Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 384112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #570 dnia: Czerwiec 14, 2008, 08:17:56 am »
A Ty możesz nie chcieć - Ciebie to nie dotyczy. To dotyczy Japonii.

Wywaliłem trochę wycieczek osobistych. Proszę tego nie ciągnąć dłużej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2008, 08:52:05 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #571 dnia: Czerwiec 14, 2008, 04:09:55 pm »
Nie uważam, że w Europie/Polsce jest dobrze z kulturą. Ale nie uznam systemu wartości za lepszy jeśli wg niego jednostka ma tak niską wartość, że samobójstwa są uznawane za dobre rozwiązanie na problemy.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #572 dnia: Czerwiec 14, 2008, 08:19:32 pm »
Baka Wilk-u zamnknij może temat na z 5 dni niech sytuacja się uspokoji, bo przez to co pisze anfan jestem smutny, a ja nie lubiębyc smutny...
Anfan w ciągu tych 5 dni postaraj sie wymyslec jakiś konstruktywny problem.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #573 dnia: Czerwiec 15, 2008, 06:36:30 am »
proponuję zmienić temat na "anfan się dziwi, a reszta nie wierzy"
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #574 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:45:22 am »
Przestańcie wymawiać mój nick nadaremno.
No dobra oto kolejne dziwadło japońskie. Dlaczego często jak się pytają w anime co się stało, co ci zrobili, kim oni byli, kto to był, czy cię zaczepiali itp to najczęściej odpowiadająnie nic, nic się nie stało, nie ma się czym martwić, nie znam ich ? Oczywiście w większości to kłamstwa w tym co mówią.
Dlaczego tak rzadko potwierdzają w anime jak ktoś coś się pyta a zazwyczaj odpowiadają przeciwnie ?

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #575 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:01:01 am »
Bo nie wypada, żeby wplątywać kogoś obcego w swoje sprawy. Wiesz, na tej zasadzie jak na pytanie "Jak się masz" odpowiadasz zawsze "Dobrze, dziękuję", choćby ci głowa pękała. "Nie nic, nic się nie stało, nie ma się czym martwić, nie znam ich" - bo to moja sprawa, nie wypada mi prosić cię o pomoc.

Cytuj
Ja bym nie chciał żeby anime uczyły takich zachowań lub podobnych bo przez to brakuje realizmu. Jeśli nawet faktycznie tak wiele osób robi to niech pokazują również drugą stronę.
Tylko anime? Czytam sobie ostatnio książeczkę, w której młody Japończyk ucieka z domu od ojca. I co? Na gigancie nie chla, nie zaczyna palić, tylko dba, żeby zdrowo się odżywiać i cały czas spędza w bibliotece. :lol:
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #576 dnia: Czerwiec 15, 2008, 11:54:52 am »
Przestańcie wymawiać mój nick nadaremno.
No dobra oto kolejne dziwadło japońskie. Dlaczego często jak się pytają w anime co się stało, co ci zrobili, kim oni byli, kto to był, czy cię zaczepiali itp to najczęściej odpowiadająnie nic, nic się nie stało, nie ma się czym martwić, nie znam ich ? Oczywiście w większości to kłamstwa w tym co mówią.
Dlaczego tak rzadko potwierdzają w anime jak ktoś coś się pyta a zazwyczaj odpowiadają przeciwnie ?

dziwadło japońskie? hm, nie wiedziałam, że bycie uprzejmym i troskliwym jest zarezerwowane dla nierealnych japońskich kreskówek. Przede wszystkim oni zazwyczaj pytają "nic sie nie stało/czy wszystko w porządku", choć możę nie oglądamy tych samych anime.

każda normalna osoba, która minimalnie troszczy sie o drugą osobę zapyta "czy nic ci nie jest" albo "czy wszystko w porządku", kirdy widzi, że ktoś jest nie w sosie. Bo istnieje coś takiego jak empatia. Ja osobiście pytam się w taki sposób Knurka przynajmniej raz dziennie, a jakoś nie zauważyłam, żebym była rysunkowa.

A dlaczego kłamią? Może dlatego, zę też sie troszczą o pytajacego i nie chcą go martwić, poza tym w większosci przypadków faktycznie nic się złego bohaterom nie dzieje, co najwyzęj kolano sobie obijają albo strachu najedzą - podejrzewam, zże jakby to było coś poważniejszego, to by się przyznali. Anfanie, czy jakbyś upadł na chodniku i obił sobie tyłek, to odpowiedziałbyś osobie, która troskliwie się pyta "nic się nie stało" - tak, obiłem sobie tyłek, trochę mnie boli, będę miał siniaka jak Afryka? Nie, raczej wstaniesz i powiesz "wszystko w porządku", bo wiesz, że to tak naprawdę nic poważnego.

słuchajcie, to ja też mam pytania w ten deseń, na tym samym poziomie :P proszę o poważną odpowiedź.

dlaczego w anime często dziewczyny w okrągłych okularach są nieśmiałe i bezradne, a takie w kocich okularach złe i przebiegłe? to jest głupie, bo ja noszę okragłe okulary a nie jestem nieśmiała. A dlaczego czasem jest obrazek kropli uderzającej o powierzchnię, robiącej okręgi, skoro nigdzie w pobliżu nie ma wody? A dlaczego bohaterowie skaczą na pięć metrów w górę, trzymając wielkie mieczory, skoro to niemożliwe? A dlaczego oni mówią "wychodzę" za każdym razem, jak wychodzą, przecież to jest głupie, skoro wszyscy wiedzą, że ktoś wychodzi do pracy czy szkoły? a dlaczego jedzą pałeczkami, skoro widelce są wygodniejsze? A czemu zawsze na wakacje jadą na plażę? Czemu mają tylko dwa tygodnie wakacji?

Proszę o rzetelną odpowiedź.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #577 dnia: Czerwiec 15, 2008, 12:09:42 pm »
Cytuj
A dlaczego czasem jest obrazek kropli uderzającej o powierzchnię, robiącej okręgi, skoro nigdzie w pobliżu nie ma wody?
To taki hołd, składany przez rysowników anime pewnej bogini.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #578 dnia: Czerwiec 15, 2008, 12:17:30 pm »
Cytuj
dlaczego w anime często dziewczyny w okrągłych okularach są nieśmiałe i bezradne, a takie w kocich okularach złe i przebiegłe?
Z tego samego powodu, dla którego te miłe i kochane mają wielkie dziecinne oczka, a złe i przebiegłe takie skośne i lisie. Żebyś się nie pomyliła i nie wzięła miłej i słodkiej za przebiegłą albo bystrej i chłodnej (kwadratowe bądź prostokątne bryle) za głupiutką i słodziutką.
Cytuj
A dlaczego czasem jest obrazek kropli uderzającej o powierzchnię, robiącej okręgi, skoro nigdzie w pobliżu nie ma wody?
A ludzki los, na który wpływa jedno wydarzenie jest wszędzie, tylko go nie widać. Coś za coś.
Cytuj
A dlaczego bohaterowie skaczą na pięć metrów w górę, trzymając wielkie mieczory, skoro to niemożliwe?
Jak to niemożliwe skoro w co drugim chińskim filmie z aktorami tak robią. Skoro chińscy aktorzy tak potrafią, czemu nie mogą postacie z japońskich kreskówek? Natomiast pytanie o to, czemu trzymają wielkie miecze jest... no, niedelikatne.
Cytuj
A dlaczego oni mówią "wychodzę" za każdym razem, jak wychodzą, przecież to jest głupie, skoro wszyscy wiedzą, że ktoś wychodzi do pracy czy szkoły?
Bo u nas da się solidnie trzasnąć drzwiami, na znak, ze się wychodzi, a u nich niespecjalnie. Ci, którzy mają drzwi, nadające się do trzaśnięcia, i tak wołają, powodowani głębokimi kompleksami wobec tych, którzy drzwi mają drewniano-papierowe. (A na serio - wy wychodząc nie wołacie do reszty domowników, że wychodzicie i nie witacie, przychodząc?)
Cytuj
a dlaczego jedzą pałeczkami, skoro widelce są wygodniejsze?
Za to pałeczki łatwiej zrobić. I nie są symbolami szatana, jak widelce. I można je puścić rzeką, żeby przechodzący wiedzieli, że gdzieś tu jest cywilizacja.
Cytuj
A czemu zawsze na wakacje jadą na plażę?
Bo pewnie plaż mają w cholerę. A na basen nie bierze się takiego fajnego bikini. Narratonom się nie oprzesz, niestety. Fizyka.
Cytuj
Czemu mają tylko dwa tygodnie wakacji?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego u nas chcą skrócić wakacje...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 12:20:24 pm wysłana przez Beryl »
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #579 dnia: Czerwiec 15, 2008, 12:54:06 pm »
Beryl, szacun :) <szysze ukłony>

Chciałam zwrócić uwagę na bezsensowność dyskusji tutaj panujących - ktoś (zazwyczaj anfan) zadaje pytanie, na które przy odrobinie wysiłku i otwartości na kwestie kulturowe i społeczne odpowie dziecko z podstawówki, ludzie rzucają się, by odpowiedzieć (co jest chwały godne i szacunku, nie każdemu chce się poświęcać czas na wyjaśnianie po raz n-ty tej samej rzeczy z tą samą cierpliwością), a zadajacy pytanie staje okoniem i zamiast "acha, faktycznie, tak moze być" ciągnie w nieskończoność jałowe dyskusje, nie wykazując nawet minimum otwartości.

teraz powinnam odpowiedzieć Beryl w iście anfanowym stylu:
1) ale przecież to nie jest tak, że ludzie źli mają węższe oczy. dlaczego pokazywać coś, co nie ma sensu, skoro można to zrobić inaczej.
2)nie rozumiem dlaczego piszesz o ludzkim losie, skoro ja pytam o wodę. Przecież wiatru też nie widać, a potrafią go pokazać. Twoje wyjaśnienie nie ma sensu.
3)ja tu poważnie pytam, a Ty sobie jakieś żarty robisz. zupełnie nie rozumiem, czemu pytanie o miecze jest niedelikatne. odpowiedz na moje pytanie.
4)jakieś bzdury piszesz, przecież oni też moga trzaskać drzwiami. przecież oni mają normalne drzwi. a powinno się żegnać z domownikami, a nie krzyczeć z przedpokoju.
5)dlaczego piszesz o rzece tutaj, a nie w odpowiedzi na pytanie o kroplę wody? poza tym pałeczki nie robią takich okrągłych kółek, tylko takie podłużne (matko, niech mnie ktoś powstrzyma XD). nie rozumiem czemu piszesz o wrzucaniu pałeczek do rzeki, przecież nimi się je, a rzeki sie nie da zjeść pałeczkami
6)w japonii jest dużo gór. dlaczego nie jadą w góry? w górach też można nosić bikini.

zabijcie mnie, bo ja tak mogę w nieskończoność :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #580 dnia: Czerwiec 15, 2008, 01:12:44 pm »
6)w japonii jest dużo gór. dlaczego nie jadą w góry? w górach też można nosić bikini.
W Polsce owszem - choć włażenie do górskich rzek, żeby się okąpać, to trochę samobójcza rzecz.

Tam inaczej - w góry możesz pojechać zimą, żeby zaprezentować się w stroju do jazdy na nartach. Na bikini jest wtedy za zimo.
W pozostałe pory roku góry, a już rzeki w szczególności są zarezerwowane dla takich łysych facetów w piżamach, którzy nabierają w ten sposób mocy i mądrości. Bikini mogło by ich rozpraszać, a już na kobiecie szczególnie. I kto uratowałby świat?

Ja też mogę długo.


W sumie, jak już napisałam posta, a ty tu, Szsz, jesteś, winna mi kilka odpowiedzi, to mogę tez się o coś zapytać: 1/2 uke to takie biedne, chude coś z wielkimi oczkami i delikatnymi łapkami tudzież krwią na okrągło rzucającą się na twarz. Co się z nimi dzieje, kiedy dorastają, dostają mutacji i pryszczy, zaczynają im rosnąć włosy na nogach i takie tam - czy są dla nich jakieś schroniska czy coś w tym rodzaju?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 01:23:48 pm wysłana przez Beryl »
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Bere

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #581 dnia: Czerwiec 15, 2008, 02:40:31 pm »
uke to takie biedne, chude coś z wielkimi oczkami i delikatnymi łapkami tudzież krwią na okrągło rzucającą się na twarz. Co się z nimi dzieje, kiedy dorastają, dostają mutacji i pryszczy, zaczynają im rosnąć włosy na nogach i takie tam - czy są dla nich jakieś schroniska czy coś w tym rodzaju?

Zostają zaru***ni na śmierć przez starszych kolegów zanim dorosną.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #582 dnia: Czerwiec 15, 2008, 04:02:46 pm »
Bere, w sumie, jest to prawdopodobne, ale ja uważam, że raczej są odsyłani do epickich filmów fantasy tudzież s-f jako mięso armatnie, tudzież jako rozrywka w wolej chwili (worek na głowę, nogi ogolić i przykazać piski falsecikiem - problem mutacji z głowy).


ewentualnie wszystko to jest part of the great circle of yaoi - dorastające uke morfuje w seme (kokonik sobie wije gdzieś na strychu), po przepoczwarzeniu zaczyna polować na takie chude z dużymi oczkami i wszystko zostaje w rodzinie.

Poza tym nie rozumiem, czemu mnie akurat pytać o uke, ja w zyciu widziałam 3 i pół odcinka yaoi i czytałam jedną mangę.

o, właśnie, pytanie kolejne - czy taki pod wodospadem piżamowiec koniecznie musi mieć łysą glacę? rezonans wody o czaszkę lepszy jest i lepszą medytację sie ma czy co?
(ciekawe kiedy moderatura nas wyrzuci)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #583 dnia: Czerwiec 15, 2008, 04:11:06 pm »
Poza tym nie rozumiem, czemu mnie akurat pytać o uke, ja w zyciu widziałam 3 i pół odcinka yaoi i czytałam jedną mangę.
Ale odpowiadasz fajnie niezależnie od tematu.^^
o, właśnie, pytanie kolejne - czy taki pod wodospadem piżamowiec koniecznie musi mieć łysą glacę? rezonans wody o czaszkę lepszy jest i lepszą medytację sie ma czy co?
Względnie włosy wypadają od tego nieustannego uderzenia wodą.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #584 dnia: Czerwiec 15, 2008, 04:16:21 pm »
Poza tym nie rozumiem, czemu mnie akurat pytać o uke, ja w zyciu widziałam 3 i pół odcinka yaoi i czytałam jedną mangę.
Ale odpowiadasz fajnie niezależnie od tematu.^^

idę się rumienić :)

na to z wypadaniem włosów nie wpadlam. czy w takim razie uszy tez po pewnym czasie odpadają?
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything