trawa

Autor Wątek: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!  (Przeczytany 68740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 26, 2009, 01:46:36 am »
Ona jest oboma typami charakterów...
A tsundere nie są głupie i mniej fajne... chyba że gadamy o Shanie :P
Tsundere są zazwyczaj głupie, a Shana jest jednym z wyjątków bo jest bardzo sympatyczna i słodka.

Haruhi nie jest tsundere choć na siłę to znacznie więcej postaci można nazwać tsundere.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=271

Offline wyspa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:54:32 pm »
Tsundere są zazwyczaj głupie, a Shana jest jednym z wyjątków bo jest bardzo sympatyczna i słodka.

Haruhi nie jest tsundere choć na siłę to znacznie więcej postaci można nazwać tsundere.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=271
http://myanimelist.net/forum/?topicid=27112
pisze z klawy systemowej wiec 2 proste slowa:
U'r WRONG!
 :)

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 27, 2009, 12:01:33 am »
http://myanimelist.net/forum/?topicid=27112
pisze z klawy systemowej wiec 2 proste slowa:
U'r WRONG!
 :)
Haruhi w żadnym razie nie jest przykładem postaci tsundere. Nie mówię jednak, że nie ma żadnej z cech tsundere. Więc jak widzisz jest w tym pewna różnica. Tsundere zachowują się inaczej niż Haruhi. Bardzo wiele takich widziałem więc wiem, ale dla ciebie to może i być tsundere.

Offline wyspa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 27, 2009, 12:04:15 am »
nie jest typowa tsundere ale jej zachowanie wobec kyona wystarczy aby mozna o niej tak mowic. pozatym szablonowe tsun bohaterki slabe sa... dlatego nie lubie shany to taka tsundere na sile...

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 27, 2009, 12:10:20 am »
nie jest typowa tsundere ale jej zachowanie wobec kyona wystarczy aby mozna o niej tak mowic. pozatym szablonowe tsun bohaterki slabe sa... dlatego nie lubie shany to taka tsundere na sile...
Przezywa go i bije ? Tak prawie wszystkie tsundere robią. Shana jest jednym z wyjątków dlatego jest jedną z najlepszych.

Najbardziej typowa tsundere z typowych to Katagiri Yuuhi z Akane-iro. Z tego rodzaju najbardziej denerwujących.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=2288

« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 12:13:28 am wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 27, 2009, 01:02:45 am »
Przezywa go i bije ? Tak prawie wszystkie tsundere robią.
raczej traktuje jak sluzacego, chodzacy portwel i psa na kazde zawolanie jednoczesnie sie w nim podkoc**jac to kest zachowanie tsundere.
anfanie jezeli myslisz ze zachowanie tsun polega na waleniu po glowie i wyzwiskach to masz o tym nikle pojecie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 01:07:11 am wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:29:21 am »
raczej traktuje jak sluzacego, chodzacy portwel i psa na kazde zawolanie jednoczesnie sie w nim podkoc**jac to kest zachowanie tsundere.
anfanie jezeli myslisz ze zachowanie tsun polega na waleniu po glowie i wyzwiskach to masz o tym nikle pojecie.
No przecież to był tylko mały przykład często spotykany w anime i to właśnie były tsundere.
Owszem dobrze opisałeś tsundere lecz to właśnie ogólne zachowanie, której najczęściej występuje lecz nie wszystkie są takie same. Te wredne to właśnie idealnie tej definicji odpowiadają, a te bardziej sympatyczne już mniej. Tyle, że Haruhi ma minimalne cechy tsundere dlatego do typowej tsundere się nie zalicza. Jest tak jak napisano na anidb.

Offline wyspa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 27, 2009, 01:29:44 pm »
Anfanie na prawde nie wiem co jest z tym twoim uwielbieniem aniDB niczym wyroczni... Haruhi jest zarówno energetic girl, geek girl jak i Tsundere i tyle... świadczy o tym jej stosunek do głównego bohatera i to wystarczy bo na tym właśnie "tsunderowatość" polega. Pewnie że nie jest typowa tsundere ale im dalej w serie tym lepiej widoczny jest jej stosunek do Kyon'a i tym więcej cech tsundere Haruhi nabiera... początkowo kiedy wydaje się być nie zainteresowana Kyonem tego nie widać ale później tak.
W sumei własnie takie serie lubei gdzie bohaterowie nie sa zdefiniowani i wpisani w schematy od początku ale rozwijają się z czasem :).

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:37:43 pm »
Po obejrzeniu Haruhi 2 mogę tylko tyle napisać, że zależy w jaki sposób to anime ktoś ocenia.

Jeśli przez pryzmat I sezonu to II sezon = porażka (nie całkowita, ale jednak jest).

Natomiast jak oceniasz to anime tylko na podstawie tych odcinków co widziałeś w II sezonie to już ocena musi być wyższa.

I jak pisałem. Pierwszy odcinek był bardzo dobry i wyjaśnił dlaczego Haruhi pojawiła się w tej szkole co Kyon.
II odcinek był również doskonały bo bardzo ciekawy i fajny. Natomiast pozostałe 7 to było przegięcie bo jednak za dużo tych powtórek. Odcinki były fajne no, ale przesadzili.
Natomiast ostatnie 5 odcinków o kręceniu tego ich świetnego filmu było bardzo dobrych. Po raz pierwszy chyba Haruhi stała się denerwująca i było mi żal Mikuru.
Na pewno największą wadą II sezonu było zbyt małe urozmaicenie anime. Pamiętacie w I sezonie tą doskonałą walkę z Asakura Ryoko ?
Czegoś takiego ani nic podobnego nie było w II sezonie. Nawet piosenek w trakcie anime nie było.

Wady :
- gorsza kreska (animacja również gdyż praktycznie nawet nie mogli jej pokazać) niż w I sezonie
- stanowczo zbyt mało urozmaicone odcinki i w przypadku Endless Eight nawet nudne
- brak jakiejkolwiek akcji, piosenek i ogólnie czegoś co by robiło większe wrażenie
- to tylko zwykłe nędzne uzupełnienie I sezonu, a nie żadna kontynuacja

Zalety:
- chwilami bardzo przyjemne rytmy muzyczne
- bardzo śmieszne odcinki o kręceniu filmu i pierwszy ciekawy odcinek

Oceniam ogólnie 7/10 choć wiem, że to zawyżona ocena no, ale I serię bym musiał ocenić 10/10.

A to zdjęcie z I sezonu Haruhi. Od razu widać, że była lepsza kreska i animacja.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 10:41:28 pm wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 10, 2010, 10:15:51 am »
Oglądał ktoś już film kinowy? Warto w ogóle?

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 10, 2010, 12:10:16 pm »
Oglądał ktoś już film kinowy? Warto w ogóle?
Jeszcze nie ma wersji do oglądania. Jak widzę na anidb jest tylko ta nagrana kamerą z kina.
Ale średnia ocena na anidb to 9.20/10.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7221

Offline CoraX

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 10, 2010, 05:10:00 pm »
Oglądałem tą wersję nagrywaną w kinie. Film jest rewelacyjny i bije na głowę nawet pierwszą serię. Teraz czekam, aż wyjdzie na DVD, aby obejrzeć w lepszej wersji.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 12, 2010, 12:07:25 pm »
Zobaczcie jaka Haruhi jest słodziutka. Po prostu uwielbiam ją. Jest boska.


Offline Ganossa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 12, 2010, 12:34:56 pm »
Kanibalizm. FUJ!
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 12, 2010, 12:42:11 pm »
Kanibalizm. FUJ!
To o kontekst erotyczny chodziło. I powiem ci człowieku jedno SKOŃCZ. Nie odpisuj nigdy na moje posty jak masz się zamiar wygłupiać.

Ale znając twój obrzydliwy gust Ganossa mogłem się takiej odpowiedzi spodziewać. Często zapodajesz ohydne obrazki, filmiki i jesteś z tego zapewne dumny. Więc ohydny tekst (na twoim poziomie) też pasuje do ciebie.