trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 380413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1020 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:15:10 pm »
No właśnie, nie dopuszczasz do siebie tego, że nie masz monopolu na rację i tego, że ktoś może mieć inne zdanie. Nie ma co z Tobą gadać na jakikolwiek temat, bo to nie chodzi nawet o przekonanie Cię do czegokolwiek, tylko o to, że nie potrafisz uszanować innych gustów i innego spojrzenia na coś. EOT

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1021 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:22:45 pm »
No właśnie, nie dopuszczasz do siebie tego, że nie masz monopolu na rację i tego, że ktoś może mieć inne zdanie. Nie ma co z Tobą gadać na jakikolwiek temat, bo to nie chodzi nawet o przekonanie Cię do czegokolwiek, tylko o to, że nie potrafisz uszanować innych gustów i innego spojrzenia na coś. EOT
Gorzej z tobą.
Przecież to że ktoś ma inne zdanie NIE ZNACZY że ja mam się z tym zgodzić. Każdy może napisać swoje zdanie, a ja mogę napisać co o tym sądzę.
Każdy kto krytykuje lub chwali dane anime powinien umieć wymienić jego konkretne wady lub zalety do których w dużym stopniu również się zalicza oprawa graficzna i muzyczna.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1022 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:29:04 pm »
Gorzej z tobą.
I już wycieczka osobista. Nie ma co z Tobą gadać.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1023 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:35:12 pm »
Dlatego zakmniejcie klawiatury bo mam wizje dobrego tematu i mnie rozpraszacie.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1024 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:44:39 pm »
Dzisiejszym tematem moich rozważań jest „rape” czyli z polskiego gwałt. Skłoniło mnie do tego już parę anime i gier związanych z tym a czarę przepełniło zdjęcie z japońskiego metra gdzie jakiś chłopak wsadzał dziewczynie w wieku szkolnym (14-18) rękę od tyłu tak między nogi... Moja reakcja na te fotkę była zbliżona do komentarzy pod tym zdjęciem, czyli negatywna. Ale po czasie naszła mnie myśl ze chłopak musiał być naprawdę zdesperowany a nawet odważny by to zrobić. Szkoda ze na zdjęciu nie było wyrazu twarzy dziewczyny bo jestem dość ciekawy jak na to zareagowała raczej nie wrzaskiem(zdjęcie nie zawierało jej twarzy bo było zrobione z tyłu). Potem naszła mnie myśl dlaczego tak postąpił. Doszedłem do wniosku ze wszystkiemu są winne gry hentai gdzie zauważyłem że od pewnego czasu pojawia się taka podczas gry albo o zgrozo cała gra jest poświęcona temu zjawisku. Nie mam pojęcia skąd te tendencje i czemu zaczęli robić gry z elementem „rape” zamiast ładne romanse trzaskać. Najgorsze jednak w tych grach jest to ze dziewczyna pozostaje bierna na to wszystko i „bohaterowi” wszystko uchodzi płazem jest bezkarny . Ale jeszcze gorsze może by gdy dziewczyna wybacza bohaterowi i jest big love. No powiedzmy sobie szczerze to jest jawne namawianie do takich akcji by dziewczyny które się podobają gwałcić ile się da bo i tak nic się nie stanie a w najlepszym wypadku pokocha mnie i zostaniemy razem na zawsze. Takie postawy właśnie są propagowane od jakiegoś czasu nie mam pojęcia czemu tam jeszcze nie zauważono jak to jest groźne. W hentai anime jest dokładnie ta samo sytuacja co w grach, no i taki chłopak gra w gry gdzie gwałci, ogląda hentai gdzie się gwałci no to czego tu się bać piekła nie ma lecimy gwałcić! Najgorsze jest to ze to już nie jest tylko eroge i hentai anime ale i nawet zwykłe anime dla wszystkich takie School Days zawiera scenę gwałtu i dziewczyna następnego dnia jest jak zawsze, no dobra ktoś tu powie ze anime jest na podstawie gry i dno to jest całkowite(z czym się nie zgadzam) ale co powie na takie Ef a tale of melodies? Tam tez dziewczyna została zgwałcona i nikomu nic nie mówi..., no brak słów, rzekomo to ze względu na wstyd ale ja tam w dupie mam wstyd to już lepiej być gwałconym?! Nie nie wiem jak to jest i nie potrafię sobie wyobrazić jak to jest, przepraszam ze nie jestem dziewczyną. Wydaje jednak mnie się że jest to złe i dziewczyny powinny podejmować zdecydowane kroki i sprawca powinien być karany by w podświadomości było wyryte że gwałt źle się kończy. Dlatego właśnie interesuje mnie wyraz dziewczyny z ww zdjęcia bo jeśli jest tak jak podejrzewam że rozdygotanym głosikiem próbuje przekonać chłopaka by przestał to ja daje do Japonii gwałcić bo tam cholera piekła nie ma(taka złośliwość).

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1025 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:54:52 pm »
Dzisiejszym tematem moich rozważań jest „rape” czyli z polskiego gwałt. Skłoniło mnie do tego już parę anime i gier związanych z tym a czarę przepełniło zdjęcie z japońskiego metra gdzie jakiś chłopak wsadzał dziewczynie w wieku szkolnym (14-18) rękę od tyłu tak między nogi... Moja reakcja na te fotkę była zbliżona do komentarzy pod tym zdjęciem, czyli negatywna. Ale po czasie naszła mnie myśl ze chłopak musiał być naprawdę zdesperowany a nawet odważny by to zrobić. Szkoda ze na zdjęciu nie było wyrazu twarzy dziewczyny bo jestem dość ciekawy jak na to zareagowała raczej nie wrzaskiem(zdjęcie nie zawierało jej twarzy bo było zrobione z tyłu). Potem naszła mnie myśl dlaczego tak postąpił. Doszedłem do wniosku ze wszystkiemu są winne gry hentai gdzie zauważyłem że od pewnego czasu pojawia się taka podczas gry albo o zgrozo cała gra jest poświęcona temu zjawisku. Nie mam pojęcia skąd te tendencje i czemu zaczęli robić gry z elementem „rape” zamiast ładne romanse trzaskać. Najgorsze jednak w tych grach jest to ze dziewczyna pozostaje bierna na to wszystko i „bohaterowi” wszystko uchodzi płazem jest bezkarny . Ale jeszcze gorsze może by gdy dziewczyna wybacza bohaterowi i jest big love. No powiedzmy sobie szczerze to jest jawne namawianie do takich akcji by dziewczyny które się podobają gwałcić ile się da bo i tak nic się nie stanie a w najlepszym wypadku pokocha mnie i zostaniemy razem na zawsze. Takie postawy właśnie są propagowane od jakiegoś czasu nie mam pojęcia czemu tam jeszcze nie zauważono jak to jest groźne. W hentai anime jest dokładnie ta samo sytuacja co w grach, no i taki chłopak gra w gry gdzie gwałci, ogląda hentai gdzie się gwałci no to czego tu się bać piekła nie ma lecimy gwałcić! Najgorsze jest to ze to już nie jest tylko eroge i hentai anime ale i nawet zwykłe anime dla wszystkich takie School Days zawiera scenę gwałtu i dziewczyna następnego dnia jest jak zawsze, no dobra ktoś tu powie ze anime jest na podstawie gry i dno to jest całkowite(z czym się nie zgadzam) ale co powie na takie Ef a tale of melodies? Tam tez dziewczyna została zgwałcona i nikomu nic nie mówi..., no brak słów, rzekomo to ze względu na wstyd ale ja tam w dupie mam wstyd to już lepiej być gwałconym?! Nie nie wiem jak to jest i nie potrafię sobie wyobrazić jak to jest, przepraszam ze nie jestem dziewczyną. Wydaje jednak mnie się że jest to złe i dziewczyny powinny podejmować zdecydowane kroki i sprawca powinien być karany by w podświadomości było wyryte że gwałt źle się kończy. Dlatego właśnie interesuje mnie wyraz dziewczyny z ww zdjęcia bo jeśli jest tak jak podejrzewam że rozdygotanym głosikiem próbuje przekonać chłopaka by przestał to ja daje do Japonii gwałcić bo tam cholera piekła nie ma(taka złośliwość).
A wiesz czytałem że w Japonii PRAWIE w ogóle kobiety nie zgłaszają gwałtów. Pod tym względem są bardzo daleko w statystykach.
Ale nie przyrównuj erogier i anime do real. Tak samo jak powiesz że jak ktoś w grze zabija ludzi to będzie również w prawdziwym świecie.
A co więcej te różne erogry i anime mogą nawet korzystnie wpływać na zboczeńców bo wielu może wystarczyć tylko ten świat wirtualny, a jakby tego nie było to wtedy nie.
A reakcje na gwałt w stylu że one to wybaczają nie są jednoznaczne. Nie można ogólnie mówić. Zależy w jakiej sytuacji i kto. Czy to ktoś obcy czy znajomy itd.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1026 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:58:53 pm »
Frey - albo sobie jaja robisz, albo wpadłeś dziś pod ciężarówkę, ewentualnie coś ciężkiego spadło ci na głowę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1027 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:04:01 pm »
no tak z tym to racja.......ale też jak ktoś posiada coś takiego jak rozwinięta inteligencja(odróżnianie tak zwanego "dobra od zła") i przykładowo taki typek co sobie obejrzy hentai itd, to nie idzie zaraz na ulice czy do metra i nie rzuca się bądź nie ładuje ręki pod kieckę. tylko wie że to wymysł itd..........ale jeśli mając rozumowanie i tok myślenia na poziomie moich kumpli to tak tak będzie jak wyżej opisałeś, czyli będą tak robić. ale o dziwo jest i druga strona ta której też pisałeś a mowa o "dziewczynie co na to nie reaguje". więc przykładu życia codziennego można zauważy że takie dziewczyny to nie tylko w hentajach bo jest mnoga liczba (no może przesadzam ale jest ich dużo), w rzeczywistości i tak z tego co widzę to nie które to się opierają ale tylko o drzewo bądź o ścianę chłopakowi, nie inaczej i na pozór grzeczna miał itd tak naprawdę miękka z niej dziewczynka która pozwala na dużo.......... --------- mówię tylko to co  widziałem nic wymyślonego

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1028 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:09:06 pm »
No, już lepiej. Tyle tylko że zamieniłbym w wypowiedzi Jackala "dobro i zło" na "świat rzeczywisty i świat wirtualny" oraz dodał od siebie, że wcale nie potrzeba rozwiniętej inteligencji żeby potrafić je rozróżnić. Przydałaby się za to odrobina wyobraźni, aby móc zdać sobie sprawę z konsekwencji przenoszenia pewnych zachowań ze świata wirtualnego do rzeczywistego.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1029 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:20:08 pm »
No, już lepiej. Tyle tylko że zamieniłbym w wypowiedzi Jackala "dobro i zło" na "świat rzeczywisty i świat wirtualny" oraz dodał od siebie, że wcale nie potrzeba rozwiniętej inteligencji żeby potrafić je rozróżnić. Przydałaby się za to odrobina wyobraźni, aby móc zdać sobie sprawę z konsekwencji przenoszenia pewnych zachowań ze świata wirtualnego do rzeczywistego.
Ale co to w ogóle jest gwałt ?
To najprostsze słowo na świecie. To może NIC nie mieć wspólnego z przemocą seksualną nawet. Gwałt można nazwać każdą czynność wykonaną siłą (czyli gwałtem) wbrew danej osobie.
Więc jeśli jakaś dziewczyna choćby w minimalnym stopniu z jakiegoś powodu się zgadza to już to nie jest gwałt tzn. jeśli ma możliwość z tego zrezygnować.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1030 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:25:02 pm »
Słusznie zadane pytanie i całkiem słuszne rozumowanie. Jednak Frey w swej wypowiedzi dość dokładnie określił rodzaj sytuacji, czy jak to określasz czynności, o której przyszło nam tu rozmawiać i ja dokładnie w tym wąskim kontekście się wypowiedziałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1031 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:16:02 pm »
Cytuj
A co więcej te różne erogry i anime mogą nawet korzystnie wpływać na zboczeńców bo wielu może wystarczyć tylko ten świat wirtualny, a jakby tego nie było to wtedy nie.
Watpię i to bardzo. :doubt:
Cytuj
Frey - albo sobie jaja robisz, albo wpadłeś dziś pod ciężarówkę, ewentualnie coś ciężkiego spadło ci na głowę.
:neutral: Odnosnie czego to? :neutral:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1032 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:30:02 pm »
Odnośnie "Doszedłem do wniosku ze wszystkiemu są winne gry hentai gdzie zauważyłem że od pewnego czasu pojawia się taka podczas gry albo o zgrozo cała gra jest poświęcona temu zjawisku." oraz "Takie postawy właśnie są propagowane od jakiegoś czasu nie mam pojęcia czemu tam jeszcze nie zauważono jak to jest groźne.".
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1033 dnia: Styczeń 16, 2009, 04:38:37 pm »
Cytuj
Odnośnie "Doszedłem do wniosku ze wszystkiemu są winne gry hentai gdzie zauważyłem że od pewnego czasu pojawia się taka podczas gry albo o zgrozo cała gra jest poświęcona temu zjawisku." oraz "Takie postawy właśnie są propagowane od jakiegoś czasu nie mam pojęcia czemu tam jeszcze nie zauważono jak to jest groźne.".
I co ci w tym nie pasuje bo nie rozumiem to wszystko jest prawdą. :-?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1034 dnia: Styczeń 16, 2009, 04:52:54 pm »
Gdyby to było prawdą, to zastrzelilibyśmy z Dreadem już kilka osób, a na pewno powbijalibyśmy komuś gwoździe w kolana.

Jak ktoś jest idiota, to mu wystarczą gazetki bądź jakiś news w wiadomościach. I bez gier/anime zamorduje bądź zgwałci. A jak ktoś jest normalny to mu nie zaszkodzi pograć w Postala bądź oglądnąć gdzieś scenę gwałtu.
Dodatkowo, jak ktoś wyżej zauważył, gry pozwalają kanalizować agresję i popędy. Przynajmniej mi swego czasu pomagało rozwalić kilka osób w Quake 2 i nie uważam się za wyjątek.

 

anything