Autor Wątek: Gry dla 2 osób  (Przeczytany 54880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline voltar

Gry dla 2 osób
« dnia: Kwiecień 13, 2007, 04:24:50 pm »
Witam!

Pozwoliłem sobie założyć temat bliźniaczy do już istniejącego. Tak jakoś mie się życie ułożyło (i podejrzewam, że nie mnie jednemu  ;) ), że spędzam większość wieczorów z żoną. I miło jest wkręcić czasem coś nowego w owe wieczory, np. grę planszową.

Napiszcie, jakie wg Was gry dobrze się sprawdzają dla dwóch osób!

Ja mogę zacząć od:
Fjorde - gra ideą przypomina nieco nieśmiertelne "kropki". Składa się z dwóch faz: budowania terenu i stawiania na nim farm. Przeznaczona tylko i wyłącznie dla dwóch osób. Fajna zabawa, aczkolwiek po kilknastu grach zauważam, że zbyt wielkie znaczenie dla wygranej ma to, kto postawi pierwszą farmę.
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

Offline Snoop

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2007, 11:19:51 am »
Dla dwóch osób mogą sprawdzić się "Zombiaki". Jest to gra karciana, w której jedna strona gra ludźmi broniącymi barykady, a druga strona to krwiożerce hordy żywych trupów. Zabawa ogranicza się praktycznie do rzucania kolejnych kart i pułapek (przez ludzi), zombiaków i różnych rodzaju ulepszeń (przez nieumarłych). Niemniej gra się w to bardzo sympatycznie :D
Life is brutal and full of zasadzkas"

Offline MsbS

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2007, 10:27:51 pm »
B. dobre recenzje zbiera gra Hive (Rój). Wyszła niedawno po polsku. No chyba że żona ma insektofobię :-D

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2007, 06:58:43 pm »
Z doświadczenia wiem (także gram z żoną), że dobrze sprawują się Zaginione Miasta, Dungeoneer a ostatnio Starcraft, który ładnie sie skaluje na 2 osoby.

EDIT: Odpowiedzi dotyczące StarCrafta (i jego skalowania na dwie osoby) zostały przeniesione do odrębnego tematu o tej grze.
CD Jack


Poza tym zapewne większość gier logicznych w stylu Abalone, Hive etc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 07:37:56 pm wysłana przez CD Jack »

Offline Crane

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2007, 08:42:37 pm »
Nie wiem jak się sprawdza do grania z żoną, ale bardzo dobrą grą na dwie osoby jest Władca Pierścieni Konfrontacja. W grze istnieje spora liczba kombinacji więc trudno popaść w jakiś schemat.

Offline Ezekiel-san

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2007, 11:07:25 pm »
Na dwie osoby można też spokojnie pograć w Carcassone - oczywiście zabawa jest lepsza wraz ze wzrostem liczby graczy, ale dla pary daje radę. Także uczciwie mogę polecić Thurn and Taxis, naprawdę dobra gra. Ze wspomnianych już do polecania Abalone i Dungeoneer.

Offline voltar

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2008, 07:16:46 pm »
A czy słyszeliście o "Mr. Jack"? Właśnie coś takiego na Rebelu zauważyłem. Gra detektywistyczna tylko dla dwójki. Ktoś może grał?
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

Offline Abdel5

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2008, 07:26:20 pm »
Dla dwóch graczy? Stare dobre Ryzyko...
gólnopolskie Forum Fantastyki
http://www.mage.pl | http://www.rpg.info.pl

Ogólnopolska baza larpów
http://www.larp.pl

Shino

  • Gość
Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2008, 08:42:45 pm »
ja osobiscie musze polecic filary ziemi. Jest od 2 do 4 osob wiec nie tylko na dwie sie nadaje :) Gra trwa okolo godziny poltorej i ma bardzo ciekawe kombinacje.

Offline Gryzelda

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2008, 01:58:09 pm »
Polecam "wilki i owce" ;) Szczególnie, ze przy 2 osobach można kontrolowac 2 kolory owiec - przez co gra staje się bardziej strategiczna .. ;)

Offline Clagus

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2008, 04:18:00 pm »
Ryzyko na dwie osoby w ogóle się nie sprawdza. Co do Wilków i Owiec to ta gra jest bardzo dziecinna i nie poleciłbym jej wymagającym graczom (tym mniej wymagającym też nie) poza tym również nie sprawdza się na dwie osoby.

Polecam natomiast Battle Line - wyłącznie 2 osobową karcianą grę logiczną.
"A droga wiedzie w przód i w przód..." J.R.R.Tolkien, Wyprawa
"Bóg graczem rządzi, ten figurę trzyma. Jaki bóg spoza Boga spisek rozpoczyna?" J.L.Borges, Szachy

Offline Andy58

Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2008, 10:15:20 am »
Cytat: "voltar"
A czy słyszeliście o "Mr. Jack"? Właśnie coś takiego na Rebelu zauważyłem. Gra detektywistyczna tylko dla dwójki. Ktoś może grał?

Grałem z córką około 20 razy (i wciąż gramy dość regularnie). Absolutna rewelacja! Rozgrywka trwa pół godziny, zasady są proste, ale liczba możliwych taktyk wydaje się nieograniczona. Gra z jednej strony szybka, z drugiej - mocno "mózgożerna" w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oryginalna mechanika: obaj gracze poruszają tymi samymi postaciami. Dużo blefu i kombinowania.

Niektórych razi tematyka (Kuba Rozpruwacz), ale na szczęście gra jest mocno abstrakcyjna i nikt nikogo nie morduje. Zresztą z dyskusji na BGG wynika, że namiętnie grają w Mr. Jacka właśnie małżeństwa.

Proponuję kupić na początek podstawkę. Jeśli gra Wam podpasuje (a jestem tego niemal pewien!), to można dokupić rozszerzenie, wprowadzające dodatkowe postacie o nowych cechach i miliony nowych możliwości.

Offline VIIIX

Odp: Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2008, 03:32:53 pm »
Dla zasobnych polecam War of the Ring. Kawał przyjemnej i prostej strategi nieco losowej, ale w pełni relaksującej. Wojenka o pierścień, przyozdobiona masą figurek (by wydobyć z tych drobnych kawałków plastiku jakiekolwiek detale polecam drobne machnięcie farbą, ot jedna  warstwa farby i po sprawie), kosteczkami i przeróżnymi "skrawkami" kartonu. Polecam!
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 03:35:12 pm wysłana przez VIIIX »

Offline Spider7

Odp: Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2008, 04:37:56 pm »
Ja bym polecił z czystym sumieniem Wilki i Owce. Pogrywam z dziewczyną i jest bardzo fajne. Można nieco pokombinować :) W więcej osób nie grałem, ale czuję, że będzie przy większej ilości graczy mniej taktyki, a więcej przypadku.

Offline Salgi

Odp: Gry dla 2 osób
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2009, 08:40:23 pm »
Szukam z Narzeczona jakiejs skrzetnej karcianki stricte na dwie osoby.
Mamy fasolki wraz z dodatkiem niby na 2 osoby, ale jesli mam byc szczery to nie za bardzo spełnia oczekiwania, a juz napewno nie daje takiej frajdy jak przy grze w wieksza ilosc osob.
A karcianka to tak troche z lenistwa bo nie zawsze chce nam sie rozkladac jakas planszowke...   :)