Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 385022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1110 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:20:54 pm »
Ja zawsze uważałem, że od anime emitowanych w polskich stacjach TV należy trzymać się z daleka. Anime już wydane w całości to jakby nie było starocie, a niektórzy lubią być na bieżąco. Czasu akurat mam od cholery, ale lubię różnorodność - dwa odcinki anime, potem jakaś gierka, znowu dwa odcinki, piwko ze znajomym, gierka, znowu dwa odcinki... Te czasy gdy się urządzało iluśgodzinne maratony dawno już minęły i nie wrócą. To samo w sumie dotyczy mieszania serii. Tytuł musi być naprawdę killerski, żebym był w stanie zapuszczać jeden odcinek za drugim, a większość nowości taka nie jest. Przenigdy nie obejrzałbym całego Index, gdyby nie tygodniowe przerwy - porzygałbym się w okolicach 6-7 odcinka.
To żeby było na temat bo taka dyskusja nie ma sensu. Tytuł wiele traci jak go rozbijasz na miesiące, tygodnie choć nie wiem czy to rozumiesz.
Index obejrzałem w 3 dni i jakby utrzymało poziom pierwszych 6 odcinków to bym nie narzekał na to anime ani trochę więc to nie jest żadna kwestia zmęczenia. Czasy gdy oglądało się anime po dwa odcinki, a potem inne rzeczy minęły wraz z końcem anime na rtl7.
Co do pisania że anime wydane w całości to starocie to pewien jestem że próbowałeś zażartować choć ci nie wyszło.
Obecnie jest wiele nowych anime, które obejrzałem po jednym odcinku np Hatsukoi Limited. Pewien jestem że większość z dopiero co wychodzących anime to tytuły przeciętne, ale zawsze znajdzie się kilka anime co się spodobają.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1111 dnia: Kwiecień 25, 2009, 08:51:12 am »
Tytuł wiele traci jak go rozbijasz na miesiące, tygodnie choć nie wiem czy to rozumiesz.

A jak to prawo działa w przypadku książek czy seriali ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:32:19 pm »
Pewnie tak samo jak w przypadku anime. Czyli Moda na sukces tylko na jeden raz, bo inaczej zepsujesz sobie klimat...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1113 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:39:08 pm »
Jakbym nie porównał anime do czegoś innego. Pisząc o anime piszę o anime. Czym krótsze anime tym lepiej je obejrzeć od razu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1114 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:42:06 pm »
A ja nie widzę różnicy. Serial to serial, nieważne jaką techniką robiony.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1115 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:57:28 pm »
A ja nie widzę różnicy. Serial to serial, nieważne jaką techniką robiony.
To może dlatego że z serialów tylko anime oglądam, a resztę to ewentualnie filmy. Gdyż nie istnieje żaden wartościowy serial nie będący anime, który warto obejrzeć.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1116 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:03:20 pm »
To może dlatego że z serialów tylko anime oglądam, a resztę to ewentualnie filmy. Gdyż nie istnieje żaden wartościowy serial nie będący anime, który warto obejrzeć.

O rly?
Imo istnieje kilka całkiem ciekawych i wartościowych... choćby taki Generation Kill :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 01:08:29 pm wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1117 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:12:17 pm »
To może dlatego że z serialów tylko anime oglądam, a resztę to ewentualnie filmy. Gdyż nie istnieje żaden wartościowy serial nie będący anime, który warto obejrzeć.
Dziękuję wysoki sądzie, nie mam więcej pytań do świadka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1118 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:20:18 pm »
To może dlatego że z serialów tylko anime oglądam, a resztę to ewentualnie filmy. Gdyż nie istnieje żaden wartościowy serial nie będący anime, który warto obejrzeć.

Otaku w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Ja na przykład uważam że tak zachwalany przez ciebie Macross Frontier nie umywa się do takiej Battlestar Galactica
(porównanie ze względu na podobny gatunek)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1119 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:28:03 pm »
Dzięki Ganossa - nawet nie chciałem się odzywać, żeby nie było że to znowu ja jakieś wojny rozpętuję.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:32:24 pm »
Ha! Ha!
Czyli puszczasz mnie na zająca  :lol:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:38:51 pm »
nie umywa się do takiej Battlestar Galactica

Kiedyś chciałem zabrać się za ten seria. Warto, nie ?
Swoją drogą jak tam wyglądają pojedynki ? Jak w Star Warsie gdzie były bitwy wielkich statków kosmicznych i oddzielne operacje lądowe skupiające się na walkach zwykłych żołnierzy ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:45:41 pm »
Ha! Ha!
Czyli puszczasz mnie na zająca  :lol:
A pewnie. :P A poważnie mówiąc, nie spodziewałem się że ktokolwiek coś powie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:45:57 pm »
Są 4 sezony film kinowy i odcinek specjalny. Każdy sezon ma nieco inny klimat i znajdziesz w nich praktycznie wszystko.
Ale jeśli chodzi o walki to jak na serial to efekty są najwyższej klasy i większe walki robią piorunujące wrażenie.
Szczerze polecam ale to nie gwarantuje że spodoba się i tobie  ;-)


Co do oglądania serią czy pojedynczo to oglądam przeważnie po wyjściu całej seri ale nie z powodu czekania na każdy odcinek tylko z tego że oglądam tytuły starsze. Nowych nie oglądam pojedynczo bo po prostu ich wogóle nie oglądam a nie że czekanie psuje klimat.
Poza tym wkurzyłem się parę razy gdy obejrzałem jakąś serię a potem okazało się że wyszła wersja DVD z jakimiś dodatkami albo uncensored.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 01:53:16 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:52:10 pm »
Ja lubię śliczne wzruszające piosenki w anime (szczególnie w trakcie), a tego nie ma w żadnych innych serialach. Poza tym mógłbym wymienić wiele innych pozytywnych rzeczy co są tylko w anime.
Ganossa nie jestem nawet w części Otaku więc nie pisz więcej takich bredni o mnie.

 

anything