trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 383460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #840 dnia: Sierpień 17, 2008, 02:19:31 pm »
Odnośnie oceny anime. Może się wydawać niektórym że stosuję cały czas wysokie oceny, ale to głównie dlatego bo nie zawsze komentuje te słabe anime. Moja punktacja ocen jest następująca w 10 stopniowej skali.
1-3 beznadziejne anime nie warte obejrzenia
3-5 można ewentualnie obejrzeć jak lubisz ten gatunek, ale i tak anime nic ciekawego nie oferuje
5-7 przeciętne anime czyli można obejrzeć, ale o żadnym zachwycie nie może być mowy. Ot po prostu taki przyjemny wypełniacz czasu.
7-9 anime znacznie powyżej przeciętnej to znaczy jedne z najlepszych produkcji danego gatunku. Anime powinno wywoływać emocje i nie może być nudne jak również powinno być sensownie skonstruowane i choćby trochę ambitne.
9-10 (czyli również 9,5) - prawdziwy hit, doskonałe anime w każdym calu czyli zarówno fabuła, muzyka jak i kreska. To wcale nie znaczy że musi być piękne wizualnie gdyż ważne żeby kreska nie powielała setek schematów jak również fabuła żeby była znacznie ciekawsza od większości.
Oczywiście można by więcej dopisać lecz to tylko nieliczne szczegóły.
Więc teraz to kategorii 1-3 mogę zaliczyć Peach girl czy He is my master oczywiście i wiele innych beznadziejnych.
Do 3-5 mogę zaliczyć np Tenjou Tenge, True Tears, Ichigo 100% TV (nie oav), Kimikiss pure rouge.
Jeśli chodzi o 5-7 to m.in będą to Kaze no Stigma,  Jigoku Shoujo 2, School days, Shounen Onmyouji, Princess Resurrection, Kannazuki no Miko, Iriya no Sora, II sezon Full Metal Panic.
7-9 to będą Elfen Lied, Kara no Kyoukai, Haruhi Suzumiya, Myself ; Yourself, Lamune, Shuffle!, Scrapped Princess, Jigoku Shoujo, Noir, Kodomo no Jikan, Clannad, Seirei no Moribito, Aishiteru ze Baby, Mai Otome, Sola, I sezon Full Metal Panic,  Bamboo Blade, Ghost Hound,  Claymore,  Death Note,Rosario to Vampire, School Rumble oba sezony
I teraz UWAGA bo anime 9-10 lecz muszę przy tym powiedzieć że to UMOWNA granica gdyż 7-9 a 9-10 często prezentują podobny poziom.
Więc 9-10 to Air, Kanon 2006, Ghost Hunt, Fate Stay Night, Tsukihime, My Hime, Serial Experiments Lain, Chobits,The Twelve Kingdoms, Shakugan no Shana I jak i II sezon, Genshiken oba sezony.
I powtarzam to tylko niektóre tytuły z tych kategorii, które mi przyszły na myśl gdyż mógłbym o wiele więcej ich powpisywać do KAŻDEJ kategorii.



« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 02:26:47 pm wysłana przez anfan »

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #841 dnia: Sierpień 17, 2008, 06:31:37 pm »
Przy ocenie anime używam myanimelist, łatwiej się wtedy :) 10 daję anime które ma to "coś" jak na razie były tylko dwa takie, FMP Fumoffu i Strawberry Panic. A 7 to często anime dobrze zrealizowanemu które rozmywa się jednak z moimi oczekiwaniami. Jak np F/S N (szkoda że zabrakło kilku postaci z gry + główny bohater jest idiotą), t.t. gurren lagann, najpierw widziałem  Parallel_Works w realiach fantasy, czy Ergo Proxy i Shigurui gdzie było za mało walk :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #842 dnia: Sierpień 22, 2008, 11:11:46 pm »
ZAGADKA
Nie sądzicie że na tym zdjęciu jest coś nie tak ?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #843 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:20:37 am »
odpowiedź brzmi "nie, ale przez pięć minut gapiliście sie na rysowane tyłki"
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Kainti

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #844 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:26:36 am »
A jest cos zlego w gapieniu sie na rysowane tylki? ;)

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #845 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:34:09 am »
A jednak odpowiedź brzmi tak. Przecież Shana nie ma tak dużych piersi jak na tym plakacie. :)
Ciekawe czy kiedykolwiek byście się tego domyślili.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #846 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:50:58 am »
Nie "kiedykolwiek" tylko po pierwszym spojrzeniu na rysunek. Tylko to jest tak standardowy chwyt, że niewart wspomnienia.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #847 dnia: Sierpień 24, 2008, 12:06:53 pm »
Istnieje coś takiego jak stanik "push up". Dzięki specjalnym wkładkom biust wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości, a wydaje mi się, że takie płaskie tsundere loli jak Shana "mimochodem" założy taki stanik na plażę, żeby "wcale nie wydać sie bardziej sexy przy tych wszystkich wielkobiustych koleżankach".

Tylko facet mógłby zwrócić na coś takiego uwagę, każda kobieta przejdzie nad tym do porządku dziennego i nie wyda sie jej dziwnym nagłe czyjeś powiększenie biustu. to tak samo, jak faceci mają ślepą plamkę na męskie krocza (no, chyba, że mają kompleksy. zakompleksione kobiety też będą biust zauważać)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #848 dnia: Sierpień 28, 2008, 05:19:39 am »
Tak mnie zastanowiło: dlaczego większość bohaterów, którzy widzą duchy/coś innego czego nie widzi otoczenie, mają w głowie "pasażera"/inną osobowość etc. bądź komunikują się z kimś na odległość, gada na głos, jak skończeni debile ? >_> Czy to ma być element komediowy?

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #849 dnia: Sierpień 28, 2008, 06:54:42 am »
Może jakieś przykłady. To logiczne że jak się widzi duchy i można z nimi porozmawiać to się rozmawia.
Tylko owszem gadanie przy innych jak inne osoby nie widzą duchów i NIE wiedzą że one istnieją jest dziwne, a chwilami aż głupie.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #850 dnia: Sierpień 28, 2008, 09:21:33 am »
Ja kojarzę tylko głównego bohatera Bleacha który widzi duchy, ale on nie ma "pasażera". Częściej raczej mordercy mają takiego schiza z mówieniem do wymyślonego przyjaciela. jak Dexter czy Afro Samurai. 


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #851 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:06:48 pm »
W Shaman King też widzą duchy.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #852 dnia: Sierpień 31, 2008, 05:55:24 am »
Wilku, większość ludzi w animcach gada do siebie na głos - na przykład Balsa, która jest dla mnie wzorem zdrowia psychicznego. Knurka to koszmarnie denerwuje, mnie jakoś nie razi. Uważam, że to sposób narracji, bardzo japoński (rodem z teatru). Niemniej taki Kyon z Haruhi, który bardzo dużo kwestii wypowiada w myślach jest postacią o wiele ciekawszą. I naturalną.
Nie wiem, kiedyś postacie nie ruszały ustami, a podkład "monologu wewnętrznego" miał nieco inny pogłos, żeby można sie było domyślić, o co chodzi, teraz nagminnie wszyscy gadaja do siebie.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #853 dnia: Wrzesień 01, 2008, 09:06:14 pm »
Tak spytam z ciekawości co nie ..........bo tam dużo nie oglodam dopiero od pewnego czasu zaczełm ogarniać więcej tytułów anime bo prędzej nie miałem jakoś przekonania czy w tych typu echi np. Ikkotsuen: great gurdians  to zawsze tak jest że podział u tych panienek schodzi sie tylko do tego że mają duże, wielkie lub ogromne i zazwyczaj wielkość jakby odwzorowywała by ich siłe czy tam energie i te z ogromnymi jakby miały jakis 3 poziom i zawsze wygrywajo (wyjątek raz wygrała jakaś genialna dziewczynka)???????????????????????

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #854 dnia: Wrzesień 01, 2008, 09:20:17 pm »
W ikkitousenie 99% ma przerośnięte piersi, znaczącego wpływu na siłę to nie ma, to nie db żeby zmiana koloru włosów dawała kopa :) A wygrywają,tradycyjnie, ci reprezentujący dobro


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"