trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 384145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 13, 2008, 06:44:59 am »
Frey Ikari nie mów tak więcej do mnie.
W grę nie grałem i jak byś przeczytał i zrozumiał(chociaż wiem że to za wiele)moje poprzednie posty to byś wiedział, że nic nie jest ani czarne ani białe w anime.
Głupek,głuptas,głuptasek,idiota,bałwan,kretyn to zwykłe przezwiska a jak ktoś to traktuje inaczej to jego sprawa.
Przezwisko może być jeśli dana osoba faktycznie w danej sytuacji głupio się zachowa albo faktycznie gra w anime głupiego, ale jeśli zachowuje się mądrzej od osoby która używa tego określenia to jest to nie do zaakceptowania.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 13, 2008, 06:56:43 am »
Omg czy Ty naprawdę wszystko traktujesz tak linearnie???

EOT EOT EOT

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 13, 2008, 07:19:01 am »
Jak pisałem wcześniej takie rzeczy mogą być nawet bez znaczenia jeśli całe anime jest udane, ale jednak wolę anime gdzie postacie się tak nie zachowują, a szczególnie nie lubię jak walki(czy to o los,świata,miasta czy inne ważne rzeczy) traktowane są jak zabawa no chyba ża całe anime ma wydźwięk komediowy.


Offline @

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:41:19 am »
Moge zadać tez pytanie, bo mnie normalnie wykręca by się dowiedzieć.
Skąd się urwał anfan?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:48:58 am »
W grę nie grałem i jak byś przeczytał i zrozumiał(chociaż wiem że to za wiele)moje poprzednie posty to byś wiedział, że nic nie jest ani czarne ani białe w anime.

zadziwiające z ust osoby, która potrafi sie godzinami kłócić o to, czy coś jest głupie i czy oni tak robią czy nie, bo nie powinni, bo to jest głupie, a wiekszosć dwuznaczności traktuje po nadgarstkach brzsytwą Ockhama
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hamtaro666

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwiec 13, 2008, 09:35:02 am »
Przezwisko może być jeśli dana osoba faktycznie w danej sytuacji głupio się zachowa albo faktycznie gra w anime głupiego, ale jeśli zachowuje się mądrzej od osoby która używa tego określenia to jest to nie do zaakceptowania.

Masz rację anfan - to jest nie do zaakceptowania. Niestety ludzka natura jest taka już dziwna, że osoby o niższej inteligencji często bywają zakompleksione względem tych mądrzejszych i najczęstszą formą dowartościowania się u nich jest obrażanie tych, którym zazdroszczą intelektu. Należy do takich wypowiedzi w stylu "jesteś głupi", "jesteś idiotą" przyłożyć "klucz psychologiczny", by zrozumieć co się za tym kryje. A kryje się znaczenie "zazdroszczę ci i nawet może podziwiam, dlatego muszę Ci dogryść, bo aż mnie skręca, że nie jestem taki jak ty, a bardzo bym chciał, bo mi imponujesz". Te osby nie zdaja sobie sprawy, że zachowując się w ten sposób wcale nie zyskują w oczach adwersarza, a wręcz dodatkowo tracą...

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwiec 13, 2008, 09:52:33 am »
Normalnie tak ludzie nie mówią czyli nikt nie mówi jesteś głupi, a w rzeczywistości uważa co innego. W anime raczej dziewczyny mówią głupi(lub nawet jakiś kolega) jeśli dany chłopak nie zauważa że dana dziewczyna go lubi. Oczywiście to tylko jeden przykład na wiele możliwości.
Nikt prawie nie lubi jak nawet dziewczyna,żona powie na faceta pieszczotliwie głuptasie bo to prostu denerwuje.

Offline Hamtaro666

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwiec 13, 2008, 10:00:28 am »
Gadał dziad do obrazu...  :-?

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwiec 13, 2008, 10:09:20 am »
Ugh... Zazwyczaj nie wtrącam się do sporów tego typu ale powiem tyle... czytam to wszystko i chyba pora coś jednak bąknąć...
Anfanie to świat jest strasznie nielogiczny... cóż taka prawda istnienie inteligencji powoduje różne dziwne zachowania... świat wyglądał by o wiele logiczniej gdyby poprzestano na istnieniu bakterii i innych drobnoustrojów... niestety ewolucja chciała inaczej...
To moje zdanie... osobiście uważam iż pojęcie głupoty nierozerwalnie jest związane z tzw "życiem rozumnym" po prawdzie bez tego 2giego nie byłoby 1szego... trzeba się z tym pogodzić ;).
A zresztą nie należy tak poważnie traktować czegoś co jest po prostu narysowanym światem! Mówię ogólnie o twoich wypowiedziach bo dla ciebie wszystko jest bez sensu albo głupie coż może i jest ale tak to już jest i jak mówiłem nie tylko w Anime. Tak patrząc na twoje poglądy przypomina mi się jedno z opowiadań Lema... bodajże z "Dzienników Gwiazdowych" ... radze poczytać... w jednej z podróży mamy mowę o pewnym "Mistrzu Oh" jego działania były nadzwyczaj logiczne ;)
Moja wypowiedz nie odnosi się konkretnie tego tematu tylko ogólnie wypowiedzi Anfan'a.
A i to tylko moja taka mała polemika i tak należy ja traktować nie inaczej...

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwiec 13, 2008, 10:49:04 am »
Proponuję trochę się zastanowić i pomyśleć jak to wygląda w anime. Te same zachowania, reakcje,odzywki są powtarzane w większości produkcji. Kiedyś to było mi obojętne, ale po wielu anime jednak stwierdzam że są rzeczy które nie lubię w anime i wpływają one negatywnie na jego odbiór. Chciałbym żeby anime odeszło od schematów i mimo że wiem iż to praktycznie niemożliwe to jakieś mały zmiany w zachowaniach by się przydały.
Co z tego że dają do anime różne z charakteru postacie skoro to wszystko i tak to samo.
W anime jest za duże przywiązanie do tradycjonalizmu czyli grzeczne dzieci w domu,w szkole a poza tym walczące ze złem i miejące dużą moc.
Przecież japonia to najnowecześniejszy kraj świata, sprzętu audio, video,samochodów itp. Dlaczego tego nie ma w anime, dlaczego tamtejsza młodzież tego nie ma ? Przecież to jest nienormalne. Oni tam pracują tak wcześnie a nic nie kupują. Pokazują takie bzdury że uczeń woli wydać pieniądze na prezent dla rodzica niż dla siebie. Oni w anime pokazują ich jakby byli święci, uczą dobrych manier zachowań a to wszystko połączą jeszcze z jakąś fantastyką. I temu nikt nie zaprzeczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2008, 10:51:21 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 13, 2008, 10:56:04 am »
No i nikt zaprzeczać nie ma zamiaru. Anime poza mature i seinen maja w dużej mierze charakter wychowawczy. Dlatego też kładzie się w nich nacisk na przyjaźń i przyjaciół a nie na dobra materialne, których Japończycy rzeczywiście mają w brud. Widziałem kiedyś zestawienie badań młodzieży, a dokładnie tego co chcą. Kiedyś były to rzeczy materialne, z czasem coraz droższe, bo coraz więcej już mieli. Teraz już nie chcą rzeczy materialnych, bo mają praktycznie to co chcą - teraz chcą przyjaciela. I to dają im te wszystkie anime o przyjaźni. Przecież większość produkcji jest wprost napakowana tym do przesytu. I dlatego też wszystkie gadżety schodzą na dalszy plan. Lepiej pokazać dzieciom/młodzieży, że bez tych gadżetów da się żyć i da się być szczęśliwym, że lepiej szukać przyjaźni, i że każdy nawet największy nieudacznik ma szansę znaleźć ukochaną osobę.

A w anime nie odejdzie się od schematów, bo te schematy są sprawdzone i tego właśnie grypy docelowe żądają od twórców. Marketingu nie przeskoczysz, szczególnie gdy nie jesteś grupą docelową :)

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:08:04 am »
Prawdę mówiąc jak pokazują te ich prostackie domy w anime to nie dziwię się że nic tam do nich nie kupują gdyż nie ma do tego warunków. Choćby te ściany przez które wszystko słychać.
Co z tego że mają tego dużo, ale w sklepach. Widziałem bardzo wiele anime i nie przypominam sobie że tamtejsze nastolatki miały jakieś nowoczesne zabawki. Jak już to telefon komórkowy.
Komputer jak często tam mają ?
Tam nawet mało kto jest wożony samochodem. Po prostu zacofanie w anime jest duże.
A od tej przyjaźni to już się niedobrze robi chwilami. Wiem że oni to tak wszystko grupowo robią, a jaką wielką tragedię robią z błachych rzeczy, jak się dają poniżać czy to kolegą z klasy czy starszym.
I nie chodzi o sam ten fakt. Jakie oni pokazują reakcje w anime. Powinni uczyć dzieci że mają takie rzeczy zgłaszać albo nie słuchać innych tylko dlatego że są starsi. Dlaczego oni tego nie uczą w anime ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2008, 11:19:11 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:12:57 am »
Bo cenią inne rzeczy niż Ty. Prościej nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Może Ci się to nie podobać, ale to inna kultura i tyle.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:20:54 am »
Oczywiście wszyscy są tacy sami. Mówię o tym że w anime pokazują to zbyt ogólnie.
Tak podstawową rzecz jak komputer i internet jak często posiada uczeń.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:26:03 am »
Jak na to zwróciłeś uwagę to rzeczywiście stanowczo zbyt często pomijają to w anime. Prawdopodobnie z wcześniej opisanego przeze mnie powodu: odejścia od gloryfikacji gadżetów, nie promowania kontaktu przez telefon/internet, promowania określonych wartości.

Jeszcze raz podkreślę, że większość tytułów, o których wspominasz (również ecci i romanse) są kierowane do młodzieży. Nie wiem czy mają jakąś cenzurę tam odnośnie tego - prędzej umowę społeczną.

 

anything