okno".

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 26, 2008, 09:12:49 pm »
widzisz, ale całym sensem anime jest to, że ona RZECZYWIŚCIE jest lepsza od wszystkich ludzi :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 26, 2008, 09:29:37 pm »
Cytat: "Szyszka"
erm... bo postacie z mangi są dużo brzydsze od anime?


W każdym razie z tej "pierwszej" mangi (pierwsza kolumna z lewej).
Druga manga (druga kolumna) wygląda już o wieeele lepiej i w sumie byłaby całkiem dobra gdyby nie Kyon który emanuje na nas urokiem spłaszczonej żaby.
Trzecia kolumna to oryginalne chara designy Noiji Itou wykorzystane m.in. w nowelkach, a czwarta kolumna to chara designy Ikedy Shouko z KyoAni (czyli to co zna fan anime)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 27, 2008, 08:18:17 am »
Teraz nie dziwię się, że były zamieszki...  Ja czytałem tą drugą. Niezła jest.

Offline Shirosama

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 27, 2008, 01:43:50 pm »
Cytat: "Szyszka"
widzisz, ale całym sensem anime jest to, że ona RZECZYWIŚCIE jest lepsza od wszystkich ludzi :D

Ale w tym negatywnym sensie :D

Offline steelie

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 27, 2008, 02:49:42 pm »
Treścią tego animca nie jest opowieść o boginiach i esperach, tylko o nastolatce, która buntuje się przeciwko zastanemu światowi, uniformizacji, konieczności wpasowania się w rutynę. Nie chce być taka jak inni, tworzący szary tłum. Szuka w życiu czegoś niesamowitego nie widząc, że wystarczająco niesamowite rzeczy są tuż obok - i nie dlatego, że koleżanka pochodzi z przyszłości, bo najbardziej niesamowity jest Kyon.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 27, 2008, 03:24:03 pm »
Cytat: "steelie"
Treścią tego animca nie jest opowieść o boginiach i esperach, tylko o nastolatce, która buntuje się przeciwko zastanemu światowi, uniformizacji, konieczności wpasowania się w rutynę. Nie chce być taka jak inni, tworzący szary tłum. Szuka w życiu czegoś niesamowitego nie widząc, że wystarczająco niesamowite rzeczy są tuż obok - i nie dlatego, że koleżanka pochodzi z przyszłości, bo najbardziej niesamowity jest Kyon.


<idzie lepić ołtarzyk steeliemu>

Poza tym chciałam dodać, że trudno jest nie czuć sie lepiej, jeśli wszystko, co robisz zawsze się udaje - pamiętajmy, że rzeczywistość "nagina" się do woli Haruhi, dlatego jest dobra w każdym sporcie, ma świetne oceny i generalnie cała rzeczywistość przychodzi jej łatwo. Dodajmy jeszcze, że nie jest świadoma swych właściwości, dla niej po prostu jest to naturalne (nie martw się, Kyon, zaraz wzejdzie słońce i wszystko będzie takie, jak być powinno). Ona rzeczywiście jest lepsza (czytaj - inna), a przy tym jest normalną, wrażliwą nastolatką, typową tsundere, tyle, że nie loli, więc nie jest urocza - jest bardziej w typie Asuki.

Jakby jej zabrać esperów, podróże w czasie i kosmitów to pewnie by ich znowu stworzyła. A tak ich istnienie utrzymujące się w tajemnicy pozwala światu na zachowanie nadanego mu kształtu (Haruhi ciągle pragnie kosmitów itd, ale ponieważ już są, a ona o tym nie wie, świat się nie zmienia). Tym bardziej wzruszające jest to, że ostatecznie dochodzi do pokręconego wniosku, że tak naprawdę liczy się tylko Kyon - jeszcze pewnie nie wie, dlaczego, ale już jest w stanie to stwierdzić. a rzeczywistość może być ciekawa taka, jaka jest.

Mnie niesamowicie bawiło wychwytywanie "fanomenów", które się działy gdzieś w tle - mówiący kot na ten przykład.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dreadorus Maximus

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 27, 2008, 08:08:45 pm »
Cytuj
nie martw się, Kyon, zaraz wzejdzie słońce i wszystko będzie takie, jak być powinno

Ten motyw był jednym z "najstraszniejszych" w tym anime. Mnie osobiście zbił z nóg i z rąk. Jeśli odcinek ostatni kompozycyjnie wpiszemy w schemat antycznej tragedii, to ten moment jak dla mnie był punktem kulminacyjnym.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 13, 2008, 03:21:30 pm »
Obejrzałam 5 odcinków....I zastanawiam się, co ludzie w tym widzą?
Seria jest dobra, sympatyczna, ogląda sie ją szybciutko....Ale jakoś nie widzę tego fenomenu. Haruhi jest miejscami antypatyczna, nie mogę wybaczyć twórcom motywu z "gwałceniem" Mikuru co odcinek. "Turn ons" są widać potrzebne KAŻDEJ serii anime, nawet dobrej bez tego  :roll:
Denerwuje mnie też design postaci, jedna Mikuru jest tam ładna,a no i jeszcze Yuki Nagato. Haruhi, Tsuruya...ech.Niezbyt podoba mi się ich wygląd.
Rozważam, czy oglądać dalej, skoro 1/3 serii mam za sobą.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 13, 2008, 04:02:06 pm »
Molestowanie Mikuru przez Haruhi było bardzo śmieszne :)
Ciekawostką jest to pomieszanie odcinków czyli celowo są emitowane jakby nie po kolei.
To anime jak zapewne się domyślasz jest częściowo parodią ze sporym udziałem Mikuru.
Kreska akurat najładniejsza jest właśnie Haruhi.
Ma być niby Suzumiya Haruhi no Yuuutsu 2 ale nic więcej nie wiadomo.
Odnośnie tego czy warto oglądać dalej.
Ja ci radzę nie oglądać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2008, 04:05:39 pm wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 13, 2008, 04:10:15 pm »
Cytuj
Rozważam, czy oglądać dalej, skoro 1/3 serii mam za sobą

Oglądaj dalej. Dalej będzie jeszcze ciekawiej. O drugiej serii słyszałem, że miała się pojawić na wakacjach, ale jak na razie ani widu ani słychu.

 

anything