trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 335603 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2595 dnia: Sierpień 08, 2012, 08:05:29 pm »
Spoko Skrzydlaty, ja ponad połowy nie poznaje, albo widzę pierwszy raz. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2596 dnia: Sierpień 08, 2012, 08:14:10 pm »
TSUNDERE!
Nie wybaczę jak jakąś pominiecie :P

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2597 dnia: Sierpień 08, 2012, 08:16:40 pm »
Ja niestety nie widzę się jako uczestnik tej zabawy, gdyż po zapoznaniu się z drabinką policzyłem, że ze wszystkiego oglądałem 5 tytułów a 3 jedynie napocząłem.
Więc ewentualnie, jedynym czynnikiem decydującym w moim wypadku będzie design. Więc nie wiem czy wogóle jest sens żebym się tu udzielał :sad:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

 • Starszy Gildii
 • *******
 • Wiadomości: 13 885
 • Total likes: 1
 • Płeć: Mężczyzna
 • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2598 dnia: Sierpień 08, 2012, 08:37:13 pm »
Why not? Design, ktróki opis, i jedziemy : )

Offline Lord Kupa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2599 dnia: Sierpień 08, 2012, 10:21:09 pm »
Za to jeżeli to jest link do naszych drabinek, w których będziemy głosowali, to muszę przyznać, że paru rzeczy nie rozumiem. Są postacie z serii sprzed 2012 (Working!!, Toradora!),
W konkursie biorą udział postacie, które pojawiają się w nowym animowanym materiale pomiędzy 01.07.2011, a 30.06.2012r. Working'!! był puszczany pod koniec ubiegłego roku, a Toradora! łapię się zapewne dzięki  temu: http://myanimelist.net/anime/11553/Toradora

Offline Góral

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 304
 • Total likes: 0
 • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2600 dnia: Sierpień 09, 2012, 08:51:12 pm »
Czyli nie prowokacja?
Tego nie napisałem, czytaj ze zrozumieniem. Spodziewałem się jednak bardziej wyważonej (a przynajmniej z jakimiś argumentami) dyskusji, a dostałem coś znacznie gorszego niż swego czasu po opublikowaniu listy głupot w Elfen Lied. Stąd mój komentarz o Anfanach x 100. Co ciekawe, przy krytykowaniu Elfen Lied sam chętnie dołączyłeś się do "mojego" obozu i podałeś kilka idiotyzmów jakie tam wystąpiły. Jednak gdy chodzi o anime, które się tobie podobało zamieniasz się w anfana :).

I co z tego?
No tyle, że jak widać również ciebie prawda w oczy kole i nie potrafisz przejść obojętnie gdy twoja ulubiona kreskówka jest (słusznie) pojeżdżana. Najlepszy tego dowód to ostatnia dyskusja z Lordem Kupą. Jak napisał podszedłeś do niej strasznie emocjonalnie, normalnie drugi anfan. Porównaj ją do dyskusji ze mną nt. Serenity, jakoś tam dało się na zimno dyskutować bez rzucania inwektywami.

Teraz będziesz wszystkich co się zachwycali F/Z wytykać palcami i zliczać?
lol
Nie muszę zliczać bo na acepie jest licznik. A wytknąłem ciebie palcem, bo wyrobiłeś sobie opinię najwyraźniej bez przeczytania moich argumentów i powtarzasz opinie fanów Fate/Zero.

Czy może aż tak święte jest Twoja niechęć do F/Z, że Ty możesz komentować tych, co lubią, ale Ciebie i Twojego zdania już skomentować nie można?
Wow, talk about butthurt. Serio, czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że nikt nie może skomentować mojego zdania, skąd ten wniosek chłopie? Przecież to osoby na acepie nie miały ochoty nawet podjąć polemiki. Jakby trzeba było mógłbym sporządzić listę jak w przypadku Elfen Lied, ale jak tu dyskutować z anfanami?

To co piszesz można podsumować poniższym obrazkiem (przerobiłem częściej występujący "stop liking what I don't like"):9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

 • Radca bracki
 • ******
 • Wiadomości: 4 041
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
 • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2601 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:00:21 pm »
Spodziewałem się jednak bardziej wyważonej (a przynajmniej z jakimiś argumentami) dyskusji
Har har har, you made my day. Seriously.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2602 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:01:49 pm »
Mam wrażenie, Góral, że odpalił Ci się hipster mode, przy tym Fate/Zero xD Anime jest jakie jest, z pewnością nie ustrzegło się od błędów, ale to wciąż bardzo wysoki poziom, zwłaszcza, jeżeli porównywać by do Bleachów, Narutów, Exorcistów i całej listy innych shounen'ów, które nawet nie starają się tak, jak postarali się twórcy przy tej serii.

Poza tym, daj spokój - spodziewałeś się wyważonej dyskusji?

Cytat: Góral
Wielbiciele krwawej jatki, bezmyślnej fabuły, wyświechtanych dialogów i   nieciekawych postaci na pewno nie poczują się zawiedzeni.

Dopi****liłeś z grubej rury, a nie spodziewałeś się wyważonej dyskusji xD

Offline Wilk Stepowy

 • Starszy Gildii
 • *******
 • Wiadomości: 13 885
 • Total likes: 1
 • Płeć: Mężczyzna
 • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2603 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:06:01 pm »
Ale Ty nie znosisz tego anime, aż Ci to przesłania totalnie to, co napisałem : ) Ty weź przeczytaj jeszcze raz mój post, tylko bez tych klapek na oczach.

Albo napiszę Ci to jeszcze raz, tylko w punktach : )
1. Nie mam nic do Twojego zdania, tylko do tego, w jakiej formie je zamieszczasz. Jakbyś zamieścił listę 100 idiotyzmów z F/Z to przeczytałbym z ciekawości i nie skomentował. Jednak Ty dalej z uporem maniaka nie przyjmujesz do wiadomości, że ja i wiele innych osób nie krytykujemy Twojego zdania, tylko to, że wyraziłeś je w newsie.
2. Żadna prawda w oczy mnie nie kole. Mam swoje zdanie, Ty swoje, które naprawdę mało mnie interesuje. Nie komentowałem Twojego zdania wcześniej i nie będę komentował go teraz.
3. Żadnej opinii sobie nie wyrabiam, bo naprawdę mnie mało to interesuje. Komentuję tylko i wyłącznie to, gdzie wyraziłeś opinię. Podliczyłeś mnie, więc pytam się czy teraz będziesz wytykał palcami i zliczał, bo to właśnie zaczynasz robić. Wrzucasz wszystkich do jednego wora i jedziesz z koksem równo.
4. To było pytanie, bo strasznie agresywnie i sarkastycznie reagujesz, choć słowem nie odniosłem się do Twojego zdania.

Z Tobą nie da się normalnie pogadać. Z Lordem jakoś się dało, ale Ty przy byle okazji od razu wyskakujesz do mnie z jakimiś głodnymi tekstami i przerabianymi zdjęciami.

Jak mnie nie chcesz posłuchać to może Skrzydlatego posłuchasz? Czy go też wrzucisz do jednego wora i po nim pojeździsz?

Offline Góral

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 304
 • Total likes: 0
 • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2604 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:31:48 pm »
Mam wrażenie, Góral, że odpalił Ci się hipster mode, przy tym Fate/Zero xD
Swego czasu to samo zarzucaliście Sir_ace'owi AFAIR. Nic z tych rzeczy. Mamy dokładnie taką sama sytuację jak w przypadku Elfen Lied czy Code Geass, które również krytykowałem (i to z dobrych powodów). Jasne że każde anime ma błędy, ale od ubóstwianego wymaga się zawsze czegoś więcej.

Dopi****liłeś z grubej rury, a nie spodziewałeś się wyważonej dyskusji xD
BARDZIEJ wyważonej dyskusji, czyli poziomu acepa, a nie 4chana. Przede wszystkim jednak nie spodziewałem się aż takiej zgodności, ale czegoś w rodzaju shitstormu w temacie Elfen Lied czy Code Geass. Chociaż na to co dostałem nie narzekam, pokazało to jedynie jak wygląda przeciętny fan tego animca.

Jeśli chodzi natomiast o:
- krwawą jatkę - tutaj chyba nie zaprzeczy nikt, poziom Elfen Lied jak się patrzy
- bezmyślną fabułę - za dużo by wymieniać i chyba trzeba by z tym przejść do tematu o Fate (nie chcę szpikować tekstu spoilerami)
- wyświechtane i głupie dialogi - wyświechtane, bo skopiowane z sensowniejszych dzieł albo na poziomie tych z początku 2-go odcinka (rozmowa z Riderem o złodzieju)
- nieciekawe postacie - same beksy albo świry, które mogą odwalić coś zupełnie nieprzewidywalnego "bo tak". Karykatury, a nie postaci z krwi i kości, choć akurat tutaj w dużej mierze to kwestia gustu.

Edit:

@Hunter Killer
Tutaj nie ja rozpętąłem (zresztą tutaj to pikuś). To Wilk nazwał mnie konkretnie anfanem i przyrównał to co napisałem do stylu anfana, co ma takie same podstawy jak nazwanie Fate/Zero wartościowym anime. Najśmieszniejsze jest to, że to on pokazał, że ma wiele z anfana w sobie, bo przecież kreskówki nie można obrażać, a czytanie (ze zrozumieniem) argumentów ku temu to w ogóle nie wchodzi w grę.

A ostatnie zdanie rzeczywiście było prowokacją, ale na poziomie, stąd news przeszedł. Zresztą Vulcan - osoba która go zatwierdziła - później na ten temat się wypowiedział jako osoba neutralna, ale został zaminusowany, podobnie Olgita, która jedynie napisała "proszę bardzo" na moje podziękowanie jej za cynk (to dzięki niej dowiedziałem się o tym newsie), co najlepiej pokazuje poziom fanów tego animca. Stąd mój komentarz o 100 anfanach. Jakbym trollował, napisałbym: "W środę 26 września, głupia stacja żabojadów - Canal+ wyemituje pierwszy odcinek Fate/Zero, czyli gniotowatą chińską pornobajkę dla upośledzonych, zboczeńców lub satanistów." Wiadomo, że nie mogłem rozwinąć poszczególnych punktów, bo miejsce na to jest w dziale "Tekst", a nie "Niusy", ale komentarze odautorskie (i to dłuższe niż to moje 1 zdanie) to standard na acepie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 06:05:09 am wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

 • Radca bracki
 • ******
 • Wiadomości: 4 041
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
 • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2605 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:54:15 pm »
Jasne że każde anime ma błędy, ale od ubóstwianego wymaga się zawsze czegoś więcej.
Ciekawa teoria. Zawsze mi się wydawało że coś się ubóstwia właśnie za to że jest dokładnie takie jakie jest i to zależy od osobistych upodobań odbiorcy...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2606 dnia: Sierpień 09, 2012, 10:07:17 pm »
Swego czasu to samo zarzucaliście Sir_ace'owi AFAIR. Nic z tych rzeczy. Mamy dokładnie taką sama sytuację jak w przypadku Elfen Lied czy Code Geass, które również krytykowałem (i to z dobrych powodów). Jasne że każde anime ma błędy, ale od ubóstwianego wymaga się zawsze czegoś więcej.
BARDZIEJ wyważonej dyskusji, czyli poziomu acepa, a nie 4chana. Przede wszystkim jednak nie spodziewałem się aż takiej zgodności, ale czegoś w rodzaju shitstormu w temacie Elfen Lied czy Code Geass. Chociaż na to co dostałem nie narzekam, pokazało to jedynie jak wygląda przeciętny fan tego animca.

Jeśli chodzi natomiast o:
- krwawą jatkę - tutaj chyba nie zaprzeczy nikt, poziom Elfen Lied jak się patrzy
- bezmyślną fabułę - za dużo by wymieniać i chyba trzeba by z tym przejść do tematu o Fate (nie chcę szpikować tekstu spoilerami)
- wyświechtane i głupie dialogi - wyświechtane, bo skopiowane z sensowniejszych dzieł albo na poziomie tych z początku 2-go odcinka (rozmowa z Riderem o złodzieju)
- nieciekawe postacie - same beksy albo świry, które mogą odwalić coś zupełnie nieprzewidywalnego "bo tak". Karykatury, a nie postaci z krwi i kości, choć akurat tutaj w dużej mierze to kwestia gustu

Pomijając kwestię, że dzielisz na fanów i niefanów, zupełnie, jakby to była jakaś konsolowa wojna X360/PS3 i nie umiesz spojrzeć nieskrajnie, to jednak pozostanę przy stanowisku, że odwaliłeś tutaj kawał solidnego trolla :3

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2607 dnia: Sierpień 09, 2012, 11:06:17 pm »
... wybaczcie ale aż mnie coś ciśnie by napisać ale na acepie " Taki mały offtop - to Ty, Góral, rozpętałeś ten shitstorm odnośnie Fate/Zero na Gildii? : D"  xD
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

 • Radca bracki
 • ******
 • Wiadomości: 3 730
 • Total likes: 1
 • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2608 dnia: Sierpień 11, 2012, 08:56:28 pm »
Tego nie napisałem, czytaj ze zrozumieniem. Spodziewałem się jednak bardziej wyważonej (a przynajmniej z jakimiś argumentami) dyskusji
Rzucasz granatem prosto w szambo, a potem odstawiasz pozę urażonej primadonny że z powstałego wybuchu dostałeś gównem prosto w twarz (zamiast, oczekiwanej ponoć, uczciwej dyskusji)?
Nigga please.

Cytuj
Tutaj nie ja rozpętąłem (zresztą tutaj to pikuś). To Wilk nazwał mnie konkretnie anfanem
Sam się nazwałeś. Nawet zdaje się, po stokroć. Cóż, nie sposób było nie przytaknąć :)

Cytuj
Zresztą Vulcan - osoba która go zatwierdziła - później na ten temat się wypowiedział jako osoba neutralna, ale został zaminusowany,
Skądinąd słusznie, bo podzieliliście się tą żenuą z Vulcanem sprawiedliwie na pół. Od newsa w każdym portalu aspirującym do bycia czymś więcej niż kolejny blog animu cioci Halinki oczekuję przede wszystkim suchych i obiektywnych wiadomości a nie miejsca gdzie byle frustrat może wylewać swoje żale. I żeby nie było - jak ktoś się równie bezpodstawnie spuszcza w newsie nad jakąś serią (jaka to ona niby nie wyjebista w kosmos !!oneoneone) to też jest żenada tyle że w drugą stronę.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2609 dnia: Sierpień 12, 2012, 09:52:02 pm »
Z chęcią bym się przyłączył  do tego, ale stoi u mnie na przeszkodzie:
1. poniedziałek - piątek praca  od 7 do 20 (praktycznie bez neta.
2. weekendy spędzam na podróżach[w to i we wte).
3. średnio łapie o co chodzi , ale to akurat nie problem
4. z rozpiski kojarzę za mało serii (wspominane tu saki oglądnąłem pierwszy sezon do 21 epka, a potem nie było napisów)
5. teraz już chyba za późno?


Jak tak teraz usiadłem i nadrabiam zaległości z całego tygodnia to za dużo informacji jak na raz. Jak tu gdzieś Sri napisał "mózg mnie boli". :)

 

anything