Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 380423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1005 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:38:26 am »
A kto Ci kazał oglądać Akane-Iro ni Somaru Saka? Z przymusu oglądałeś? Czy po to, by potem marudzić? Bo czytając te bzdury co piszesz to można odnieść wrażenie, że ktoś Ci każe oglądać anime mimo że tak go nie lubisz, a potem się żalisz wszystkim jakie to ono było złe i okropne. Zachowanie poniżej dna.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1006 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:50:49 am »
A kto Ci kazał oglądać Akane-Iro ni Somaru Saka? Z przymusu oglądałeś? Czy po to, by potem marudzić? Bo czytając te bzdury co piszesz to można odnieść wrażenie, że ktoś Ci każe oglądać anime mimo że tak go nie lubisz, a potem się żalisz wszystkim jakie to ono było złe i okropne. Zachowanie poniżej dna.
Wiedziałem że o tym powiesz. Tu chodzi o proporcje głuptasku. Przykładowo ja skrytykuję jedno czy dwa anime na dziesięć, a taki osiołek na tanuki lub gdzie indziej 5 czy 6 na dziesięć. Rozumiesz już o co chodzi. Dlatego właśnie ktoś ich zmusza i może ciebie też do anime bo nie po to się ogląda żeby krytykować lecz dla przyjemności i szuka się zalet, a nie wad.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1007 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:03:51 pm »
Cytuj
A kto Ci kazał oglądać Akane-Iro ni Somaru Saka? Z przymusu oglądałeś? Czy po to, by potem marudzić? Bo czytając te bzdury co piszesz to można odnieść wrażenie, że ktoś Ci każe oglądać anime mimo że tak go nie lubisz, a potem się żalisz wszystkim jakie to ono było złe i okropne. Zachowanie poniżej dna.
:shock: LOL :shock:
Ale jak ja to pisałem w stosunku do tych co komęntowali na tanuki to było źle i nie rozumiałes... :neutral:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1008 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:08:05 pm »
:shock: LOL :shock:
Ale jak ja to pisałem w stosunku do tych co komęntowali na tanuki to było źle i nie rozumiałes... :neutral:

A Ty chyba nie zrozumiałeś, że parodiowałem Anfana i pół mojego posta to ctrl+c ctrl+v.



Anfanie, jakieś przykłady takich recenzentów na Tanuki? Takich co mają po 60% recenzji z niską oceną? Musi być ich sporo, skoro do Tanuki się czepiasz.

Poza tym chyba Ci trudno zrozumieć, że recenzuje się, by przekazać swoje zdanie na temat danego anime i nigdzie nie jest powiedziane, że to ma być tylko pozytywne zdanie. No chyba że marzy Ci się, by pojawiały się jedynie pozytywne recenzje.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1009 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:16:59 pm »
Cytuj
A Ty chyba nie zrozumiałeś, że parodiowałem Anfana i pół mojego posta to ctrl+c ctrl+v.
Obarczę cię kosztami nervow jakie straciłem i przeszczepu włosow jaki musze teraz sobie zafundowac, nie mogłes tego wczesniej napisac?! :evil:

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1010 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:21:19 pm »

Anfanie, jakieś przykłady takich recenzentów na Tanuki? Takich co mają po 60% recenzji z niską oceną? Musi być ich sporo, skoro do Tanuki się czepiasz.

Poza tym chyba Ci trudno zrozumieć, że recenzuje się, by przekazać swoje zdanie na temat danego anime i nigdzie nie jest powiedziane, że to ma być tylko pozytywne zdanie. No chyba że marzy Ci się, by pojawiały się jedynie pozytywne recenzje.
Tylko dla uściślenia. Niska ocena anime to każda od 1-6/10. Dopiero od 7/10 mogę ją uznać za w miarę dobrą.
Nie oczekuję samych pozytywnych recenzji bo wtedy mało kto chciał by je czytać, ale prostackie opinie wielu osób w których często kpią lub ośmieszają dane anime pokazuje że ci "recenzenci" są nic nie warci.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1011 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:30:54 pm »
6 to niska ocena? Chyba dla Ciebie, bo dla mnie, jak i dla większości normalnych ludzi oceniających anime, niskie oceny zaczynają się od 4, a 5 to już "średnie".

A jak anime zasługuje zdaniem recenzenta na ośmieszenie to dlaczego go nie ośmieszać? I cięgle mam wrażenie, że "prostacka opinia"="taka z którą się nie zgadzasz". Czy może wyprowadzisz mnie z błędu i wskażesz recenzję, która nisko ocenia lubiane przez Ciebie anime, a która nie jest "prostacka"? Chciałbym zobaczyć jak Twoim zdaniem taka recenzja powinna wyglądać. I chciałbym zrozumieć, dlaczego sam ośmieszasz i pastwisz się nad anime, które Ci się nie podoba, a wymagasz innego zachowania od reszty ludzi. Czy to czysta hipokryzja czy kryje się za tym coś więcej?

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1012 dnia: Styczeń 15, 2009, 01:09:27 pm »
Wilczku niska ocena to tak jak pisałem od 6/10 w dół.
Pisałem ci że to wyjątki te które ja bardzo nisko oceniam. Może po prostu wybieram te gatunki które lubię.
Prawie żadne anime nie zasługuje na ośmieszenie bo zawsze coś ma fajnego.
Przykłady najgłupszych recenzji to recenzja Shany, Vampire Knights, Nanoha,
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 01:27:48 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1013 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:23:05 pm »
A ja Ci mówię, że dla normalnych ludzi ocena niska jest od 4 w dół, bo ocena 5 to "average" a 6 to "fine". Więc wypchaj się ze swoim prywatnym systemem oceniania, skoro nikt inny go nie używa.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1014 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:26:20 pm »
8 i 9 to są tytuły z najwyższej półki więc według systemu anfana na tytuły dobre mniej lub bardziej to zostaje mi tylko 7. Trochę uboga ta skala się robi.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1015 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:28:42 pm »
Cytuj
A ja Ci mówię, że dla normalnych ludzi ocena niska jest od 4 w dół, bo ocena 5 to "average" a 6 to "fine". Więc wypchaj się ze swoim prywatnym systemem oceniania, skoro nikt inny go nie używa.
To ja chyba też nie jestem całkiem normalny dobrze to u mnie tak 8(nie mam wad ale nie powala), 7 są drobne wady,6 wady są widoczne,5 sopro baboli mogących przeszkadzac czyli lepiej dac sobie spokoj, dalej nie ma nic.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1016 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:44:45 pm »
Frey, możesz oceniać jak chcesz, ale ja Ci podaję jakie są standardy. Równie dobrze możesz uważać na studiach tylko oceny 5 i 6 za dobre, a 4 już za złe, bo przecież ktoś musiał błędy zrobić.
Standardem jest, że 1-4 seria zła, 5-6 średnia, zadowalająca, 7+ dobra, bdb, genialna etc. Takie standardy są przyjęte na MAL, Animenfo czy na Tanuki.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1017 dnia: Styczeń 15, 2009, 04:58:16 pm »
Jak mi się anime podoba to oceniam je MINIMUM na 7/10 i czym wyżej tym bardziej. Jak anime uważam ze średnie to 6/10. Od 4-5 przeciętnie minus lub słabe, a od 1-3 bardzo słabe i niewarte spojrzenia.
I pomyśl Wilku że prawie się nie zdarza żebym anime ocenił od 1-3 gdyż na to nie zasługują, a te na tanuki np jak tak oceniają to sami nie wiedzą co piszą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 05:02:37 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1018 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:03:12 pm »
Nudzi mnie już to Twoje "tylko-ja-mam-rację" zachowanie.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1019 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:08:28 pm »
Nie jest wcale tak jak myślisz. Ja zawsze z chęcią pogadam z każdym na argumenty lecz nikt nie może obrażać danego anime, a jedynie podawać kulturalnie przykłady tego co się mu nie podobało.
Nie mówię że zawsze mam rację lecz jak czytam niektóre "wady", które ludzie wypisują o danym anime to mam poważne obawy że mają coś z głową. Chociażby przy recenzji Shany, Nanohy czy Vampire Knights.

 

anything