Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 384409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #600 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:46:01 pm »
Ja bym zaliczył Nodame Cantabile, może dlatego że romans jest tam tylko dodatkiem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #601 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:23:09 pm »
Najlepiej coś innego czego jeszcze nie znam. I żeby było ładne i kolorowe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #602 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:31:51 pm »
Ładne i kolorowe to zazwyczaj dla młodszej widownim a nie seinen. Zresztą sam szukaj, bo sam najlepiej wiesz jaka kreska Ci pasuje.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #603 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:50:16 pm »
Trochę zmieniając temat. Mam prośbę przeczytajcie ten artykuł.
http://www.gazeta.jp/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=7
Na ile to jest aktualne ? Jeśli to prawda to kobiety w Japonii są głupie jak but, że dają się tak podporządkowywać. Wydaje mi się że to jest trochę podkolorowane, ale nie wiem do jakiego stopnia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 01:52:43 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #604 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:54:46 pm »
Poruszaliśmy już ten temat kiedyś, pamiętasz? Nie wierzyłeś, że tam tak jest i totalnie nie potrafiłeś sobie tego wyobrazić.

To naprawdę jest całkiem inna kultura. Dopiero teraz to się powoli zmienia - nasze pokolenie jest chyba pierwszym próbującym wyłamać się z tego schematu.

Jest jeszcze trochę kultur gdzie kobieta jest podporządkowana mężczyźnie i posiada wiele mniej praw. I to nie jest tak łatwo się zbuntować gdy od dziecka jesteś wychowywany tak a nie inaczej i całe otoczenie daje określone wzorce i określonego zachowania oczekuje.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #605 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:59:21 pm »
Na ile to jest aktualne ?
"Gazeta Klubu Polskiego w Japonii Nr 1 (34), luty 2004" :)

Jeśli to prawda to kobiety w Japonii są głupie jak but, że dają się tak podporządkowywać.
Może są poprostu konserwatywne?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #606 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:06:59 pm »
Co to są trzy lata dla zmian kulturowych? Mgnienie oka.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #607 dnia: Czerwiec 16, 2008, 03:01:42 pm »
Podporządkowane to są kobiety w krajach muzułmańskich.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #608 dnia: Czerwiec 16, 2008, 03:13:39 pm »
Słowo uległe chyba pasuje więc to prawie to samo. Oczywiście nie można powiedzieć że wszędzie jest tak samo, ale jeśli dotyczy to większości to niedobrze jest.
Kiedyś już o tym pisałem, ale przykładowo zwyczaj większego okazywania szacunku dla osoby zaledwie o rok starszej jest kolejnym przykładem braku rozumu o Japończyków. Przecież osoba o rok czy 2 lata starsza to może być taki sam kolega jak rówieśnik i nie wymaga jakiegoś lepszego traktowania i posłuszeństwa wobec niego.
Oni już chyba nigdy tego nie zmienią ale wiele zależy od uczniów.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 03:20:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #609 dnia: Czerwiec 16, 2008, 07:32:03 pm »
anfan: różnica 1 roku wśród młodzieży jest widoczna zwłaszcza wśród młodzieży, u osób starszych to już nie odgrywa tak wielkiej różnicy. A szacunek wypada okazać każdemu, bez względu na wiek.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #610 dnia: Czerwiec 16, 2008, 07:35:16 pm »
no ja akurat bym w takiej ich szkole pewnie szybko szału dostał :)

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #611 dnia: Czerwiec 16, 2008, 07:53:36 pm »
Kiedyś już o tym pisałem, ale przykładowo zwyczaj większego okazywania szacunku dla osoby zaledwie o rok starszej jest kolejnym przykładem braku rozumu o Japończyków. Przecież osoba o rok czy 2 lata starsza to może być taki sam kolega jak rówieśnik i nie wymaga jakiegoś lepszego traktowania i posłuszeństwa wobec niego.
Ale statystycznie jest od ciebie rok mądrzejszy i dojrzalszy, więc okazując szacunek częściej zrobisz rozważnie, niż się przejedziesz. No i ten system oszczędza w cholerę czasu i wysiłku, który miast na kombinowanie, czy znasz już tę osobę dostatecznie i czy warto zwracać się do niej uprzejmie, możesz przeznaczyć na coś pożyteczniejszego. Marzyłaby mi się taka szkoła...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 08:41:52 pm wysłana przez Beryl »
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #612 dnia: Czerwiec 17, 2008, 06:46:39 am »
Ja mówię o wymuszonym szacunku, a nie o tym że powinno się szanować innych bo to przecież oczywiste.
Bo jak czytałem prawdziwe relacje z życia w Japonii to zawsze uczeń choćby o rok młodszy musiał pomagać starszemu(choćby przy jakimś sporcie to on zawsze był pomocnikiem) czyli nie było tak zwanej równości.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #613 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:05:21 pm »
Cytuj
Ale statystycznie jest od ciebie rok mądrzejszy i dojrzalszy, więc okazując szacunek częściej zrobisz rozważnie, niż się przejedziesz. No i ten system oszczędza w cholerę czasu i wysiłku, który miast na kombinowanie, czy znasz już tę osobę dostatecznie i czy warto zwracać się do niej uprzejmie, możesz przeznaczyć na coś pożyteczniejszego. Marzyłaby mi się taka szkoła...
Ja też, to coś dla mnie...
Cytuj
Ja mówię o wymuszonym szacunku, a nie o tym że powinno się szanować innych bo to przecież oczywiste.
:sad: :-? :doubt:
 No ni ch**a. :idea:
Cytuj
Bo jak czytałem prawdziwe relacje z życia w Japonii to zawsze uczeń choćby o rok młodszy musiał pomagać starszemu(choćby przy jakimś sporcie to on zawsze był pomocnikiem) czyli nie było tak zwanej równości.
Jakoś niczego specjalnego w tym nie widzę... :roll:

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #614 dnia: Czerwiec 18, 2008, 06:42:46 am »
Może naucz się trochę więcej odpisywać i uzasadniaj swoje zdanie.
Czy to prawda że jak w lecie przy ciepłej pogodzie przejdziesz się po deszczu bez parasola to na drugi dzień będziesz miał(a) wysoką gorączkę jak to w anime bywa ?