Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 383627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #450 dnia: Kwiecień 03, 2008, 04:01:03 pm »
co do programu używam VLC... ten pachołek ma na prawdę dużo opcji ;]

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #451 dnia: Kwiecień 10, 2008, 10:19:26 am »
Oglądaliście 2 odcinek Clannad ? Chociaż to niekonieczne ale powiedzcie mi dlaczego tam była mowa że nie można dojeżdżać do szkoły na skuterze mimo że miała prawo jazdy ? Czy szkoła może decydować czym uczeń do niej przyjeżdża ? Może ktoś to wyjaśnić ? Tak samo jakim prawem szkoła może decydować o tym czy uczeń może pracować jeśli mimo wszystko może chodzić do szkoły ?

Offline nolifesking

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #452 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:14:47 am »
To tak samo jak w Polsce. Nawet jeśli ukończyłeś 18 lat a palisz/pijesz (nawet nie w samej szkole ale poza nią) to jest to niejako "plama" na honorze szkoły i ona może sobie wyciągnąć z tego konsekwencje. Nie są to zasady pisane, ale u mnie np. miała miejsce podobna sytuacja.

Offline Shirosama

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #453 dnia: Kwiecień 10, 2008, 12:33:50 pm »
Czy ty wiesz co napisałeś ? Przecież to nie ma nic wspólnego z tym co ja napisałem. Te rzeczy które wymieniłem nie wpływają negatywnie na wizerunek szkoły.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #454 dnia: Kwiecień 10, 2008, 01:07:53 pm »
Tam jest inna kultura więc tam może wpływać. Nie przykładaj do Japonii naszej miary.

Offline nolifesking

Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #455 dnia: Kwiecień 10, 2008, 01:22:07 pm »
Tak jak mówi Wilk. Właśnie chodzi o podobną rzecz, tylko że skale się różnią inaczej jest w Polsce inaczej w Japonii. Tam to sprawa alkohol.papierosy jest jeszcze poważniejsza. Ale wg. niektórych własnie to, że studenci jeżdżą na motorach/skuterach albo pracują mogą właśnie psuć wizerunek szkoły.
Nie raz się spotkać możesz w anime z podobnymi sytuacjami, wymienić?
Onegai Twins, School Rumble, GTO (gdzie nawet nauczycielowi nie przystoi!!)
Zresztą dziś już nie spotkasz takich sytuacji w szkole w Japonii. Może w jakiejś tradycjonalistycznej ekskluzywnej szkole, ale w zwykłych nawet na to nie zwracają uwagi. (globalizacja sucks!)

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #456 dnia: Maj 02, 2008, 07:48:48 am »
Zastanawiam się co tym sądzicie ? Od dawna oglądam anime ale jakoś nigdy na to nie zwracałem uwagi. Czy Japończycy w ogóle zamykają drzwi do łazienki(na klucz lub inne zamknięcie). Oczywiście na przykładzie anime może się wydawać że nie, ale nie wiem ile w tym prawdy ? Co  o tym sądzicie ?

Offline Hamtaro666

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #457 dnia: Maj 02, 2008, 08:34:36 am »
Ogólnie czy zamykają to nie wiem, ale generalnie mają zdrowsze podejście do kwestii nagości niż my.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2008, 08:53:40 am wysłana przez Hamtaro666 »

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #458 dnia: Maj 02, 2008, 08:43:04 am »
Mówię o takim śmiesznym wbieganiu do łazienki jak jest tam inna osoba co często zdarza się w anime. Oczywiście jakby drzwi były zamykane to by czegoś takiego nie było. Dlatego zastanawiam się czy naprawdę nie zamykają drzwi.

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #459 dnia: Maj 02, 2008, 08:48:00 am »
Mówię o takim śmiesznym wbieganiu do łazienki jak jest tam inna osoba co często zdarza się w anime.
Uch, w połowie polskich domów też nie masz łazienki zamykanej na klucz. Wystarczy, że u nich jest tak samo - a do gagu jest potrzebne, żeby zamknięcia nie było, to go i nie ma.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #460 dnia: Maj 02, 2008, 09:38:12 am »
Pytam się czy tam w ogóle są zamykane ?
Bo w Polsce to u większości osób na pewno i przecież głównie to zależy od tego kto mieszka z kim.

Offline Bere

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #461 dnia: Maj 02, 2008, 09:42:31 am »
anfanku.
Halo, Japonia ?
Wiara w dobrą wolę innych ludzi i te sprawy ?
Poczytaj sobie trochę to na pewno się dowiesz na czym to polega.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #462 dnia: Maj 02, 2008, 11:11:15 am »
Ta wiara często przynosi złe skutki.
Ale istnieje coś takiego jak przypadek. Przecież nie mówię o tym że ktoś specjalnie chce wejść komuś na złość do łazienki. Chyba to rozumiesz.

Offline Nakago

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #463 dnia: Maj 02, 2008, 02:16:37 pm »
Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby domowe japońskie łazienki z zasady nie miały zamknięć (jednoosobowe, wspólne hotelowe mają, mówię z doświadczenia). Powody widziałabym dwa:
1. japońska kultura, w której podejście do nagości jest zdecydowanie bardziej liberalne, niż na Zachodzie - więc czego się wstydzić? nawet w wielu łaźniach publicznych ciała się nie okrywa, a co tu mówić o rodzinie;
2. sposób, w jaki Japończycy się kąpią - biorąc pod uwagę bardzo wysoką temperaturę wody, a więc możliwość zasłabnięcia w wannie, zamykanie łazienki może być szczególnie niebezpieczne.

Jedno z drugim powinno w miarę logicznie odpowiedzieć na pytania "po co zamykać?" i "dlaczego nie zamykać?".
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #464 dnia: Maj 02, 2008, 02:34:22 pm »
Tak to dzięki temu ludzie którzy wymyślają anime mogą pokazywać śmieszne scenki skoro nie zamykają łazienek, ciekawe czy toalety w ogóle zamykają bo chyba też nie(przynajmniej to pamiętam z anime).