Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 383681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #390 dnia: Marzec 22, 2008, 07:53:43 pm »
A ja znam anime, gdzie nie ma ani postaci ani fabuły: Bottle Fairy. Żaden szanujący się maniak anime o normalnym guście nigdy nie obejrzy tej produkcji i nie będzie wiedział, co traci.
Po prostu czysta forma i absolutny brak treści.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 22, 2008, 09:28:58 pm »
Cytat: "Szyszka"
zabicie kogoś jest tak samo złe niezależnie od pobudek

Szysz, suponuję że to tylko uproszczona wykładnia skonstruowana na potrzeby dyskusji z anfanem :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 22, 2008, 11:26:11 pm »
Zanim znów zrobi się mangowa fanka wraz z przypadłościami - zabicie kogoś jest złem, a zabicie w obronie koniecznej złem koniecznym. Takiego samego wydźwięku moralnego nie mają, ale zawsze złem pozostaną.
Świat to nie RPG, gdzie jesteś zły jak zabijasz dobrych i dobry jak zabijasz złych. :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 23, 2008, 12:14:55 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Zanim znów zrobi się mangowa fanka wraz z przypadłościami - zabicie kogoś jest złem, a zabicie w obronie koniecznej złem koniecznym. Takiego samego wydźwięku moralnego nie mają, ale zawsze złem pozostaną.
Świat to nie RPG, gdzie jesteś zły jak zabijasz dobrych i dobry jak zabijasz złych. :)

Nie?
A pitolenie sie w kare śmierci?

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 23, 2008, 12:45:37 am »
Kara śmierci też jest złem. Uznajmy, że złem koniecznym, choć chciałbym uniknąć tutaj dyskusji na temat jej konieczności, lub zbyteczności. Traktujmy to na potrzeby dyskusji jako obronę konieczną przed napastnikiem.

Jeżeli coś jest moralnie dopuszczalne, to nie znaczy od razu, że jest dobre.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 23, 2008, 02:28:46 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Jak zrozumie

Naucz się rozpoznawać czy ktoś nie rozumie czy patrzy na to w inny sposób.
Cytat: "Szyszka"
W Death Note główny bohater też pozbywał się śmieci społeczeństwa, a według anfana to był zły człowiek, wstrętny i zasłużył na śmierć. Za co? za to, że miał możliwość sprzątnięcia ze świata wrednych gości? Sam mówisz, że trzeba zabijać tych złych, póki nie narobią więcej zła - wobec tego Kira jest bohaterem pozytywnym.  A przecież go niecierpisz i wiesz, ze jest okropnym człowiekiem.

Nie rozumiesz. Człowiek na świecie nie ma takiej samej wartości i powinnaś to wiedzieć. Śmierć mordercy choćby w wypadku jest czymś nawet dobrym a zabicie przestępcy w obronie własnej jest usprawiedliwione jeśli było konieczne a zawsze jeśli przestępca ma broń to jest to konieczne bo może cię zabić.
W Death Note to może ci być ciężko zrozumieć moje rozumowanie i chyba nie tylko dla ciebie. Jeśli dana osoba(Kira) zabije osobę którą ja polubiłem to ja wtedy tą osobę przestaję lubić pomijając jego wymyślone ideały. Jeśli coś mówię o zabicu morderców to mówię o mordercach a nie o wszystkich przestępcach jak w tej bajce później było i nie zabija się osoby które się lubi dlatego porównanie do Death Note jest głupie.

Offline @

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 23, 2008, 02:48:21 pm »
Człowiek człowiekowi nierówny, prawie jak chiny

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 23, 2008, 03:20:17 pm »
Cytat: "@"
Człowiek człowiekowi nierówny, prawie jak chiny

Jeśli chcesz krzyczeć: "Wolność, Równość, Braterstwo!", to mnie najpierw zgilotynuj, plz... (Ale tanio się nie dam.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 23, 2008, 03:35:45 pm »
Cytat: "anfan"

Nie rozumiesz. Człowiek na świecie nie ma takiej samej wartości i powinnaś to wiedzieć.


No faktycznie nie ma takiej samej wartości, z niektórych ludzi da się uzyskać więcej mydła niż z innych.

Dziękujemy za oświecenie nas w tej kwestii.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 23, 2008, 03:37:21 pm »
Sprecyzuj, czy mówisz wyłącznie o anime, czy o Twoich przekonaniach.

A jeśli to Twoje prawdziwe przekonania, to dawaj dyg i leć zabijać złych. Jak chcesz, to załatwię wyposażenie, skołuję broń, a nawet wskażę adresy prawdziwych skur#ysynów. Serio mówię. [/code]
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 23, 2008, 03:41:21 pm »
Przeczytajcie mój post 2 razy czy 10 bo nic takiego tam nie napisałem.
Jeśli nie rozumiecie mojego postu to szkoda.
Chyba że dla was zły człowiek=dobry człowiek.
Wtedy się wszystko wyjaśnia.

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 23, 2008, 03:59:31 pm »
Przeczytałem dwa razy i za każdym razem zwróciło moją uwagę zdanie:

Cytuj
Człowiek na świecie nie ma takiej samej wartości i powinnaś to wiedzieć. Śmierć mordercy choćby w wypadku jest czymś nawet dobrym


Skoro jest to dobre, to powinniśmy to czynić. Dobra nie można zatrzymywać dla siebie, trzeba je wprowadzać w życie. W związku z powyższym w imię dobra powinniśmy zabijać morderców.

Ewentualnie powodować wypadki.

Ps. Hitler i mu podobni też uważali, że niektórzy mają większą wartość a inni niższą. Teraz ciekawostka, dlaczego akurat ich teraz uważa się za tych, ktorych powinnjo było się zabić?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 23, 2008, 04:07:15 pm »
Sorki tichy, zapomniałem, ze ludzi sie dzieli na lepszych gorszych i mydło

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 23, 2008, 04:37:48 pm »
Cytat: "@"
Sorki tichy, zapomniałem, ze ludzi sie dzieli na lepszych gorszych i mydło

Zawsze Ci to uprzejmie przypomnę, jeśli będzie trzeba. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 24, 2008, 05:15:01 pm »
Cytuj
A gdzie bohaterów praktycznie nie zauważam?
- Texhnolyze
- Karas

 :shock:
Jak można nie zwracac uwagi na tą białowłosą dziewczynę w Karas a Texhnolyze bez postaci leży. (Ran jest wspaniała ;) )
 :shock:
Cytuj
Skoro jest to dobre, to powinniśmy to czynić. Dobra nie można zatrzymywać dla siebie, trzeba je wprowadzać w życie. W związku z powyższym w imię dobra powinniśmy zabijać morderców.

O nareszczie napisałeś coś nawet mądrego, ja jestem za, gośc co zabił z uśmiechem na ustach np. 5 osob nie zasługuje na życie w więzieniu za moje poieniądze. :idea:

 

anything