Autor Wątek: Dwuręczne miecze i sceny walki  (Przeczytany 2525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Libero

Dwuręczne miecze i sceny walki
« dnia: Kwiecień 16, 2007, 04:16:53 pm »
Jakie sceny walki na miecze najbardziej utkwiły Wam w pamięci? Interesuję się średniowieczną szermierką, zwłaszcza w tym dużym formacie - dwuręcznych mieczy. Szukam inspiracji w filmowych scenach walki, ale... jest ich jak na lekarstwo. Czy pamiętacie jakieś naprawdę dobre pojedynki?

Najlepsza scena, jaka do mnie przemawia, miała miejsce w...  :idea: Świętym Graalu Monty Pythona. Pamiętacie scenę z czarnym rycerzem, wkrótce pozbawionym członków? Oczywiście chodzi mi o walkę wstępną, a nie pojedynek z Królem Arturem, który był wyłącznie humorystyczny. Scena poprzedzająca była niezła, walczyli wszystkimi członkami. Czuć było, że walczą, a nie stujaką mieczykami. Oczywiście, jak to w komediach bywa, należy lekko przymknąć na nią oko, zwłaszcza na jej zakończenie ;) No, w każdym razie miała to coś, feeling

Co jeszcze... :idea:  Filmy z Conanem? Może... staroć, oglądałem bardzo dawno temu jako szczawik, więc może nie będę się teraz wypowiadał.
Może  :idea:  Nieśmiertelny? Szkoda, że tylko część akcji toczy się w średniowieczu, no i te miecze samurajskie, które psują całą zabawę ;)
 :idea: Braveheart? Taak, claymore miał fajny. Tylko za mało nim machał, za mało scen walki! Interesuje mnie poważne podejście do tematu, długie, ciekawe i dobrze wykonane (szermierczo) pojedynki.

Filmy z bronią białą, którymi Hollywood ostatnio zarzuca Świat, rozczarowują mnie, jako miłośnika ciężkich mieczy. Troja, 300 - to po prostu nie te czasy. Średniowecze, fantasy - takich filmów szukam

Offline Mr. Żubr

Teraz Polska:D
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2007, 06:24:26 pm »
A Longinus Podbipięta? :D Ten kolo to dopiero mieczem machał. Siup, i po trzech główkach. Hihihi.

Wcale nie średniowiecze i wcale nie fantasy, ale za to polskie...:) hehe
ienawidzę kotków na drzewach
Nienawidzę jasnego nieba
I nie tego mi trzeba
By było jasno i wesoło w około