trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 385893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:23:02 pm »
Cytat: "Domino76"
A bishe z "Uteny"? Każdy piękny jak ta lala i każdy kanalia  8) .


Te tzw. "bisze" były tylko dodatkiem. Piękne to w Utenie są kobiety :p

Offline Beryl

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:30:29 pm »
Wolę kobiety Katsury. One przynajmniej mają gdzie trzymać wnętrzności.^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Shalaya

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 09, 2007, 05:03:08 pm »
Jak chodzi o żeńskie postacie to bardzo podoba mi się kreska Clampa w "X" i "MKR". Ładna kreska i normalne kształty są też (i to całkiem ciekawe)w mandze "VPM".


Offline Nakago

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 22, 2007, 07:16:22 pm »
Przyznam, że lubię kobiety Urushihary... :oops: Aczkolwiek wolę mężczyzn - i tutaj nie mam ulubionego designera. Raczej spore grono ulubionych bohaterów ;-). U których, zresztą, bardziej cenię osobowość, niż długość nóg, umięśnienie torsu czy nawet gładkość lica.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Frey Ikari

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 09, 2007, 07:56:46 pm »
Wiecie tak sobie ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku że cholernie zazdroszczę bohaterom anime gdzie występuje "miłość od dziecka"... Jak to dobrze było by mieć od małego taką osobę na dobre i na złe, dbającą o Ciebie a z czasem stającą się tą naprawdę ważną osobą. Przyszła dziewczyna albo przyjaciółka pomagająca w miłosnych perypetiach. Jestem zazdrosny że mnie ominęło cos takiego. Jest takie magiczne, romantyczne i myślę że pożądane w prawdziwym świecie chyba niezbyt często spotykane (moja opinia i obserwacje), pewnie dlatego w mandze i anime występuje można by napisać ideał związku.

Zaraz tak sobie myślę że sam miałem taką okazję (patrząc z perspektywy), w 2 albo 3 klasie doszła nowa uczennica i dosiadła się do mnie (od małego byłem zawsze sam w ławce już wtedy tak można by stwierdzić że nie pasowałem do reszty, ale nie alienowałem się czy cos takiego). Moja wychowawczyni stwierdziła że się "zepsułem" gdyż otworzyłem się przed tą dziewczyną i zdarzało się nam rozmawiać na zajęciach. Oczywiście wtedy nie mogłem docenić czegoś takiego a potem ona odeszła gdzieś (była tylko rok chyba albo i mniej). Tak chyba 2-3 lata temu jakaś dziewczyna zaczepiła mnie w markecie, tak to była ona, nie poznałem jej aż sie nie przedstawiła i nie przypomniała mi, wyładniała, przedtem (z perspektywy mojej teraz) nie była atrakcyjna a dziewczyna co wtedy stała prze mymi oczami była naprawdę piękna , ależ sie zmieniła. Dziewczyny z mojej klasy nie zmieniły się tak że nie poznałbym ich na ulicy ale za to one mnie w ogóle nie rozpoznają, w 5 klasie zmieniłem szkolę). Dlatego nawet teraz gdy sobie o tym pomyślę jestem zaskoczony tym że wtedy TA dziewczyna mnie poznała, jak to możliwe..., mam 5 rożnych zdjęć z tych okresow i na KAŻDYM jestem inną osobą, totalna zmiana (koledzy w liceum nie mogli wyjśc ze zaskoczenia że osoba na zdjęciach to cały czas ja...). To był ostatni raz gdy ją widziałem wtedy. Szansa stracona nadal boli może właśnie dlatego tak zazdroszczę tym bohaterom z anime i mang.
Przepraszam za to hmmm..., wyznanie?? Nie wiem czemu to właściwie napisałem hmmm..., "potrzeba serca" tak to chyba to, mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem.

Offline wyspa

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 09, 2007, 08:07:31 pm »
:] Nie miałem szczęścia z dziewczyną znaną mi od dziecka (może kuzynka z która jest w moim wieku i w sumie mam z nią dobry kontakt choć widzimy się może 3 razy do roku ale cóż to kuzynka i są to relacje kuzynowskie choć mogę ją nazwać przyjaciółką :P) ale na szczęście mam kumpla którego znam odkąd pamiętam ;)... Życie to nie anima i nie jest tak różowo (jak byłem młodszy byłem do głównego bohatera Love Hina podobny... niestety w realnym życiu to wielki niewypał i zmieniłem się w sumie na gorsze ale bardziej "życiowe" podejście do wszystkiego mam :]). a\Aczkolwiek mimo iż może życie w rzeczywistości "cukierkowe" nie jest to za to jest o wiele ciekawsze wbrew pozorom, mówię to jako typ marzyciela ;)

Offline obik

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 09, 2007, 08:27:34 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Wiecie tak sobie ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku że cholernie zazdroszczę bohaterom anime gdzie występuje "miłość od dziecka"... Jak to dobrze było by mieć od małego taką osobę na dobre i na złe, dbającą o Ciebie a z czasem stającą się tą naprawdę ważną osobą.

taaa ale niestety my żyjemy w prawdziwym świecie   ;)  w anime czasami to oni mają banalniejsze sprawy na głowie  :badgrin:

Cytuj
nie jest tak różowo
zależy w którym anime  ;)
w nge chyba nie powiesz że jest różowo :lol:

Offline Konował

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 09, 2007, 08:37:33 pm »
Cytat: "obik"
 w anime czasami to oni mają banalniejsze sprawy na głowie  :badgrin:


tam muszą ratowac świat :P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 10, 2007, 06:13:54 am »
hm, przecież coś takiego istnieje. na głębokiej wsi. tam się znają ludzie od dziecka i wychodzą za mąż głównie za sąsiada...

Freyu, nie martw sie, tak naprawdę wyrosła na wstrętną babę, która nie umie gotować i gardzi facetami (jakoś trzeb zmniejszyc rozmiar katastrofy, ne?) :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hamtaro666

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 10, 2007, 08:47:13 am »
Frey ciesz się tym co masz, bo niektórzy nie mają nawet i tego. Aha i nie przepraszaj, bo my się nie gniewamy. Fajny koleś z Ciebie.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 10, 2007, 10:00:59 am »
Cytat: "Frey Ikari"

Przepraszam za to hmmm..., wyznanie?? Nie wiem czemu to właściwie napisałem hmmm..., "potrzeba serca" tak to chyba to, mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem.

Luz- szkiełku i oku chyba nigdy nie ufałeś, zawsze miałeś takie romantyczne "zapędy". Taki już widać jesteś. :)

No i- ofc- nie masz za co przepraszać.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 14, 2007, 09:14:46 am »
1. Czytacie recenzje anime przed obejrzeniem anime czy PO  czy wogóle?
2. Czym się kierujecie przy wyborze anime do oglądnięcia ?
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/959/rec/982
Przykładowo jak widzę coś takiego to zastanawiam się czy Enevi nie jest niespełna rozumu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 14, 2007, 09:58:46 am »
Czytuję czasami przed, ale zazwyczaj jakieś drobne zajawki, by zorientować się o czym jest anime i jaką ma kreskę.

A akurat z tą recką w pełnie się zgadzam! Po głosach czytelników widać, że sporo osób się z nim również zgadza. Anime po prostu wyzwala skrajne emocje.

ps. po co kolejny raz wałkujesz ten temat?

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 14, 2007, 10:01:48 am »
Te głosy czytelników tanuki to nie wszystko. Ale widać że tamta pseudorecenzja to kolejny wybryk tej Enevi.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 14, 2007, 10:03:11 am »
Masz prawo mieć swoje zdanie. EOT