Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 380335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 29, 2008, 09:18:19 pm »
Czyli zawsze tam gdzie jest wstawka to jest i reklama ? Nie ma tak że jest tylko kilkusekundowa wstawka ?
A jeśli to prawda to nieźle to jest wkurzające(pomijam przyzwyczajenie) gdyż te wstawki często się pojawiały na przykład przy decydującej akcji lub ważnej scenie.

Offline Dreadorus Maximus

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 29, 2008, 09:35:14 pm »
Nie musi być tam reklamy, ale jak już jest, to w tym a nie innym miejscu. Chyba lepiej, że decyzję podejmuje twórca anime, a nie spec od reklamy, nie? ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Konował

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 29, 2008, 10:02:11 pm »
Reklamy są podczas polskich seriali więc dlaczego miałoby ich nie być podczas japońskich ?
Pewnie że jest to wkurzające, chociaż czasami można sobie przynajmniej kolację zrobic


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Nakago

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 30, 2008, 06:41:53 am »
"Najlepsze" jest to, że reklamy w trakcie seriali anime są zwykle dwa razy: zaraz po czołówce i w środku, tam gdzie eyecatch. Jak się ogląda anime w japońskiej telewizji, to szału można dostać. Ja, przynajmniej, byłam blisko. W dodatku te ich reklamy są takie denne... - nasze są zdecydowanie bardziej urozmaicone, przynajmniej czasem jest na co popatrzeć.

Nieco ponad 20 minut odcinka i dwa razy reklamy. Po zakończeniu odcinka również, oczywiście. To naprawdę jest przegięcie.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Frey Ikari

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 30, 2008, 08:17:23 am »
Cytuj
Napisy pl najczęściej są o kant pupy roztłuc. Jak kumpel niekumaty w angielskim zażyczył sobie napisy do Gunslingerek, to musiałem praktycznie na nowo je pisać, bo choć same w sobie brzmiały sensownie to do kwestii wypowiadanych przez postacie miały się co najmniej średnio by nie powiedzieć tragicznie (i to nie tylko do jap, ale nawet do angielskich napisów!)

Pytanie, wydanie Polskie czy takie pół-darmo? :?:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 30, 2008, 08:41:35 am »
Fanowskie napisy. Do napisów w GitS'ach, Kapłankach, Bloodzie, Ergo Proxy itp itd nie mam większych zastrzeżeń (choć błędy ortograficzne się trafiają).

ps. Samurai Champloo jest upchnięty na 4 DVD nawet po 7 odcinków na płytę. Ktoś wie jaka jest tego jakość? Bo po Kapłankach mam przykre doświadczenie z większą ilością epków na jednym dvdiku.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 30, 2008, 03:45:17 pm »
W Polsce na żadnych serialach animowanych nie było reklam. Ale żadne anime które się ogląda nie ma reklam bo tylko w telewizji japońskiej są.

Offline Kainti

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 30, 2008, 05:06:12 pm »
W polsce jeszcze sa o tyle mili dla ogladajacego ze nie daja reklam w czyms co trwa 20 minut (z tego co pamietam, dostepu do tv od 2,5 roku nie mam:P). W innych nie-polskich ale i nie-japonskich na bank reklamy byly, to w koncu tylko od woli stacji zalezy, zadnych przepisow nie ma.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 30, 2008, 06:42:26 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
ps. Samurai Champloo jest upchnięty na 4 DVD nawet po 7 odcinków na płytę. Ktoś wie jaka jest tego jakość? Bo po Kapłankach mam przykre doświadczenie z większą ilością epków na jednym dvdiku.

"Jakość" Kapłanek była taka a nie inna z powodów generalnej niewiedzy technicznej albo braku możliwości (środków) do prawidłowego przeprowadzenia konwersji (a jeszcze pewniej i jednego i drugiego) ale bynajmniej nie winna tu była ograniczona ilość miejsca na jednej płycie.
Mówiąc inaczej - jakby Kapłanki robili w ten sam sposób po 2 epy na płytkę to i tak by się nic nie zmieniło.
A pomysł wrzucania 7 epów na płytę DVD jest sam w sobie słuszny - miejsca jest jak najbardziej dosyć.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 30, 2008, 09:06:06 pm »
SC od AG nie oglądałem, ale 7 odcinków na płycie Haiban R. dało się bez większych problemów obejrzeć :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 31, 2008, 05:34:10 am »
Haiban R. jeszcze nie oglądałem i sobie na to wydanie ostrzę ząbki właśnie. Dwie płyty jeszcze nie zrujnują mojego budżetu na ten miesiąc ;)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 31, 2008, 06:40:27 am »
Wilku, Samurai Champloo jest ładny - ja przynajmniej nie widze żadnych przecicików. I lektor polski zabja :D

Napisy są w porządku, choć się minimalnie rozjeżdżają, ale nie mają ortów i treściowo są całkiem, całkiem :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #447 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:20:38 pm »
Mam pytanie do wszystkich osób oglądających anime. W jakich rozdzielczościach oglądacie anime ? Nie mówię oczywiście o anime na płytach. Bo ja teraz zawsze tylko HDTV H.264 oczywiście jeśli takie wyszły. Lecz to chyba tylko sztuczne powiększenie jeśli patrzeć na pojemność pliku ale i tak to lepsze niż powiększanie na pełny ekran przez co obraz traci na ostrości. Bo ekran telewizora podłączony do komputera mam o rozdzielczości 1360x768.

Offline wyspa

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #448 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:42:36 pm »
Ja chyba większość mam 700 na (zależy tutaj czy panorama czy nie) choć trafiają się i wyższe albo niższe (byle nie niższe od 640) zależy na jakie trafie) a oglądam na pełnym ekranie...jak nie wtykam nosa w monitor to nie przeszkadza wtedy... po prostu odsuwam sobie krzesło i oglądam... BTW zawsze szukam wersji .ogg lub .mkv lubię mieć możliwość zmiany języka i wyłączenia napisów angielskich ;] inne tylko jak tych znaleźć nie mogę...
PS
BTW jak sprawdzałem te rozdzielczości dla pewności czy się nie pomyliłem w Media Player Classic zauważyłem iż osiadając kodeki CCCP przed uruchomieniem filmu mamy na ekranie bohaterkę Azumangi xD

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #449 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:52:06 pm »
I jeszcze odnośnie odtwarzacza to oglądam tylko w Media Player Classic ponieważ pod niego skonfigurowałem pilota do komputera bo chyba nie ma nikogo kto by oglądał anime z komputera nie mogąc ani przewijać itp ? Klawiatura i mysz się nie liczy bo to bardzo niewygodnie.
Z tymi formatami to chyba nie OGG tylko OGM. Oczywiście najlepiej rozdzielczości panoramiczne bo w przypadku 4:3 są duże czarne pasy po bokach a likwidacja ich zniekształca obraz.
W przypadku OGM i MKV napisy angielskie zawsze znikają(chyba że to hardsuby) jeśli polskie mają taką samą nazwę jak film video (DirectVobSub). Również można ustawić żeby zawsze pierwszy był japoński język nawet jeśli oryginalnie domyślny jest angielski.
Ta rozdzielczość to 1280x720 jest taką optymalną bo to prawie cały ekran bez powiększania więc minimalne powiększenie już nie powoduje żadnej utraty jakości.

 

anything