Gildia Gier Planszowych (www.planszowki.gildia.pl) > Forum Gier Planszowych

Gry dla 2 osób

(1/6) > >>

voltar:
Witam!

Pozwoliłem sobie założyć temat bliźniaczy do już istniejącego. Tak jakoś mie się życie ułożyło (i podejrzewam, że nie mnie jednemu  ;) ), że spędzam większość wieczorów z żoną. I miło jest wkręcić czasem coś nowego w owe wieczory, np. grę planszową.

Napiszcie, jakie wg Was gry dobrze się sprawdzają dla dwóch osób!

Ja mogę zacząć od:
Fjorde - gra ideą przypomina nieco nieśmiertelne "kropki". Składa się z dwóch faz: budowania terenu i stawiania na nim farm. Przeznaczona tylko i wyłącznie dla dwóch osób. Fajna zabawa, aczkolwiek po kilknastu grach zauważam, że zbyt wielkie znaczenie dla wygranej ma to, kto postawi pierwszą farmę.

Snoop:
Dla dwóch osób mogą sprawdzić się "Zombiaki". Jest to gra karciana, w której jedna strona gra ludźmi broniącymi barykady, a druga strona to krwiożerce hordy żywych trupów. Zabawa ogranicza się praktycznie do rzucania kolejnych kart i pułapek (przez ludzi), zombiaków i różnych rodzaju ulepszeń (przez nieumarłych). Niemniej gra się w to bardzo sympatycznie :D

MsbS:
B. dobre recenzje zbiera gra Hive (Rój). Wyszła niedawno po polsku. No chyba że żona ma insektofobię :-D

azrael88:
Z doświadczenia wiem (także gram z żoną), że dobrze sprawują się Zaginione Miasta, Dungeoneer a ostatnio Starcraft, który ładnie sie skaluje na 2 osoby.

EDIT: Odpowiedzi dotyczące StarCrafta (i jego skalowania na dwie osoby) zostały przeniesione do odrębnego tematu o tej grze.
CD Jack

Poza tym zapewne większość gier logicznych w stylu Abalone, Hive etc.

Crane:
Nie wiem jak się sprawdza do grania z żoną, ale bardzo dobrą grą na dwie osoby jest Władca Pierścieni Konfrontacja. W grze istnieje spora liczba kombinacji więc trudno popaść w jakiś schemat.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej