Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 383458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #765 dnia: Lipiec 31, 2008, 04:15:44 pm »
Sam w tej rozmowie uczestniczyłeś, bo z kim jak nie z Tobą można na temat tanuki rozmawiać >_> Zegarmistrz bodajże wtedy też się wypowiadał. Nie, nie chce mi się tego szukać.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #766 dnia: Lipiec 31, 2008, 06:15:36 pm »
Tamto się nie liczy. Sądziłem że to coś większego, a nie kilka słów na krzyż.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #767 dnia: Lipiec 31, 2008, 06:32:50 pm »
Siedem stron co najmniej... ale jak tam sobie chcesz.

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #768 dnia: Lipiec 31, 2008, 07:42:07 pm »
Cytat: wiki
Recenzja to krytyczne lub pozytywne omówienie utworu artystycznego lub naukowego, którego celem jest poddanie ocenie wartości tego dzieła w oparciu o powszechnie przyjęte kryteria, lub w sposób czysto subiektywny

Nie będzie tu rozmów o obiektywności recenzji, bo to tak, jakby gadać o chłodzie na słońcu. Stwierdzenie "obiektywna recenzja" to oksymoron.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #769 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:07:14 am »
Sądzicie że do jakiego stopnia japońska szkoła ingeruje w POZASZKOLNE życie swoich uczniów ? Mam na myśli że grożą im różne konsekwencje w szkole za zachowanie poza szkołą NAWET jeśli były nieumyślne.
Nie sądzicie że to conajmniej idiotyczne ?
To wynika z oglądania anime.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #770 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:20:55 am »
Dlaczego idiotyczne? Tam szkoła ma również za zadanie wychowywać i organizować czas pozaszkolny uczniów, a nie jedynie ograniczyć się do przekazywania wiedzy. Jak na ich warunki (rodzice mają mocno ograniczony czas, a często nawet nie mieszkają z dziećmi) to bardzo mądre rozwiązanie i twierdzenie inaczej jest idiotyczne.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #771 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:42:29 am »
No właśnie że głupie to rozwiązanie gdyż bardzo ograniczające WOLNOŚĆ no chyba że ty jesteś zwolennikiem takich praktyk.
A co to ma być. Uczniowie są własnością szkoły ?
Szkoła ma ich uczyć i ewentualnie jak ma możliwości wychowywać, ale w szkole a nie się wtrącać do innych spraw.
Jeśli uczeń sprawia problemy to można porozmawiać z jego rodzicami.
Bardzo mi się podobało anime o życiu studentów w Japonii. Tam to już jest całkowicie inaczej bo widzę że swoboda jest o WIELE większa.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #772 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:53:51 am »
Jaką własnością? Co to za bzdurki?

Szkoła ma udzielone prawa i pełnomocnictwa, które pozwalają jej wychowywać uczniów oraz egzekwować pewne zachowania. U nas jest inaczej? Tak samo szkoła ma prawo ścigać za nadużywanie alkoholu i palenie fajek nawet poza terenem i czasem lekcyjnym. Tak samo za rozrabianie poza szkołą będziesz miał obniżone sprawowanie w szkole. A że u nas nauczycieli dużo mniej obchodzą uczniowie to nie znaczy, że nie mogłoby ich bardziej interesować i nie mogli by czegoś robić. Zeszło to wszystko na psy i tyle. No chyba że podoba Ci się to co się z dzieciakami dzieje w ostatnich latach.
A pozalekcyjne zajęcia i kluby w Japonii są dobrowolne - nikt uczniów nie zmusza, by na nie uczęszczali, sami chcą i chodzą.

Jeśli uczeń sprawia problemy to można porozmawiać z jego rodzicami.

Czytałeś Ty w ogóle dokładnie mój post? Czy tylko tak rzuciłeś okiem i od razu jakieś bzdury piszesz? Jeśli nie wiesz o co chodzi to przeczytaj ostatnie zdanie poprzedniego postu; kilka razy, jeśli trzeba.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #773 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:03:50 am »
Sam piszesz bzdury bo jak nie ma niektórych rodziców to nie znaczy że wszystkich.
W Polsce nie można obniżyć zachowania dla ucznia w szkole za jego zachowanie poza czasem szkolnym i poza terenem szkoły.
Ja właśnie do tego zmierzam że to jest głupota.
Dlatego właśnie głupie są te szkoły ŚREDNIE w japonii a niestety takich anime jest najwięcej.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #774 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:16:40 am »
W Polsce nie można obniżyć zachowania dla ucznia w szkole za jego zachowanie poza czasem szkolnym i poza terenem szkoły.

Następnym razem zapoznaj się z tematem, to unikniesz pisanie bzdur. Weź sobie pierwszy z brzegu regulamin szkoły (dowolnie jakiej: podstawowej, gimnazjum, średniej) to zobaczysz, że uczeń ma też obowiązek godnie zachowywać się poza szkołą, bo oceniana jest też jego kultura osobista i postawa społeczna. A w Polsce gdy uczeń pali, pije, puszcza się, kradnie czy robi inne rzeczy w tym stylu to jest to przez szkołę uznawane za rzeczy niegodne ucznia i godzące w wizerunek szkoły. Więc już przestań pisać głupoty.

Offline obik

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #775 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:59:35 am »
Sądzicie że do jakiego stopnia japońska szkoła ingeruje w POZASZKOLNE życie swoich uczniów ?
juz wczesniej  poruszales ten temat  :badgrin: :roll:
Cytuj
W Polsce nie można obniżyć zachowania dla ucznia w szkole za jego zachowanie poza czasem szkolnym i poza terenem szkoły.
a zdziwil bys sie  :roll:
Cytuj
No chyba że podoba Ci się to co się z dzieciakami dzieje w ostatnich latach

Rodzice w pracy,szkole dzieciaki nie obchodza wiec kto je ma wychowac?  :-?

Cytuj
Sam piszesz bzdury
;-)
Zawsze piszemy bzdury  :lol:


Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #776 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:01:25 am »
Ile mam jeszcze razy powtórzyć że sam piszesz głupoty ?
Z doświadczenia wiem że oceny z zachowania obniża się za zachowanie na terenie szkoły lub blisko szoły.
Jeśli robi wszystko zgodnie z prawem i regulaminem to nie ma problemu.
I najważniejsze jest to że szkoła o tym co napisałeś prawie nigdy nie wie no chyba że coś poważniejszego uczeń zrobi.
A co do tego puszczania się to w Polsce od 15 lat jest to dozwolone a jak jest w Japonii ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #777 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:14:00 am »
A co mnie obchodzą Twoje doświadczenia? Ja mówię jak jest. Nie moja sprawa, że spotkałeś się ze szkołą, którą nie obchodziło zachowanie ucznia poza jej murami.
Każdy regulamin uwzględnia zachowanie ucznia poza szkołą, a to, że trudno to skontrolować nie ma nic do rzeczy. Szkoła polska ma prawo oceniać zachowanie ucznia również na podstawie jego czynów poza szkołą i poza godzinami lekcyjnymi.
I zdecyduj się, bo nagle piszesz:
Cytuj
Jeśli robi wszystko zgodnie z prawem i regulaminem to nie ma problemu.
No pewnie że jak robi wszystko zgodnie z prawem i regulaminem to nie ma sprawy, ale jak coś zrobi niezgodnie z prawem albo niezgodnie z regulaminem to sprawowanie leci w dół. A w każdym regulaminie jaki widziałem (a widziałem kilkanaście i znam kilka szkół samemu będąc po praktykach i posiadając uprawnienia do nauczania) jak byk stoi, że uczeń ma godnie reprezentować szkołę również poza jej murami, ma zachowywać się kulturalnie etc.

EOT: już mi się znudziło walenie głową w mur Twojej ignorancji i niekompetencji.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #778 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:36:55 am »
"uczeń ma godnie reprezentować szkołę również poza jej murami, ma zachowywać się kulturalnie"
A ty myślisz że co odkryłeś ? Ja też znam to od dawna.
Oczywiście dla ciebie to nie istotne że tego szczegółu prawie nikt nie przestrzega ?
A co to znaczy że należy zachowywać się kulturalnie i godnie. Czy to znaczy że jak 16 latka z 17 latkiem uprawia seks to zachowuje się nagannie i jak się dowie o tym szkoła to obniży im zachowanie ?
Albo jak po 23.00 będą tacy uczniowie na dworze choćby na mieście to też szkoła ma prawo obniżyć za to zachowanie ?
Czy jak kolega z koleżanką pojadą na motorze lecz niestety motor wpadnie w poślizg i się przewrócą to za to zostaną zawieszeni w szkole ?
A z podobnych tematów to nigdy nie powinno być czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa za zachowanie jednej lub kilku osób. To jest dopiero idiotyzm.
Przypomnij sobie z anime za jakie jeszcze bzdury byli karani lub zawieszani uczniowie w tych głupich japońskich szkołach ?
Ja jestem za dyscypliną ale głównie w stosunku do uczniów dokuczających innym uczniom.
Czy rozumiesz o co mi chodzi ?
 

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #779 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:53:59 am »
Tak, nieistotne, że części z tego się nie przestrzega. Chodzi o to, co szkoła może, a nie co robi. A może, wbrew temu co piszesz, dużo. Ostatnio w jednym gimnazjum w moim mieście trzy dziewczyny zostały zawieszone w prawach ucznia, bo w weekend uwaliły się totalnie w parku i wylądowały w szpitalu. Na podobnej zasadzie w mojej szkole za złapanie gdziekolwiek na paleniu leciało sprawowanie - uczeń miał zakaz palenia/picia/ćpania etc. to było uznawane za niegodne ucznia. Konsekwencjami było obniżenie sprawowania włącznie z wyrzuceniem ze szkoły.

A czy ja pisałem o uprawianiu seksu czy użyłem kolokwializmu "puszczać się"? Była nawet sprawa z sfilmowaniem jakiejś orgii na imprezie pozaszkolnej i uczniowie ponieśli konsekwencje (abstrahując od konsekwencji prawnych za rozpowszechnienie filmiku/zdjęć) A wiesz, że policja ma prawo spisać młodzież przebywającą poza domem po godz. 23? Takie dane trafiają do szkoły i to od szkoły zależy jak to rozpatrzy; jak są betony to mają święte prawo obniżyć zachowanie (vide. liceum katolickie w moim mieście, które trzyma uczniów na smyczy krótszej niż w niejednym anime). Jak się nie podoba, to zmień liceum. Co ma motor i poślizg do tematu to nie wiem, więc pominę.

A przypominam sobie za jakie bzdury i też bym cholery dostał, ale ja mówię o ogólnym wydźwięku całej akcji. Uczestnictwo szkoły w wychowywaniu dzieciaków uważam za bardzo dobrą rzecz. A u nas brak tego nie wynika z niechęci ministerstwa, ale z braku środków i zwykłego zaniedbania. W krajach skandynawskich (szczególnie w Szwecji) też masz wiele zajęć pozalekcyjnych i dużo większą kontrolę nad uczniami więc to nie tylko Japonia.

Podsumowując: tak, uważam, że sporo przypadków pokazanych w anime to nadużycia ze strony nauczycieli, ale samą idee uważam za bardzo dobrą, a nie jak Ty: za idiotyczną.

 

anything