Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 384193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #900 dnia: Październik 02, 2008, 08:48:19 pm »
Nie zasłaniasz sobie w ten sposób ręką tekstu. Tylko nauczyciel ma problem, chyba, że leworęczny, ale on mało pisze. Na tej samej zasadzie lampkę sobie większość ludzi też z lewej strony biurka stawia.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #901 dnia: Październik 02, 2008, 08:51:19 pm »
Zawsze w szkołach tak jest. Jak siedzisz przodem do tablicy to po lewej stronie masz okna.

Offline iscariote

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #902 dnia: Październik 02, 2008, 08:55:58 pm »
 :shock: teraz zacząłem myśleć nad tą teorią spiskową. Okna są zawsze po lewej od tablicy, a tablica na ścianie po prawej najbliżej drzwi. Czemu nie na odwrót? Czemu drzwi nie mogą być bliżej lewej ściany? Tzn, pewnie mogą ale się jeszcze z takim czymś nie spotkałem. Teoria, że jakoby jest to udogodnienie dla praworęcznych stawia nas w złym świetle :P

Offline Dembol_

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #903 dnia: Październik 02, 2008, 09:27:13 pm »
Najzabawniejsze (albo najsmutniejsze) jest to, że gdyby podrzucić to jakiemuś politykowi z dopiskiem, że to dyskryminacja mańkutów to ktoś na pewno wpadłby na pomysł, żeby to jakoś zmienić z urzędu.  :evil:

Offline Beryl

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #904 dnia: Październik 02, 2008, 10:19:07 pm »
To jak będziecie pisać, każcie też zmienić pismo na pionowe, bo z lewej na prawą też się mańkutom źle pisze.
Czemu właściwie w Japonii piszą z góry na dół i z prawej do lewej? Kraj mańkutów?
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #905 dnia: Październik 02, 2008, 10:21:50 pm »
Czemu właściwie w Japonii piszą z góry na dół i z prawej do lewej? Kraj mańkutów?
Nie wiem ale zauważyłem iż większość bohaterów Lucky Star Jest mańkutami właśnie... (na oko koło 80%)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #906 dnia: Październik 03, 2008, 06:24:31 am »
Z góry na dół to chyba chodziło o to, że kiedyś tusz wolno sechł i jak pisali poziomo to go rozmazywali.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #907 dnia: Październik 03, 2008, 06:57:07 am »
Wilku, z tym tuszem to chodzi o kolejność stawiania kresek - kiedyś pisali na jedwabiu i chodziło o to, by się nie rozlewało i pozostało czytelne. a z góry do dołu? między innymi dlatego, że ustawienie obok siebie dwóch znaków może zmienić sposób odczytywania. A tak wszystko jasne - jak chcesz dany sposób odczytu, to stawiasz obok siebie, jak inny, to jeden pod drugim. z prawej do lewej piszą tylko w orientacji pionowej, jeśli piszą w poziomej, czyta się od lewej do prawej, jak u nas - żeby daleko nie szukać przykładów - tytuły animców na przykład, tytuły odcinków czyta się od lewej do prawej, "po polsku". Tablice informacyjne też mają w orientacji poziomej, ogłoszenia... W pionie to chyba tylko gazety i książki :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #908 dnia: Październik 03, 2008, 12:16:51 pm »
Nie do wiary, ale w Japonii tzw "ptaszki" na testach przy odpowiedziach oznaczają błędne odpowiedzi. Oni są jacyś naprawdę nienormalni bo mają wszystko odrwotnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 12:39:08 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #909 dnia: Październik 03, 2008, 12:29:02 pm »
Ej, to my mamy wszystko odwrotnie przecież. U nich jest normalnie.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #910 dnia: Październik 03, 2008, 12:32:12 pm »
Ale macie... weźcie globus, to zobaczycie dlaczego mają wszystko odwrotnie.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #911 dnia: Październik 04, 2008, 08:31:50 pm »
Tak się zastanawiam dlaczego anime Shana jest takie świetne, a dla wielu niedorobionych dzieciaków lepsze jest ZnT i może również następne komediowe i głupie anime.
Po prostu Shana to jest anime w 80% poważne. Nie ma tam żadnego ciągłego przezywania, bicia lub czegoś takiego. W tym przypadku Shana sporadyczne powie Urusai i to w taki sposób że nawet nie obraża drugiej osoby.
Poza tym jest bardzo inteligentna, a zarazem szanuje innych.
Właśnie dlatego że anime nie jest głupią komedią z pseudo poważnymi wydarzeniami to jest takie fajne.
Poza tym co już pisałem. Animacja jest świetna i na te wszystkie odcinki jest bardzo wiele poświęconych walce które są dynamiczne, a nie jakieś ciapowate i durnowate jak w innych anime. Lecz bardzo ważne że są połączone z genialną muzyką. Bez tego by nie było tak dobrze.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #912 dnia: Październik 04, 2008, 09:06:28 pm »
anfan: ja bym może i coś napisał dlaczego shana nie przypadła mi do gustu i uważam że to anime ssie ale to łatwiej byłoby przekonać panów z PZPN do dobrowolnego odejścia.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline @

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #913 dnia: Październik 06, 2008, 12:27:38 am »
bo nie ma mundurków. siatkarki graja za to w takich. tak, polskie.


Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #914 dnia: Październik 06, 2008, 12:41:00 am »


Czy to nie dziwne że nadal w Japonii takie "spodenki" gimnastyczne są najczęściej używane ?
Oglądając wiele anime da się zauważyć że w różnych szkołach mogą być inne (dłuższe), ale takie są chyba  w dalszym ciągu najpopularniejsze.
Ciekawe co o tym sądzicie ? W Polsce na przykład się takich krótkich nie używa.
bo nie ma mundurków. siatkarki graja za to w takich. tak, polskie.

Bzdury piszesz.
I co że nie ma mundurków. Ja pisałem o czymś innym niż o jednolitych strojach.
Niektóre siatkarki tak grają (Wenezuela chyba), ale tylko nieliczne i przecież mają wybór. Polskie akurat nie.
http://zlotesiatkarki.cba.pl/pucharwm.html
A nie wydaje mi się że w Japonii mogą sobie to zmienić jak im się nie podoba.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 12:53:20 am wysłana przez anfan »

 

anything