Autor Wątek: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!  (Przeczytany 67832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 12, 2010, 01:04:43 pm »
Jakie pytania takie odpowiedzi. Próbuję wczuć się w twój poziom ogólnej ignorancji.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 12, 2010, 01:32:48 pm »
Jakie pytania takie odpowiedzi. Próbuję wczuć się w twój poziom ogólnej ignorancji.
Zapamiętaj sobie jedno. Nie życzę sobie takich beznadziejnych wtrąceń. Zresztą prawdą jest to, że podoba mi się ta scena na zdjęciu gdyż lubię takie właśnie postacie.

Lecz jeśli masz coś napisać obrzydliwego (lub wkleić zdjęcie, filmik) to na przyszłość tego nie rób.

PS:
I nie wiem  po co wyskakujesz z twoją wymyśloną ignorancją. Zobaczyłem obrazek, który przypomniał mi to anime, spodobał mi się więc napisałem co o nim sądzę, a ty jakby na złość zaczynasz mi robić, dlatego napisałem żebyś skończył.
Anfan, weźże się uspokój :/
Możesz tego nie rozumieć, ale to nie jest przyjemne jak ktoś na mój sympatyczny post odpowiada kpiną albo czymś obrzydliwym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 02:45:42 pm wysłana przez anfan »

Offline Miranda

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 12, 2010, 02:22:09 pm »
Anfan, weźże się uspokój :/

Możesz tego nie rozumieć, ale to nie jest przyjemne jak ktoś na mój sympatyczny post odpowiada kpiną albo czymś obrzydliwym.

Możesz tego nie rozumieć, ale jak robisz przedstawienie z każdej swojej wypowiedzi to się potem nie dziw, że nikt cię nie chce traktować poważnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 05:44:03 pm wysłana przez Miranda »
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Skrzydlaty

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 12, 2010, 07:30:14 pm »
Ble, ohydny obrazek.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 12, 2010, 07:38:21 pm »

Możesz tego nie rozumieć, ale jak robisz przedstawienie z każdej swojej wypowiedzi to się potem nie dziw, że nikt cię nie chce traktować poważnie.

Ale ja motywuję tak ludzi do dyskusji czyli trochę podkolorowując opinię i dając chwilami kontrowersyjne zdjęcia/wypowiedzi. Nie widzę sensu żeby od razu ktoś sobie kpił z tego powodu.
Ble, ohydny obrazek.
Ohydne to jest to co właśnie napisałeś. Ja w anime uwielbiam piękno i innych obrazków nie zapodaję, a Haruhi to jedna z piękniejszych bohaterek anime.

Offline Ganossa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:26:06 pm »
a Haruhi to jedna z piękniejszych bohaterek anime.
Błądzisz bracie.
Co może być pięknego w takiej niedorosłej pannicy.
Masz dziwny gust.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:48:38 pm »
Błądzisz bracie.
Co może być pięknego w takiej niedorosłej pannicy.
Masz dziwny gust.
Po pierwsze ma świetny charakter (mimo, że trochę tsundere to w ogóle mnie nie irytowała). Po drugie jest piękna (prawie, że idealnie wygląda). Po trzecie jest bardzo inteligentna (i uzdolniona) gdyż wszystko praktycznie potrafi robić co już powiedzieli w I odcinku (wg prawdziwej kolejności), a później wielokrotnie to pokazała.

A to, że lubi kierować innymi, nie znosi sprzeciwu, chwilami jest niemiła (w II sezonie przesadziła z Mikuru) to szczegóły, które w tym przypadku nie psują mi opinii o niej.

Na anidb są napisane jej cechy charakteru.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=271
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 10:06:37 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 13, 2010, 08:24:59 am »
A ja odniosłem wrazenie, że Haruhi to arogancka tsundere, która uwielbia się wysługiwać innymi i potrafi manipulować ludzmi tak aby byli na jej usługach.
A jak to sie mówi " diabeł tkwi w szczegółach"...

Nie to żebym nie lubił Haruhi, jednak dla mnie ideałem nie jest.
W sumie to jakos nie zastanawiałem się nigdy głebiej co do idealnej postaci, musiałbym pomyśleć bo sporo widziałem postaci, żeńskich oczywiście (bo chyba o takich mówimy) które mógłbym określić mianem bliskiemu ideałowi.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #293 dnia: Styczeń 19, 2011, 12:24:38 am »
Jak ktoś nie oglądał jeszcze filmu kinowego Zniknięcie Haruhi Suzumiyi to mogę powiedzieć, że obejrzeć warto choć nie należy oczekiwać czegoś doskonałego (film trwa aż 2 godziny i 40 minut). Na pewno był lepszy niż II sezon choć nie tak fajny jak I sezon (wszystko co najlepsze dali do I sezonu i jakby nie mieli już lepszych pomysłów).
Oczywiście był fajny, a szczególnie ten klimat tajemnicy jak nie wiadomo co się wydarzy. Kreska lepsza niż w II sezonie choć sam wygląd postaci nie był raczej wyraźnie lepszy niż w I sezonie TV (jednak poprawili tła).

Najlepsze sceny w tym filmie to jak Kyon spotkał Haruhi w innym świecie, a ona go
Spoiler: pokaż
dwa razy uderzyła czyli raz kopnęła, a drugi raz z główki.

To było świetne Poza tym nawet Mikuru
Spoiler: pokaż
walnęła go pięścią w twarz co było bardzo zaskakujące.

I również genialna atmosfera była w momencie jak Kyon zobaczył
Spoiler: pokaż
wchodzącą do klasy Asakurę Ryoko. Ciekawe, że cały czas udawała zwykłą dziewczynę, a wcale nią nie była gdyż wyraźnie ostrzegła Kyona, że ma się nie zbliżać zbytnio do Nagato.


Wady filmu:

- ogólnie zbyt nudny
- słabe ostatnie kilkanaście minut filmu
- wyjątkowo mało (prawie, że brak) scen akcji (w I sezonie było dużo lepiej pod tym względem)
- film ma w tytule "Haruhi", a mało o niej było

Zalety:

- nawet ładna grafika choć mogło być lepiej (niepotrzebnie tak bardzo upodabniali tła do prawdziwych zdjęć)
- tajemniczy klimat przez większość anime gdyż to bardzo lubię
- trochę scen z fajną yandere (wiadomo o kogo chodzi)

Ogólnie oceniam film 7/10.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 12:27:47 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #294 dnia: Styczeń 19, 2011, 12:40:52 am »
Brrr, nie cierpię lamerskiego spolszczania/tłumaczenia tytułów. Zgodzę się co faktu że za mało było Haruhi - liczyłem na jakiś gorący kissu między nią i Kyonem na koniec. A co do "nudny" - zamieniłbym to na "zbyt długi".
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 19, 2011, 12:49:48 am »
Tenchi powiem ci, że wszystkie anime (w polskich napisach bym wolał) powinny mieć spolszczone tytuły. Czy anime to jakiś wyrób angielski/amerykański, że w tym języku może być każdy tytuł, a w polskim już nie ? 90 procent tytułów anime można łatwo przetłumaczyć na polski i będzie to dobrze brzmieć. Melancholia Haruhi Suzumiyi też dobrze brzmi.

A odnośnie "mało Haruhi" to co ciekawe niektórzy fani się cieszyli bo woleli Nagato. Ja jednak zawsze najbardziej uwielbiałem Haruhi za jej charakter. A jak spotkał ją w tej szkole to już w ogóle była super.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 12:53:16 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 19, 2011, 01:18:21 am »
Dzięki stary, ja tam wolę angielskie napisy i oryginalne tytuły. Takie zboczenie od zabawy z różnymi wersjami danej gry. Dla przykładu gdy mówię Contra, to chodzi mi o oryginalną wersję japońską, a gdy mówię Gryzor, to mam na myśli wydanie US. Z anime to samo, dopuszczam (choć wciąż nie przepadam za nimi) tłumaczone tytuły jedynie gdy dana seria oficjalnie się ukazała w tym języku. Zatem krzywię się na Melancholy of Haruhi Suzumiya, ale dopuszczam. Sam jednak oglądam wersję japońską z fanowsko nałożonymi napisanymi i tytuł już zawsze będzie dla mnie brzmiał Suzumiya Haruhi no Yuutsu. Ot, takie moje kolejne dziwactwo.
Nagato owszem, była momentami przekjutna w tym filmie, aż mnie unosiło na krzesełku. Ale podobnie jak ty, wolę Haruhi.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 19, 2011, 02:00:33 am »
O widzę że więcej osób nie śpi...
Mi akurat się nie nudziło tak podczas seansu, może dlatego że sceny akcji to nie wszystko i przepadam za "character development" a tego było tu dużo.
Ogólnie uważam że klimacik pasował bardzo mocno i był dużo gęstszy niż w serii TV co jest dużym plusem. Bardzo mi się podobało takie konsekwentne prowadzenie akcji, trochę inne podejście niż w serialu który był jednak dość epizodyczny.
A brak akcji... c'mon było tyle fajnych scen jak choćby już wspomniana z Ryoko.
Co do fabuły to anfi musisz odrobić pracę domową, z tego co się orientuje to film podąża za fabuła nowelki (dokładnie tom IV który jeszcze muszę przeczytać bo niedawno skończyłem III) i jeśli robi to tak dokładnie jak sezon I i II (akcja z tomów I-III) to można niemal scena po scenie porównywać film z nowelką.

A ostatnio o ile się nie mylę wyszedł 10 tom Haruhi więc materiału twórcom nie zabraknie :biggrin: .
Pozostaje mieć tylko nadzieje że podążą drogą tego filmu a nie sezonu II (który był by całkiem fajny, gdyby nie feralny endles eight)

Chyba jedyne na co mogę narzekać w tym filmie to na to że był za krótki bo mam ochotę na więcej Haruhi :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 02:05:58 am wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 19, 2011, 02:05:15 am »
No właśnie - bez Haruhi się dłużył, ale był z kolei zbyt krótki żeby pokazać jej odpowiednio dużo. A że był nudny to też się nie zgadzam, ja tam się całkiem fajnie bawiłem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 19, 2011, 02:07:47 am »
Lol, edytowałem post ale mnie ubiegłeś a to co napisałem będzie pasowalo jako odpowiedź, więc nabiję sobie posta :P.

Akurat Haruhi to jedna z niewielu serii gdzie główny protagonista jest na prawdę ciekawą postacią, o ile kocham lekko tsunderowatą Haruhi to bawiło mnie patrzenie na reakcje Kyona na całą sytuację i ciekawiło mnie jak sobie z tym poradzi. Tak samo miałem z seriami Key gdzie mimo stad moe dziewczynek z których część mi się bardzo podobała to bohater był dla mnie najciekawszy, w przeciwieństwie do 80% innych anime.

Mało tego, czułem się lekko zawiedziony że tak łatwo mu poszło z zlokalizowaniem Haruhi bo liczyłem na większy "twist" :wink: