Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 383617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 12, 2008, 04:48:11 pm »
Cytuj
Podajcie kilka przykładów anime w których Japończycy jedzą po europejsku czyli sztućcami przy stole ? Oprócz Kimi Ga Nozomu Eien.

Suzumiya Harruhi no Yuuutsu. W tym odcinku z wyspą.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline J.K.Tank

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 12, 2008, 05:19:18 pm »
Cytat: "@"
jakbys w polsce biegał "po japońsku" to by cie wyśmiali. W japoni pobiegaj po polsku, i tez cie wytkną palcem.


>>>A ja widziałem kiedyś człowieka, który biegł z rękami do tyłu jak ninja w Basilisku. Wyglądał przekomicznie.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 12, 2008, 05:40:15 pm »
jestem w stanie podać przynajmniej pięć tytułów filmów amerykańskich, w których postacie jedzą chińszczyznę pałeczkami. czy to oznacza, ze w ameryce normalnie używa sie pałeczek?

na podstawie dwóch-trzech przykładów mogę wnioskować, że w japonii dziewczyny nie biegają z rączkami na boki i złączonymi kolankami. bo w dwóch anime tak było. wow, to się nazywa przekonywujacy argument.

owszem, rodziny japońskie jadają przy stole, ale tylko wtedy, kiedy mieszkają w DOMKU. posiadanie domku oznacza komfort przestrzenny, na który nie mogą sobie pozwolić ludzie z mieszkaniem normalnym. I proszę mi tu nie wciskać przykładu z mieszkaniem Misato, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni. W przeciętnym japonskim domu wysokim stołem jest biurko... ale mogę podać przynajmniej 12 przykładów, kiedy i tak uczeń odrabia lekcje przy niskim stoliku.

Jeśli restauracja jest europejska/amerykańska, używają widelców, w każdej innej wpieprzają pałeczkami. Na przykład ciastka jedzą widelczykiem, dokładnie na takiej samej zasadzie, jak my jemy sushi paluchami - bo tak sie po prostu owo obce zarcie je, więc japończycy grzecznie się przystosowują.

a Haruhi była w MANSION, a MANSION są zbudowane na styl europejski, tak więc posiadają stół normalny. Nie wiem, czy może to w jakikolwiek sposób świadczyć o kulturze japonii... poza oczywistym faktem radosnego małpowania wszystkiego, co im sie wydaje ciekawe i zagraniczne.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 12, 2008, 06:48:07 pm »
Mam pomysł - założę osobny temat, będzie się nazywał "Pokażcie mi anime w którym...". Anfan będzie tam zadawał pytania z prośbą o przykłady, my będziemy podawać przykłady, a anfan je będzie wtedy ignorował.

Serio, założyłbym taki temat, gdyby mnie to bawiło :roll:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 13, 2008, 10:32:08 am »
Szyszka a ty dalej te bajki piszesz o tym bieganiu z rączkami na boki. Ciężko zrozumieć że każdy człowiek jest inny a nie robi to samo co wszyscy. Jeśli niektórzy tak biegają to nie znaczy że wszyscy.
Po drugie Japończycy właśnie powinni zrezygnować z tych swoich głupich przyzwyczajeń odnośnie sposobu jedzenia, spania itp. Oczywiście tylko z niektórych bo większość innych jest fajnych.
Przecież jeśli biorą tyle przykładów z zachodu to tym lepiej. Oczywiście część tych przykładów jest bardzo złych ale powinni zmądrzeć przynajmniej w tej kwestii i przestać zamazywać erotyczne rysunki bo w tej kwestii już im całkowicie odbiło i nie chcą tego znieść.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 13, 2008, 10:39:07 am »
Cytat: "anfan"

Po drugie Japończycy właśnie powinni zrezygnować z tych swoich głupich przyzwyczajeń odnośnie sposobu jedzenia, spania itp. Oczywiście tylko z niektórych bo większość innych jest fajnych.


Fajnych?? Co to znaczy "fajnych"? Zwyczaje są dobre dla społeczeństwa bądź szkodliwe dla społeczeństwa, mogą stanowić odrębność kulturową bądź ją zacierać itp itd.

A to może Polacy powinni zrezygnować ze swoich głupich zwyczajów odnośnie sposobu jedzenia i spania? Przecież to u nas ludzie dużo więcej chorują, dużo mniej zdrowo się odżywiają i dużo wcześniej umierają?

Po cholerę mają Japończycy zmieniać dobre zwyczaje? Bo Tobie się nie podobają na zasadzie "bo nie są fajne i już"?

Weź Ty się zastanów czasami zanim coś napiszesz :) Albo i nie, przynajmniej jest z czego się pośmiać :)

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 13, 2008, 10:43:08 am »
Czy jest ktoś na tyle naiwny że sądzi że ja piszę całkiem na serio ? Tak naprawdę to piszę cały czas pół żartem.
Oczywiście piszę prawdę ale skoro już tak dużo pochłonęli zachodu to powinni jeszcze więcej szczególnie jeśli chodzi o te staromodne przyzwyczajenia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 13, 2008, 10:48:47 am »
Czyją prawdę piszesz i dlaczego niby to prawda? Zwyczaje zachodu raczej szkodzą im niż pomagają. I to szkodzą wydatnie, bo zmiana zwyczajów pracy praktycznie zrujnowała ich system emerytalny.

Oczywiście są też (z naszego punktu widzenia) zmiany dobre - walka o zrównanie praw kobiet i mężczyzn na rynku pracy itp.

Takie zmiany należy rozpatrywać przede wszystkim z punktu widzenia Japonii.

ps. nie wiem czy takie fajne jest żartowanie i obrażanie przy okazji dorobku innego państwa, które przewyższa nas pod każdym względem.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 13, 2008, 11:27:09 am »
Nie piszę ogólnie. Ile w Japonii procentowo pracuje zarówno żon i mężów ? Czyli że na zasadzie że mąż pracuje a żona nie ?
Ja JEDYNIE piszę o różnicach w mentalności japonii i zachodu że w wielu kwestiach są zacofani jakby żyli kilkaset lat temu a zarazem wprowadzają takie bezmyślne prawo w wielu kwestiach(choćby cenzura i inne).
Co do anime często widzę takie bzdury że wchodzą do pustego domu i jakiś tam głupi tekst mówią albo na przykład że wiadomo że nikogo w domu nie ma a i tak zdejmują buty. Przecież tak się zachowują ludzie niedorozwinięci.
Skojarzyło to mi się z jednym odcinkiem Monster Princess. Czyli że byli w jakiejś wiosce widmo gdzie nikogo nie było i mogli zginąć a i tak zdjęli buty wchodząc do czyjegoś domu.
I te głupie przyzwyczajenia o gadaniu coś nawet jak nikogo nie ma przy wchodzeniu do domu.
I co najważniejsze to nie są wyjątki tylko chyba prawie w każdym anime tak jest. A czego najbardziej nienawidzę to jak anime S-F lub fantastyczne lub horror stara się być edukacyjne i to jeszcze takie głupoty wciska. Tym razem było tak w jednym odcinku w Hell Girl 2.

Offline Deedlith_Anthy

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 13, 2008, 12:18:57 pm »
zOMG, anfan! Czy nierozumiesz, że anime i manga są bardzo głęboko kulturowo osadzone w Japonii i dla nich to jest tak normalne, że aż oczywiste i dziwne byłoby, gdyby sie tak nie zachowywali? Tak,kultura Japonii to nie tylko śliczne, kawaii, zalotne gołe panienki oraz hentaje z idealną kreską, ale też inne zjawiska.
Anfanie, nie mów takich rzeczy, bo to jakby Japończyk kazał Ci przestać spać na łóżku, mieć krzesła, jeść kotleta schabowego("Kotlety są niezdrowe! Po co jeść kotleta jak są zdrowe ryby? Tak się zachowują osoby niedorozwinięte!!"). Byłoby to równie mąde zresztą.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 13, 2008, 12:19:50 pm »
U nas też jest cenzura. Widujesz w jakimś serialu lecącym w TV cycki i inne rzeczy? No chyba że leci po 23 czy kiedy tam - całą reszta jest cenzurowana a raczej w ogóle nic w tych serialach nie ma.
A 95% tego co oglądamy z anime to leci tam za dnia. I dlatego ja powiem, że jest tam mniejsza cenzura niż u nas, bo u nas w życiu by takie coś nie poleciało. To u nas cenzurują Czarodziejkę z Księżyca i Dragonballa czy co tam. Więc to chyba my mamy problem z cenzurą.

Ja tam jakoś nie zauważyłem krzyczenia do pustego domu. Co najwyżej gdy postać nie wiedziała czy ktoś jest czy nie.

A o takim chłamie jak Monster Princess to mi nie opowiadaj, bo to chłam właśnie.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 13, 2008, 01:22:35 pm »
To nie jest chłam Monster Princess tylko przeciętne anime więc nie przeginaj.
Po drugie ty nic nie rozumiesz bo ja mówię o zamazywaniu. Filmy które u nas emitują nie mają w sobie żadnych ocenzurowanych scen bo nie ma co cenzurować. Owszem były takie przypadki że coś tam wycięli ale to są wyjątki a nie reguła jaką japońce mają na wszystko bo i owszem oni nie wycinają ale cenzurują to co najważniejsze w takich filmach.
Nie biorę pod uwagę czegoś takiego jak wycinanie scen bo jak czegoś nie ma to nie ma ale zamazywanie żeby nie było widać to jest dopiero chore.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 13, 2008, 01:40:42 pm »
Jeśli MP to przeciętne anime, to ja muszę same genialne produkcje oglądać :D

A ile u nas filmów puszczali? A raczej bajek? Kilka na krzyż, i prawie każda byłą cenzurowana z uwagi na jakieś transformacje itp. I to reguła, że cenzurują japońskie produkcje, nie tylko z golizny, ale i z różnych zwrotów językowych. Normą jest też wycinanie scen w mangach.

I nie widzę nic złego w zamazywaniu - bardzo fajne rozwiązanie.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 13, 2008, 03:30:15 pm »
a ja myślę, że anfan tak naprawdę anime nie ogląda, tylko  nas w wała robi.

bo jakby oglądał, to by chyba zauważył co oni tam robią i jak często i się nie dziwił. nie wydaje mi się możliwe obejrzenie tylu anime co on twierdzi że oglądał i dalej zarzucanie komuś że bajki pisze.

o, właśnie, to bedzie mój argument do zdartej płyty"; anfan tak naprawdę nie oglada anime, bo nie lubi kultury japońskiej i uważa ją za głupią, a rzeczy naturalne za niemożliwe - wniosek - anfan nie ogląda anime.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 13, 2008, 03:32:57 pm »
Cytuj
nie wiem czy takie fajne jest żartowanie i obrażanie przy okazji dorobku innego państwa, które przewyższa nas pod każdym względem.

A tam, jak do Europy dotarła stal, to w Japonii era kamienia łupanego w pełnej krasie kwitła :lol:

Nie mogłem się powstrzymać :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything