Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 384520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 13, 2008, 03:50:44 pm »
Ja też nie mogłem ;)

Offline Hollow

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 13, 2008, 03:52:47 pm »
OMG!!!!!
Britney Spears nakręciła teledysk w konwencji anime!

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 13, 2008, 04:07:59 pm »
Pokazać proszę bo nie widziałam tego jeszcze  :D

Offline Krova

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 13, 2008, 04:46:04 pm »
Britney Spears - Break the Ice.


 Ale jutjub strasznie się sformalizował i nigdzie nie mogę znaleźć video :S znajdę to zedytuję, jak ktoś znajdzie, to niech wrzuci linka.



O, już mam, tutaj jest (: A teledeysk, cóż, nienajgorszy, więcej klatek mogli cisnąć, ale nienajgorszy.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 13, 2008, 04:50:21 pm »
Obczaiłem jakieś promo - muzyka do d***, ale kreska teledysku może być.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 13, 2008, 04:57:52 pm »
Jak na koreańców to niezła robota ;) Tylko trochę przesadzili w niektórych momentach z tymi ustami.

Offline J.K.Tank

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 13, 2008, 07:50:23 pm »
Moim zdaniem Japończycy powinni porzucić swoje głupie i szkodliwe zwyczaje. Proponuję stworzyć w Japonii organizację wzorowaną na Ku-Klux-Klanie. Będziemy obserwować ludzi. Jak ktoś wejdzie do pustego domu i zdejmie buty to go powiesimy. To samo proponuję zrobić z ludźmi, którzy jedzą pałeczkami, piszą od prawej do lewej, nie jedzą wieprzowiny i robią inne głupie i szkodliwe rzeczy. Kto jest ze mną?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 13, 2008, 09:00:24 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
A 95% tego co oglądamy z anime to leci tam za dnia.

Ekhm... niestety(?) nie. Powiedziałbym że jest wręcz odwrotnie: 95% tego co my oglądamy z anime leci tam w nocnym paśmie 0.00-3.00 (no, czasem od 22.00). Wyjątkiem są oczywiście emisje w typowo zoorientowanych kanałach na emisje anime jak Animax czy AT-X no ale to dość oczywiste.

Cytuj
I dlatego ja powiem, że jest tam mniejsza cenzura niż u nas, bo u nas w życiu by takie coś nie poleciało. To u nas cenzurują Czarodziejkę z Księżyca i Dragonballa czy co tam. Więc to chyba my mamy problem z cenzurą.

W przypadku Czarodziejki, cała cenzura objawiła się brakiem emisji trzech odcinków. Tyle że, jak zarzekał się Polsat, on już tak tę serię otrzymał. I szczerze mówiąc skłonny jestem w to uwierzyć. Z Dragonballem było analogicznie - wyemitowana została zaimportowana (już pocięta/wedytowana) wersja francuska. Czyli polskie telewizje paradoksalnie nie cenzurowały anime - choć, wydaje się że bardziej było to kwestią przypadku niż świadomej polityki stacji które je emitowały ("eee, jakieś tam bajki dla dzieci...")
Natomiast jeśli chodzi o cenzurę w japońskich TV - to niestety, ale ona jak najbardziej jest i ma się wyśmiencie. Przykładów jest dużo, ja sobie pozwolę wkleić linka do może jednego z bardziej skrajnych, ale doskonale pokazującego co i jak: http://homepage1.nifty.com/home_aki/kisei.htm (przewinąć na sam dół, wersja z lewej to oryginalna wydana na LD/VHS?DVD, wersja z prawej to to co poleciało w TV)
Co gorsza, nawet w wersjach DVD gdzie - jak by się mogło wydawać - moglibyśmy liczyć na przysłowiową "nagą prawdę", to o ile w przypadku zniesienia autocenzury nazwijmy to obyczajowej aplikowanej dla potrzeb TV będziemy mieli na to spore szanse, to w przypadku hentajów i scen pokazujących ludzkie genitalia nie dostaniemy nic więcej niż słynną mozaikę. Dopiero po zlicencjonowaniu i zaimportowaniu takiego materiału do (najczęściej) USA mamy szansę obejrzeć wersję czystą.
Summa summarum - brak cenzury w Japonii to bujda na resorach, i to pomimo że ta (z wyjątkiem ukazywania genitaliów) nie jest sankcjonowana prawnie! Wszystko to właśnie kwestia bliżej niezdefiniowanych "dobrych obyczajów i dobrego smaku". I może właśnie dlatego jest jeszcze bardziej wnerwiająca.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 14, 2008, 03:41:55 pm »
No właśnie kiedy oni wreszcie zniosą to mozaikę w hentai i nie tylko. Chyba nigdy bo nigdy nie zmądrzeją i będą sobie wymyślać jakieś bzdurne prawo i zasady moralności.
Fajny przykład to ten tytuł. Gdyż powstał w 2003 roku a dopiero w tym roku wyszła w usa wersja bez cenzury i wymyślili jakąś inną nazwę i dialogi pozmieniali w napisach.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1995

Offline J.K.Tank

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 14, 2008, 09:07:59 pm »
Cytuj
No właśnie kiedy oni wreszcie zniosą to mozaikę w hentai i nie tylko.


>>>Kiedy powiesimy odpowiednią ilość ludzi odpowiedzialnych za to.

Offline Deedlith_Anthy

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 15, 2008, 09:19:52 am »
W Czarodziejce była jeszcze jedna cenzura. Podczas scen transformacji zlikwidowano linie podkreślające kobiece elementy ciała czarodziejek, przez co dziewczyny wyglądały jak tęczowe cienie z oczami.
Nie pytajcie mnie, po co to...nie było w tym niczego szkodliwego :roll: A odcinek ostatni, w którym Usagi i Galaxia są gołe puścili, lol.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 15, 2008, 10:37:59 am »
Bo to był odcinek bodajże ostatni i kluczowy dla tej serii ;)
Mieliby problemy jakby go nie wyemitowali tak naprawdę.

Offline Deedlith_Anthy

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 15, 2008, 11:28:54 am »
Ale tych dwóch ostatnich z pierwszej serii Czarodziejek nie wyemitowali ani u nas, ani w Niemczech, skąd chyba ta wersja wyszła.
Dziwne, że nie wycenzurowali Galaxii i Usagi :)
Serio,nie wiem, co niewłaściwego było w tej transformacji.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 15, 2008, 11:47:56 am »
Hehe. U nas to SailorMoon była pierwszą "bajką" w której ukazała sie jako taka "golizna" więc nie dziwie się że chcieli to ocenzurować. Co do naszych sąsiadów to myślałam że  w tej kwestii mają trochę inne poglądy ale widac sie pomyliłam ;)

Offline Deedlith_Anthy

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 15, 2008, 12:44:28 pm »
Mogę sie mylić, ale chyba właśnie z Niemiec jest nasza wersja. Czytałam o tym w Secret Servisie bodajże.
W każdym razie, że nasza wersja była z Niemiec i Polsat już ją taką dostał wyedytowaną i bez dwóch odcinków.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

 

anything