trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 380450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #585 dnia: Czerwiec 15, 2008, 04:20:35 pm »
Zgodnie z zasadą, że nie ma głupich pytań, a są tylko głupie odpowiedzi, to póki odpowiedzi są mądre/coś wnoszące to Was kroić nie będę. Ale umiar zalecam :)

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #586 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:14:02 pm »
Podobno od bezruchu najpierw powieki i nogi, ale to mogą być legendy. Uszy chyba nie, ale na pewno kręgosłup trochę osiada.
I libido (od nie oglądania przez lata kobiet w bikini) rośnie - w efekcie około sześćdziesiątki górskie łysolce digimorfują w zboczonych, starych, kurduplowatych, łysych mistrzów...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 07:54:23 pm wysłana przez Beryl »
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #587 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:32:29 pm »
No tak jak mnie nie ma to znowu się robi bałagan na forum.
Zadaje normalne pytanie które znowu się przemieniane przez nierozumiejące osoby w jakieś dziwactwa.
Pisząc o tym właśnie miałem na myśli to że jeśli nawet mają jakieś większe problemy głównie z kolegami szkolnymi lub nauczycielami to na pytanie czy coś się stało itp zawsze odpowiadają przeciwnie.
Przecież czy wy naprawdę myślicie że ja piszę o jakichś błahostkach ?
Zawsze jak zwracam na coś uwagę to są to ważne rzeczy.
Właśnie sobie oglądam KimiKiss Pure Rouge i już przez 3 pierwsze odcinki zdarzyło się wiele głupich rzeczy. Czy zawsze musi być jakiś chorobliwie nieśmiały chłopak które nie umie powiedzieć jednej rzeczy dziewczynie(jakoś jąka się przy tym, robi z siebie kompletnego kretyna) czyli po prostu koleżanka go poprosiła żeby on tą dziewczynę(którą zresztą zna) zaprosił na jej przyjęcie a ona sobie siedziała sama w bibliotece. Ja rozumiem wszystko ale takie warunki jakie on miał żeby się zapytać to już żadna nieśmiałość tego nie usprawiedliwia tylko kompletny imbecylizm.
Tak samo to zawstydzanie chłopaka przez dziewczynę która jest o rok starsza i jest jego przyjaciółką. Dlaczego ani razu nie odpowie żartem tylko zawsze ze spuszczoną głową jakby nie mógł też sobie zażartować ? Nie będę mówić szczegółów bo to trzeba samemu oglądać.
Dlaczego nie było takich rzeczy w Tale of Memories ? Dlaczego tam było wszystko takie fajne ?
Są anime które bardzo mi się podobają chociaż mało które tak w 100%.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #588 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:44:52 pm »
Już Ci odpowiadaliśmy na taki i podobne pytania. Jak nie potrafisz znaleźć podstawowej różnicy między EF a KimiKiss Pure Rouge, po wałkowaniu tego przez ostatnie kilka stron to ja już nie pomogę niestety.

A dlaczego w jednym anime coś jest tak przestawione a w innym inaczej, to też było wałkowane na różnych przykładach i nie będę tego powtarzał kolejny raz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 07:53:46 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Bere

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #589 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:11:20 pm »
Różnica ? W Ef się chędożyli a w Kimikissie nie.
Jedno bardziej cliché od drugiego.

A propo 'nieśmiałości-imbecylizmu'- chciałbym zobaczyć podboje miłosne anfana.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #590 dnia: Czerwiec 16, 2008, 06:48:31 am »
Jest taka podstawowa różnica że Kimikiss jest głupie a EF jest świetne.
Aczkolwiek oglądam to dalej bo może wcale nie będzie takie złe.
I już to pisałem ale ludzie są ślepi i głusi więc to powtórzę. Nie ma sensu i jest to głupotą porównywać anime do świata rzeczywistego. Oglądając anime myślę o tym jak o anime i co bym chciał oglądać, co mi się podoba i czego po nim oczekuję. Jeśli w anime są jakieś fajne np walki to wtedy mam pewne wymagania żeby to dobrze wyglądało.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #591 dnia: Czerwiec 16, 2008, 07:23:37 am »
To po co się w ogóle pytasz o cokolwiek? Z czym mamy Ci porównać anime byś przyjął odpowiedź? Jak nie mamy tłumaczyć na podstawie świata rzeczywistego to na podstawie czego?

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwiec 16, 2008, 08:45:03 am »
Anfan jeżeli nie chcesz porównywać do świata rzeczywistego to na dobrą sprawę scenarzysta może sobie wymyślić co mu się żywnie podoba i nie powinieneś mieć pretensji do niego bo to jego nierzeczywista wizja... mogliby nawet mówić "kocham cie" przez podarowanie paczki chusteczek, jąkać się gdy 20 latek ma gadać z 10 letnią dziewczynką no bo jeżeli nie odnościć się do rzeczywistości to przecież tak może być nie? I w tym momencie zaprzeczasz sam sobie bo porównujesz przedstawione sytuacje do niczego innego właśnie jak rzeczywistość... I nie nie to co mówię to nie głupoty bo kto twórcą broni wymyślać dowolny kształt nawet z najbardziej porąbaną kulturą? Czytałem niemało książek gdzie dziwniejsze rzeczy się działy i moje przykłady przy nich są dość "prymitywne" i "normalne".
Zdecyduj się czy porównujesz Anime do rzeczywistości czy tego nie robisz... jeżeli nie to po co się czepiasz... I tak wiem możesz porównywać do innych Anime po prostu ale. No jest jedno Ale jeżeli porównujesz jeden twór do 2giego nie możesz uznać 1szego za głupi bo 2gi był według ciebie dobry a ten 1szy jest do niego nie podobny... po 1sze ktoś może mieć zupełnie inne zdanie, po 2gie po to są rożne Anime często ze sobą "sprzeczne" choćby poruszały podobne tematy aby nudno nie było i aby każdy widz znalazł coś dla siebie... A oceniać coś jako głupie czy bezpodstawne beż obiektywnego odnośnika nie można... przy czym odnośnik ten nie moze być innym tworem... więc dalej zostaje świat rzeczywisty? Nie wiem po co to pisze bo i tak zaraz coś wymyślisz nowego albo po prostu zignorujesz tą wypowiedź...
Zrozum to iż to tobie po prostu coś się nie podoba i nie ma sensu gadanina w stylu "Nie lubię brukselki, wkurza mnie gdy dodają ją do zapiekanek, po co ona istnieje? Nie lepiej byłoby aby dać marchewkę? Marchewka jest dobra."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 08:48:41 am wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #593 dnia: Czerwiec 16, 2008, 09:19:16 am »
Anfan jest lepszy, on zachowuje się mniej więcej tak:
- anfan - nawet w miarę była ta pizza, pieczarki i ser były dobre, ale dlaczego były tam te ohydne oliwki. Po co oni to tam pchają i dlaczego w ogóle nie dali mięsa.
- ktoś - bo to pizza wegetariańska
- anfan - co wy za bzdury gadacie. Ja was nie pytam co to za pizza. Ja pytam po co tam były te oliwki. Ja nie lubię oliwek. I mięsa nie było.
- ktoś - anfan, zrozum, że to nie była pizza robiona z myślą o Tobie. Jak lubisz mięso to weź inną.
- anfan - czy wy czytać nie umiecie? Ja wszystko rozumie, ale po co tam są te oliwki? Bez oliwek byłoby lepsze i powinni dodać mięso.


Dlatego ja już odpuszczam sobie tłumaczenie czegokolwiek anfanowi.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #594 dnia: Czerwiec 16, 2008, 10:05:33 am »
No trudno a już myślałem że zrozumiecie o co mi chodzi.
Porównywanie z innymi anime ma właśnie największy sens bo skoro jest dużo anime które mi się bardzo spodobało to mogę ocenić co w innych mi się nie podoba.
Co do świata rzeczywistego to fajnie by było jakby się choć jedno realne szkolne(licealne) anime trafiło. Dlaczego jak robią takie szkolne romanse to zawsze jakieś dziwadła do nich wybierają, a nie normalnych ludzi których jest większość ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #595 dnia: Czerwiec 16, 2008, 10:17:58 am »
Odpowiadałem już na to pytanie, ale zrobię wyjątek i odpowiem jeszcze raz. Uważaj:

- wybierają to, co podoba się grupie docelowej, do które adresowane jest to anime. Grupa docelowa to Japończycy, uczniowie, w wieku nastu lat. Im to się podoba, dlatego studia produkujące anime pokazują akurat to.

Ty jesteś polakiem, studentem - Tobie to nie musi się podobać, bo to nie jest anime robione z myślą o Tobie.

Dlatego taki EF bardziej Ci się podoba od Kimikiss, bo EF jest dla starszej widowni, bliższej wiekiem Tobie, a Kimikiss dla młodszej.

Rozumiesz w końcu czy dalej przy każdym tytule będziesz zadawał takie same pytania? Naucz się w końcu rozpoznawać dla kogo przeznaczone jest dane anime.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #596 dnia: Czerwiec 16, 2008, 11:11:15 am »
Ja to rozumiem lecz również są anime przeznaczone dla widowni dużo młodszej które też mi się spodobają. Kiedyś pisałem że jest wiele czynników mających wpływ na odbiór przeze mnie anime.
Najłatwiej jest wszystko usprawiedliwić takimi argumentami jakie napisałeś ale to zbyt ogólne jest.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #597 dnia: Czerwiec 16, 2008, 11:32:57 am »
To jest ogólne, bo mówimy o rynku i większość przemysłu anime (jeśli nie cały) rządzi się prawami rynkowymi. Przede wszystkim chodzi o to, by podobało się grupie docelowej -czysta komercja. Są przeprowadzane badania (czy to własne, czy na podstawie oglądalności innych produkcji) i gdy stwierdzają, że grupie docelowej uczniów w wieku lat 13-16 najbardziej podobają się takie a nie inne dziewczyny, to takie a nie inne wrzucają do anime. Jak stwierdzą, że widzowie najbardziej identyfikują się z taką a nie inną postacią bohatera, to taką robią. To wszystko jest statystyka, szczególnie, że mówimy o produktach stricte sztampowych i klepanych masowo (shoneny, romanse, shojo, anime na podstawie tych wszystkich ero gier) - to wszystko jest w Japonii produkowane od dawna i rządzi się pewnymi prawami. Jeśli coś jest przeznaczone dla widowni shonen - to jest takie, shojo - to inne, seinen - to jeszcze inne. Wszystko to ma mocno rozpoznawalne cechy. Dlatego też istnieje podział. Wszystko zależy od tego do jakiej grupy wiekowej jest coś kierowane. Im niższy wiek widowni, dla której teoretycznie jest dedykowana produkcja tym bardziej sztampowe jest anime, i odwrotnie.

Oczywiście że są różnice, bo inaczej oglądalibyśmy w kółko to samo. I jak najbardziej wśród tego może się trafić coś co przypadnie Ci do gustu. Ale nie dziw się, że sporo rzeczy Ci się nie podoba, bo to nie było robione z myślą o dorosłym polskim mężczyźnie. Więc nie ma co się dziwić, że romans przeznaczony dla 16to letniego zakompleksionego Japończyka mniej przypadnie Ci do gustu od romansu przeznaczonego dla 20to kilkuletniego studiującego/pracującego Japończyka, który coś już w życiu osiągną. To, że Ci się podoba jakiś romans dla widowni shonen to przypadek, a nie celowe zamierzenie twórców. Im bliżej jesteś danej grupy docelowej tym większe szanse, że się spodoba. Im dalej tym mniejsze, ale to nie wyklucza, że jednak coś w danej produkcji zwróci Twoją uwagę.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #598 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:03:21 pm »
No dobra to jakie znasz romanse przeznaczone dla 20to kilkuletniego studiującego/pracującego Japończyka ?
Fajne to chociażby była Suzuka. Był chłopak który postawił sobie za cel że będzie z jedną dziewczyną i nie był taki jak w typowym romansie że wstydził się to wyznać dziewczynie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 12:08:01 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:22:56 pm »
Nie bardzo oglądam romanse wiec trudno mi powiedzieć. REC, Genshiken? Ale to i tak chyba nie są stricte romanse. Nie znam się na tym gatunku - ktoś musiałby mi z tym pomóc.