Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 383489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 24, 2008, 05:54:20 pm »
Cytuj
O nareszczie napisałeś coś nawet mądrego

Akurat ironizowałem a zadnie wyrwałeś z kontekstu. Absolutnie nie jestem zdania, że morderców trzeba zabijać. Tym bardziej uznając jako wyznacznik ich życia koszt pobytu w więzieniu. Jestem absolutnym przeciwnikiem przeliczania wartości życia ludzkiego na jakiekolwiek pieniądze.

Każdy człowiek ma szansę się zmienić. Historia zna przypadki, gdy dawni złoczyńcy zapisują się złotymi zgłoskami w dziejach ludzkości.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 24, 2008, 06:28:48 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Każdy człowiek ma szansę się zmienić.

Owszem, więc niech się zmienią i wykonują dożywotnie prace społeczne. Niech na swoje utrzymanie w więzieniu chociaż zarobią. A za cięższe wyroki do kopalni i innych ciężkich prac  :badgrin:

Ale chyba schodzimy na inny temat w tym momencie

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 24, 2008, 06:36:46 pm »
Zaczynamy iść w stronę mangowej fanki.

Problem w tym, że jak będą wykonywać prace w kamieniołomie, to górnicy podniosą larum, że ktoś odbiera pracę uczciwym ludziom. Dobrym pomysłem jest program "Czarna Owca" realizowany w więzieniu w Wołowie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 24, 2008, 06:56:09 pm »
Cytuj
Zaczynamy iść w stronę mangowej fanki

Uwolnic mangową fankę!!! Mangowa fanka na madagaskar!!
Cytuj
Akurat ironizowałem a zadnie wyrwałeś z kontekstu
.
Nigdy bym się nie domyślił... :roll:

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 24, 2008, 07:21:28 pm »
Jeżeli ten program byłby tak dobry i tak skuteczny zaczęto by go praktykować nie tylko w Wołowie, takie domysły. Ale w tej kwestii powinny się chyba wypowiadać osoby które pracują z takimi ludźmi, orientujący się jakie to są przypadki i jakie ultimatum można by było w tej kwestii zastosować.

Ja jakoś jeszcze się z takim "złotym środkiem" rozwiązujący ten problem nigdy nie spotkałam. Może mnie ktoś oświeci aczkolwiek.

Już nie offtopuje bo władza się obruszy.

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 24, 2008, 07:25:18 pm »
Program jest pilotażowy. Jak się sprawdzi, to go rozpowszechnią.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 27, 2008, 12:37:28 pm »
Oglądacie anime jak nie ma polskich napisów ? Ja żebym dane anime oglądał po pierwsze musi wyjść w całości a po drugie muszą być wszystkie polskie napisy. Poza tym lubię oglądać i porównywać tłumaczenia angielskie i polskie gdyż chwilami polskie są denerwujące.
Clannad jak widzę do filmu jeszcze nie ma napisów ale do serii tv już są.

Offline Hollow

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 27, 2008, 12:46:43 pm »
Ja w miarę dobrze znam język angielski, więc nie przeszakdza mi, że nie ma polskich napisów. Teraz zaczynam Slayers Try. Podobno mają robi kolejną serię z najbardziej płaską czarodziejką w historii fantasy ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 27, 2008, 12:54:40 pm »
Co to są "polskie napisy" ;) Z napisami pl oglądam tylko to co wyszło u nas: GitS'y, 'Kapłanki', Ergo Proxy etc. A najczęściej oglądam z subami eng, a czasami bez subów - jak seria ma proste dialogi, żadna postać nie jedzie porąbaną składnią, a mi się wyjątkowo spieszy :)

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 27, 2008, 01:00:19 pm »
Jeśli to prawda to dziwne to dla mnie. Ja nigdy nie oglądam anime bez polskich napisów nawet jeśli są słabej jakości bo dla mnie anime musi być po polsku bo lektora również bym akceptował a jedynie dubbingu nie.

Offline wyspa

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 27, 2008, 01:07:12 pm »
Nie lubię polskich napisów i raczej ich unikam.. choć ostatnio włączyłem 1szy ep Lucky Star i przy tych dziwnych dialogach i dość szybko znikających napisach będę musiał chyba jednak suby wziąć (kto by się spodziewał że rozmowy tych dziewczynek mogą mi sprawić problem kiedy naprawdę różne inne Anime tylko po angielsku oglądałem O.o)

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 27, 2008, 01:15:15 pm »
Dla mnie angielski tylko służy do upewniania się jeśli coś mi nie pasuje w polskim tłumaczeniu. Najbardziej lubię wierne tłumaczenie a nienawidzę stylu i mowy potocznej w polskich napisach jak i wulgaryzmów.

Offline Kainti

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 27, 2008, 01:31:49 pm »
Ja zdecydowanie wole ogladac z angielskimi niz polskimi, nawet jak sa dostepne dobrej jakosci polskie. Po prostu dziwnie mi to wszystko brzmi jak jest po polsku, nie czuje zadnego klimatu. Poza tym 90% polskich napisow to przetlumaczony angielski, przez co jestesmy jeszcze dalej od oryginalu. A lektor to juz wogole profanacja, nie wspominajac dubbingu.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 27, 2008, 01:40:56 pm »
A dla mnie odwrotnie. Czym bardziej po polsku tym lepiej łącznie z obowiązkowo przetłumaczonymi piosenkami.

Offline Skrzydlaty

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 27, 2008, 01:50:45 pm »
Na cholerę Ci te polskie napisy?