Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 384654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2505 dnia: Luty 06, 2011, 12:32:18 pm »
Jeśli mnie pamięć nie myli(może mylić,oglądałem to dawno temu)  to odcinek o którym mówisz nie był w ogóle emitowany w TV.Wyszedł tylko na DVD.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2506 dnia: Luty 06, 2011, 12:35:01 pm »
Ja osobiście oglądam anime nie dla widoku bikini czy ręki kładzionej na czymś, więc taka cenzura mnie nie ruszą. Więcej nawet - cieszy mnie taki trend. Może w końcu kilku twórców odejdzie od modelu uśmiechnięte-loli-moe-fanserwis.

Wiem, narażam się, ale w obecnej sytuacji cieszyłyby mnie nawet proporcje: 50% nowych serii w powyższym gatunku, 50% reszty, bo na razie mamy wyraźną dominację.


[edit]
Znów nie mam ochoty na czytanie ścian tekstu i cytowania kawałków mojego posta. Wyraziłem zdanie, tyle.
I'd like to be a tree

Offline Zeromus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2507 dnia: Luty 06, 2011, 12:44:28 pm »
Wiesz ja przez cały zeszły rok obejrzałem dosłownie trzy serie z gatunku ecchi(Nyan Koi!,Academy Wasshoi! i Chu-Bra) i to by najmniej nie ze względu na zawarty w nich fanserwis.Gdyby nawet w ogóle zaprzestano produkcji tego typu anime spłynęło by to po mnie jak woda.Jestem jednak przeciwny cenzurowaniu czegokolwiek dla zasady.Dzisiaj ocenzurują goliznę a jutro przyjdzie kolej na co?
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2508 dnia: Luty 06, 2011, 01:22:33 pm »
Z jednej strony zgadzam się z Sir_Acem bo denerwuje mnie wpychanie fanserwisu do większości produkowanych obecnie serii. Ale z drugiej strony jeśli chciałbym obejrzeć anime jedynie po to aby pooglądać sobie majtki, cycki i dwuznaczne dowcipy i sytuacje to pozostają jedynie oavki i wydania DVD.
Poza tym cenzura straszliwie mnie irytuje sama w sobie bo czuję się jakby wydawca z robił mnie w konia.
Puszczanie serii w telewizji z założeniem, że aby zobaczyć pełnowartościowy produkt i tak trzeba zaopatrzyć się w wersję DVD.
Szczerze wolałbym już serie z założenia pozbawione fanserwisu niż takie, które zostały ocenzurowane. Dla mnie robi to wielką różnicę.
Co do nadziei wyrażonej w poście wyżej o opamiętaniu się producentów i robienia serii bez scenek jest to nadzieja zupełnie płonna bo obecny system cenzurujący co tylko popadnie przyczynia się raczej do wzrostu sprzedaży wydań bd i utrwalania obecnej sytuacji.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2509 dnia: Luty 06, 2011, 01:29:59 pm »
To już jest mega przegięcie pały: w tym sezonie cenzuruje się nawet... laski w strojach kąpielowych!! No żesz k* jego mać, czy ich już totalnie pogrzało?! Za niedługo kompletnie nie będzie sensu niczego oglądać (zwłaszcza jeśli o produkcje fanserwisowe, czyli 90% tego co się pojawia), bo większą część czasu ekranowego (i samego ekranu) będą zajmowały zasłaniacze. A może to nowa tajna polityka mająca na celu zwiększyć sprzedaż DVD i BD?
Bierz ze mnie przykład i nie oglądaj na bieżąco anime tylko czekaj na wersje BD tych produkcji, które wiesz, że mają cenzurę w wersji TV.
W zamian zawsze możesz obejrzeć inne anime, które cenzury nie mają.
Ja osobiście oglądam anime nie dla widoku bikini czy ręki kładzionej na czymś, więc taka cenzura mnie nie ruszą.
Jak dla mnie chodzi o sam fakt, że coś mi cenzurują specjalnie w wersji TV. Uważam, że nie trzeba oglądać anime dla jakichś scenek żeby cenzura przeszkadzała.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 01:33:08 pm wysłana przez anfan »

Offline CoraX

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2510 dnia: Luty 06, 2011, 01:46:49 pm »
Cytuj
To już jest mega przegięcie pały: w tym sezonie cenzuruje się nawet... laski w strojach kąpielowych!!

Jestem praktycznie pewny, że chodzi ci o Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!. W tej serii ewidentnie sami cenzurują sobie co cieplejsze sceny. Stworzyli nawet specjalne animacje do cenzury (ptak i kot). Zabieg taki ewidentnie ma na celu promocje wydań DVD/BD bez cenzury. Stacja dostaje ocenzurowana już wersję i jest bardzo happy bo nie musi się przejmować cięciem anime. Wydawca robi tak bo to podnosi im sprzedaż animca po emisji, no bo przecież nie robią go z dobrego serduszka tylko dla pieniędzy. Raczej to będzie coraz częściej się pojawiać w tego typu seriach.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2511 dnia: Luty 06, 2011, 01:50:19 pm »
Wku*wia mnie niemiłosiernie zabieg greedy-cenzury.

Offline CoraX

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2512 dnia: Luty 06, 2011, 02:11:00 pm »
Przez co zazwyczaj czekasz na wydanie bez tej cenzury. Czyli efekt, którego oczekuje wydawca jest osiągnięty. Jeszcze raz powtórzę, że wydawcy nie robią anime dla idei a dla pieniędzy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2513 dnia: Luty 06, 2011, 02:44:27 pm »
Sama idea nie wkurza, a nie cenzurowane majtki. Poza tym zazwyczaj nie interesują mnie tytuły padające ofiarą tej nędznej praktyki.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2514 dnia: Luty 06, 2011, 03:37:24 pm »
odnośnie cenzury
pamiętam w polskiej telewizji film, chyba zemsta frajerów, gdzie wymienieni w tytule frajerzy chcąc zemścić się na kobietach z innego bractwa założyli monitoring w ich budynku. Kobiety chodziły nago, widać było dosłownie wszystko ,ale film był chyba od 12 albo 16 lat, jak podawał żółty trójkącik ukryty w rogu.
Fajnie to kontrastuje z czerwonym kwadracikiem przy konkursach audiotele gdy prowadząca (za nią tablica i zadanie polegające na ułożeniu wyrazu czy policzeniu kółeczek) ubrana jest w strój kąpielowy. Wygląda jak na plaży :smile: widok zdecydowanie przeznaczony wyłącznie dla pełnoletniego odbiorcy, który seks uprawiać może ukończywszy 15 lat.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2515 dnia: Luty 06, 2011, 03:50:01 pm »
Przez co zazwyczaj czekasz na wydanie bez tej cenzury.
...albo rzucasz tytuł w p...zdu. Bo po jaką cholerę masz się katować - oglądać typowo majtkowy tytuł w którym cenzurowane są nawet majtki? Żałosne. Za jakiś czas wydadzą to na blue-rayu, ale mało kto będzie go nawet kojarzył. Tak więc ten kij ma dwa końce.

EDIT: i jeszcze dodatkowo - jakbym tak poczuł że się ze mną totalnie pogrywa w bambuko z tą cenzurą, to zgadnijcie jaką tendencję by miały moje moralne opory przed zassaniem ładnego ripa z blueraya z sieci.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 03:53:17 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2516 dnia: Luty 06, 2011, 06:53:21 pm »
Bierz ze mnie przykład i nie oglądaj na bieżąco anime tylko czekaj na wersje BD tych produkcji, które wiesz, że mają cenzurę w wersji TV.
Bardzo chętnie, ale nie wiem czy pamiętasz - mój obecny AMD 1,3 GHz nie ciągnie niczego powyżej 480p w H264. A na nowy jeszcze trzeba trochę poczekać.

Cytuj
Jak dla mnie chodzi o sam fakt, że coś mi cenzurują specjalnie w wersji TV. Uważam, że nie trzeba oglądać anime dla jakichś scenek żeby cenzura przeszkadzała.
Dokładnie. Cenzura to zło samo w sobie.

Jestem praktycznie pewny, że chodzi ci o Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!. W tej serii ewidentnie sami cenzurują sobie co cieplejsze sceny. Stworzyli nawet specjalne animacje do cenzury (ptak i kot).
Właśnie o to mi chodzi. I co, nie jest wspaniale gdy na ekranie zamiast bohaterów widać tylko ptaszki i kotki w kółeczkach? Autentycznie. A takie momenty zdarzają się po kilka razy na odcinek. W czwartym epie była scenka, gdy siostrzyczka zakładała kneehigh socks. I nagle zasłoniono mi 3/4 ekranu, bo uniosła jej się spódniczka i wyjrzał kawałek majciochów. Żeby było jeszcze wredniej, nie zasłonili ich do końca i po widocznym rąbku dało się zorientować jakiego są koloru. Tak czy siak, cała scena do bani, bo samego zakładanie skarpet też widać nie było. Przecież to jest jakaś paranoja.

...albo rzucasz tytuł w p...zdu.[...]
EDIT: i jeszcze dodatkowo - jakbym tak poczuł że się ze mną totalnie pogrywa w bambuko z tą cenzurą, to zgadnijcie jaką tendencję by miały moje moralne opory przed zassaniem ładnego ripa z blueraya z sieci.
Niech tylko zmienię kompa, wtedy naprawdę będę robił tak jak anfan: pierwszy znak że coś z daną serią jest nie tak - drop, oczekiwanie na ripa. Tak jak robiłem do czasu gdy wychodziły tylko DVD i nikomu nie chciało się ich uspcale'ować do 720p.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 06:57:10 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2517 dnia: Luty 06, 2011, 08:22:42 pm »
Jeśli mnie pamięć nie myli(może mylić,oglądałem to dawno temu)  to odcinek o którym mówisz nie był w ogóle emitowany w TV.Wyszedł tylko na DVD.
Bym się nie zdziwił, choć był odcinek, gdzie się kąpały no i oczywiście była cenzura. Już nie chodzi mi o to, że coś tam zasłaniają bo jakbym chciał popatrzeć na cycki, to mam dziewczynę, ale w najgorszym razie redtuba.
Chodzi mi o to jak i po co to robią. Jeszcze jakby dodali obłoczki pary, ale od początku, nieistotne co pokazuje scena, tak by wyglądało to jakby cały czas tak miało być (oszukać oko). Ale nie po co kombinować, lepiej dowalić na pół ekranu kawałek bieli. Podejrzewam, że równie dobrze mogli by rzucić kartkę papieru przy fotografowaniu folii. Byłby ten sam efekt.

Tenchi, ja wydałem niedawno 3 wypłaty na monitor NECa, ale obraz jest oszałamiający. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2518 dnia: Luty 06, 2011, 08:29:41 pm »
Monitor też kupię nowy i większy. Ale jeśli już będę miał oglądać na nim wysokie rozdziałki, to tylko real HD, a nie żadne lamerskie oszukiwanie typu upscale.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2519 dnia: Luty 06, 2011, 09:48:56 pm »
No to się zdziwisz. Te prawdziwe FullHD to zdecydowana mniejszość tego, co wychodzi w telewizji, a nawet na BD (jeśli o serie chodzi). Nawet te cholernie drogie wydanie Kara no Koyoukai jest mocno oszukane (tła owszem, od nowa renderowane, ale postaci zostały po staremu i wyglądają... kiepsko - grube i poszarpane linie, plamy koloru).
Prawie wszystko jest upscalem, bo mało komu opłaca się produkować obraz w pełnym HD ;)
I'd like to be a tree