trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 380245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2625 dnia: Styczeń 24, 2013, 03:41:03 pm »
Albo ja coś źle załapałem, albo nie wiem, bo byłem przekonany, że zamawiałeś z USA. No faktycznie z Anglii jest taniej. USA nabijają sobie sporo, ale to było wtedy zamówienie na kilka tomów wiec paczka swoje ważyła a cena nie była znów tak wysoka by szło dostać jakieś zniżki.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2626 dnia: Styczeń 24, 2013, 04:05:08 pm »
Jakiś czas temu zamawiałem sobie z USA elektronikę. Dwa dni szło do Warszawy (a stamtąd tydzień do mnie, ale szczegół...), całe przedsięwzięcie wyniosło mnie 20 zł. Sporo drożej wychodzi, jeżeli zamawiamy coś za cenę wymagającą oclenia.

Czasem dużo taniej jest złożyć zamówienie z Australii. Ten sam towar, a zdarza się darmowa przesyłka za granicę. W Chinach darmowa przesyłka jest strasznie łatwa do znalezienia, ale stamtąd to bym się bał animu sprowadzać :p
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2627 dnia: Styczeń 24, 2013, 04:10:33 pm »
Z Amazonu z USA jest tak, że na dzień dobry masz 30$ + za każdy przedmiot ileś tam $. O dziwo przy dużych zamówieniach potrafi się to opłacać, bo w angielskim Amazonie jest drożej czasami i o 20-30%
Z Anglii przesyłki są darmowe od zamówień powyżej 25 funtów i zaczynają być płatne dopiero, jak waga przekroczy ileś tam (z tego co pamiętam, to całkiem dużo).

btw. dziś dostałem paczkę z innej angielskiej księgarni i jak porównuję z Amazonem, to od teraz tylko w Amazonie biorę. Z tam tej księgarni przesyłka szła o 6 dni dłużej, i zamiast kuriera (za potwierdzeniem) dostarczył ją do mnie ktoś, kto przesyłkę wetknął w skrzynkę zawieszoną przy płocie (bo nie mieściła się w skrzynce). Cud, że nikt mi tej przesyłki nie drapnął, bo nie trzeba było nawet specjalnie ręki po nią wyciągać.

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2628 dnia: Styczeń 24, 2013, 06:35:39 pm »
Niezłe, rozumiem że potwierdził sobie sam. :D
Mój wujek robił kiedyś jako kurier i doprawdy szefostwo ma tam nieziemskie pomysły tylko po to by kurier dostarczył więcej przesyłek i nie wracał z nimi na sortownie. Pomijam już fakt, że samochód (bus dostawczak) musiał wymieniać co 3 lata, oczywiście firma nic nie pomagała przy zakupie/lisingu auta jedynie "jak pan już będzie miał auto to zgłosi się do biura po naklejki".
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2629 dnia: Styczeń 24, 2013, 07:03:26 pm »
Z podrabianiem podpisów już się spotkałem nie raz. A przy tej przesyłce z księgarni to chyba to zostało nadane jak zwykły list i ktoś próbował go jak zwykły list wepchnąć do skrzynki (szczęściem nie na siłę, bo na siłę też już widziałem). Na opakowaniu nie była żadnych rzeczy charakterystycznych dla przesyłki poleconej. I jeszcze ta przesyłka w przeciwieństwie do amazonowej była całkiem droga >.>

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2630 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:16:42 am »
na koniec stycznia zapowiedziane są wznowienia filmów ze Studia Ghibli na dvd. Zebrałem je w całość i poniżej zainteresowani mogą zajrzeć co ciekawego dla nas przygotowano. Są też od razu linki z odnośnikami do sklepu. Wybrałem Emipik, jako, że cena przyzwoita i dostawa do wybranego przez nas salonu gratis.

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/01/info-filmy-ze-studia-ghibli-na-dvd.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2631 dnia: Luty 21, 2013, 08:56:57 pm »
Nie chciałem zakładać nowego tematu ale...

Oglądam właśnie OAV Armitage III, jestem na trzecim epizodzie i... Czy w podkładzie muzycznym nie wykorzystano przemówienia Hitlera?!

Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale włączcie ten epizod i wsłuchajcie się dokładnie od minuty 7:45... słuchałem kilka razy i ręki sobie uciąć nie dam, ale... Sami sprawdźcie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2632 dnia: Luty 21, 2013, 11:01:29 pm »
Podobne ale nie sądzę a przynajmniej ja miałem na tyle zniekształcony dźwięk, że nie sposób jednoznacznie określić. Nie wykluczone iż wykorzystano jakiś kawałek (Japończycy bardzo lobują się w narzeczu Niemieckim) i tak go zniekształcono by nie dało się jednoznacznie stwierdzić. Ale równie dobrze mogli nagrać cokolwiek i przerobić by brzmiało jak przemówienie z lat 30-tych ubiegłego wieku.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2633 dnia: Luty 22, 2013, 06:42:41 am »
A mi wydaje się, że to jednak to, albo przemówienie kogoś innego z założeniem, że ma brzmieć jak A.H.

To przemówienie nie jest jedynym przykładem. Druga sprawa to czapka Juliana,  która jest niemalże identyczna jak Karla Donitza:





« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 06:59:44 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2634 dnia: Luty 22, 2013, 06:59:31 am »
Japończycy mają ogólnie słabość do nazistów. Głównie pod względem umundurowania właśnie.
Wzorem, że oczywiście byli obrzydliwi ale wyglądali sexi.
Zresztą ich wojna w Europie niewiele obchodziła i niewiele o niej wiedzą a swoich brudów za uszami mają wystarczająco dużo z tego okresu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2635 dnia: Luty 22, 2013, 06:24:52 pm »
Dokładnie jak napisał Ganossa, Japończycy mają jakieś takie zamiłowanie do Niemców ogólnie. Może dlatego, że A.H. chciał zrobić niepokonaną armię która się nie cofa, a nawet woli zginać w obliczu wroga. Trochę jak tradycyjny kodeks Japoński, gdzie ucieczka przed wrogiem stanowi hańbę.
Ale pewnie jest więcej drobiazgów które przyciągają Japończyków do nazistów.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2636 dnia: Luty 22, 2013, 06:46:05 pm »
Dokładnie jak napisał Ganossa, Japończycy mają jakieś takie zamiłowanie do Niemców ogólnie.
Do Anglików mają również zamiłowanie co chociażby potwierdza film kinowy K-On i wiele innych anime.  :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2637 dnia: Luty 22, 2013, 06:59:47 pm »
Ale pewnie jest więcej drobiazgów które przyciągają Japończyków do nazistów.

Japończycy nie byli lepsi od nazistów, a nawet byli często gorsi w tym, jak traktowali rasy/nacje, które uważali za gorsze (np. Koreańczyków). Nie na darmo byli po tej samej stronie frontu.

Offline maximumcarnage

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2638 dnia: Luty 22, 2013, 07:08:12 pm »
Japończycy nie byli lepsi od nazistów, a nawet byli często gorsi w tym, jak traktowali rasy/nacje, które uważali za gorsze (np. Koreańczyków). Nie na darmo byli po tej samej stronie frontu.
Wystarczy obejrzeć ,,Men behind the sun". Oparty na faktach.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2639 dnia: Luty 22, 2013, 07:50:53 pm »
Pytanie po co takie motywy? Gloryfikacja? Jaki ma to sens przy anime typu Armitage III?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything