Autor Wątek: Czterdziestkowy Offtopic  (Przeczytany 386625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline the best of IG

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:47:29 pm »
Cytuj
Zdecydowanie ze swojej strony polecam LEGION Abnetta. Pomimo, że początek trochę wydaje się mulący i ;wolny...o tyle końcówka wywala z butów
A u mnie byo odwrotnie - poczatek  :shock: , końcówka też niezla, ale już bez wytrzeszczu oczu  :).
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Wołek

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:53:35 pm »
A u mnie byo odwrotnie - poczatek  :shock: , końcówka też niezla, ale już bez wytrzeszczu oczu  :).

To chyba nie tą książke czytałeś  ;-)
Nie chodzi o siłę twoich ciosów.Chodzi o siłę przyjętego ciosu i zdolność do brnięcia dalej.
Ile możesz przyjąć na siebie i wciąż iść przed siebie.Tak zostaje się Zwycięzcą.-Rocky Balboa


Liczy się tylko sfora.

Offline PaulShin

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:10:45 pm »
Hm, widzę że Empik sprowadza, chyba sobie Legion zakupię. ^^ I może o Cainie też.

Swoją drogą generalnie jaki poziom trzyma cała seria Horus Heresy, warto czytać wszystko po kolei?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 01:14:16 pm wysłana przez PaulShin »

Offline Idaan

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:16:41 pm »
Tak samo u mnie. Pod koniec było widać ograniczenia liczby stron nakładane przez BL na pisarzy, nie opisana została nawet dokładnie
Spoiler: pokaż
wizja przyszłości ukazana przez Kabałę, a kompletna zmiana decyzji Alphariusa też była dosyć nagła.


BTW, też widzieliście niezamierzone podteksty w społeczeństwie Nurtheńczyków żyjących na pustyni
Spoiler: pokaż
i czczących nieświadomie Chaos pod postacią czarnego sześcianu:


 :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Offline Yedli

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:27:14 pm »
Z gwardyjskich seriali można by jeszcze polecić Last Chancers, aczkolwiek końcówka III tomu jest wyraźnie robiona na siłę.

Z HH właśnie się przebijam przez Tales of Heresy, ale jakoś ciężko mi to idzie (ale ja z antologiami zawsze tak mam  :lol:).

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline the best of IG

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 23, 2009, 04:40:40 pm »
Cytuj
To chyba nie tą książke czytałeś  Wink
Dokładnie - miałem na myśli "wywyższenie Horusa" a pisałem o "legionie" ( którego jeszcze nie czytałem  :sad: ). Pomieszały mi się książki  ;-) .
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline the best of IG

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #561 dnia: Lipiec 06, 2009, 09:43:59 pm »
http://www.hivefleetmoloch.de/spawning_tobias_beis.php

Jeszcze jeden czterdziestkowy komiks. Całkiem fajny  :) .
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Idaan

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #562 dnia: Lipiec 11, 2009, 10:56:06 am »

Szczerze mówiąc to chyba nie wymaga komentarza.  :shock:

Offline Czaj-nik

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #563 dnia: Lipiec 21, 2009, 09:38:38 pm »
Zainspirowany pewnym radosnym army listem oraz rozmowami w trakcie syrenki pt. jeśli chainsword movie marines to PW, to jak wali chainfist, postanowiłem pójść o krok dalej i stworzyć army lista chłopaków z pierwszej kompanii.

UWAGA: to nie jest i niema być zbalansowane. Sugeruję też nie wystawianie tego przeciwko komukolwiek kto ma dostęp do dużych ciężkich przedmiotów.

Potrzebne do gry będzie: codex movie marines, podręcznik do apokalipsy.
Jakieś ubranie ochronne też by się przydało.

W planach mam jeszcze Movie Captaina ;)
ARMY LIST

HQ: 1 Terminator Sergeant
Biggest muthaf**ka world has ever seen. Usually played by Arnold Schwartzenegger, Chuck Norris or Dolph Lundgren.
WS 9 BS 5 S 6 T 6 W 5 I 6 A 5 Ld 10 Sv 2+ Pts: 400
Wargear: Storm Boler, Power Sword

Elite 0-1 Mr. Chainfist
"I pity the fool who tries to take on my chainfist!"
WS 7 BS 5 S 6 T 6 w 4 i 6 A 4 Ld 10 Sv 2+ Pts: 350
Wargear: Storm Bolter, Chainfist

Troops 2*1 Terminator
On top of what normal marines are (genetically engineered killing machines) these guys have been equiped with the single most durable armour type in the Imperium and armed with lethal weaponry, strong enough to fell a titan. They are the death incarnate, heretics worst nightmare. Basically you're screwed if you ever cross them.
WS 6 BS 5 S 6 T 6 W 3 I 5 A 3 Ld 10 Sv 2+ Pts: 250
Wargear: Storm Bolter, Powerfist

Fast 0-1 Land Raider
BS 5 AV 14/14/14 Pts: 725
Type: super heavy tank
Structure: 4
Transport Capacity: 5 Terminators
Two Sponson mounted twin-linked lascannons, twin-linked heavy bolter, Power of the Machine Spirit, Smoke Launchers

A Land Raider may be upgraded to Reedemer or Crusader pattern for no additional cost.
Reedemer exchanges its twin-linked heavy bolter for twin-linked assault cannon, and its lascannons for Flamestorm cannons.

Crusader exchanges its heavy bolter for twin-linked assault cannon, and its lascannons for Twin-linked Hurricane Bolters.

Heavy: 0-1 Terminator with Assault Cannon
1. Take one terminator
2. Give him something that shoots even more bullets per second than storm bolter and is capable of tearing through any armor.
3. ?????
4. PROFIT!

WS 6 Bs 5 S 6 T 6 W 3 I 5 A 3 Ld 10 Sv 2+ Pts: 400
Wargear: Assault Cannon, Powerfist


MOVIE WEAPONS & Other wargear
Power Sword: power weapon that doubles strength (up to 10).

Power Fist: In close combat model strikes with Initiative value of 1 and has strength D.

Chain Fist: In close combat model strikes with Initiative value of 1, additionally any model hit counts as if hit by a vortex grenade (see: WH40k: Apocalypse).

Power of the Machine Spirit: All weapons on board the land raider are treated as primary weapons. Also the Land Raider ignores all gun crew shaken, and crew stunned resaults.

GUNS
Storm Bolter  R 36" S 6 Ap 4 Assault 8 Rending
Twin Linked Heavy Bolter R 48" s 7 Ap 3 Heavy 12 Rending, twin-linked
Twin Linked Hurricane Bolters R 36" s 6 Ap 4 Assault 12 Rending, twin-linked
Assault Cannon R 48" S 8 Ap 3 Assault 2d6 Rending, Psycho-dakka-blasta
Twin Linked Lascannon R 60" S10 Ap1 Heavy 1, twin-linked, for additional rules see Movie Marines list.
Flamestorm Cannon R 24" Special Assault 1, flamestorm cannon works in the same way as Movie Marines Flamer, except that it wounds on 2+ and has rending that works on 4+.

Psycho-dakka-blasta: The assault cannon works in the same way as Stompas Super Gattler. If twin-linked then instead of re-rolling to-hit rolls it may re-roll number of shots fired once per game.

SPECIAL RULES
Force of One, Fleet, Auto-senses, The Script Writers Hate Us: see Codex: Movie Marines
Stunt Doubles: Work in the same manner as in Codex: Movie Marines, except that they cost 30 points each.
Eternal Warrior: All terminators are eternal warriors.
Fearless: All terminators are fearless.
Presence: Being ultimate killing machine clad in inpenetrable armour Terminators make people shudder with fear. Therefore each terminator may contest (and in case of Troop Terminators control) objectives that are up to 6" away from them, rather than normal 3".
Tactical Dreadnought Armour: Terminator Armour confers a 3+ invulnerable save and 2+ armour save. Both can be re-rolled. Also terminators ignore difficult and dangerous terrain (when you can kill titans, and withstand almost anything some trees don't really bother
you).
Deep Strike: Terminators may Deep Strike. If the scatter distance would take them to impassable terrain, other models or beyond the table edge, reduce the distance scattered so that the terminator stops 1" away from the terrain, model or table edge.
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline PaulShin

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #564 dnia: Lipiec 22, 2009, 08:08:15 pm »
Hmhm. Dziś idebrałem z empika Horus Rising i Legion w oryginale po czym przystąpiłem do czytania tego pierwszego.
Omgwtf. To nie jest festiwal grafomaństwa i wypociny 13-latka napalonego na Speees Mahreeens. To jest dobra książka, napisana ładnym językiem i cholernie wciągająca. o.O

Ale przejrzałem już szatański plan GW. Im dalej czytam tym mam większą ochotę na jakąś pre-herezyjną armię SMów, np. IF. >.>

Offline Hang Man

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #565 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:12:38 pm »
Zgadza się, póki co przeczytałem Horus Rising, który był świetny, False Gods, które były dobre, i Galaxy in Flames, które początek miały słaby, ale okazały się mega od chwili jatki na Istavanie. :)

Jasne, że trzeba trzeba wziąc poprawkę na to, że się siedzi w tym hobby i na to, że w wyniku czytania w obcym języku ucieka czasami banalnośc niektórych dialogów i opisów. Jednak spin-offem i odcinaniem kuponów bym tego nie nazwał. Kawałek dobrej literatury.

miałem sobie Flight of the Eisenstein zamówić, ale jakos mi sie tyłka do Empiku nie chce ruszyć. ;-)
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline PaulShin

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #566 dnia: Lipiec 22, 2009, 10:53:25 pm »
No to dobrze, że tak piszesz bo tak się trochę martwiłem, że inni autorzy tak nie piszą.

Poprawkę biorę, z tego powodu z resztą nie chciałem polskich tłumaczeń, ale i tak mam wrażenie, że ktoś nie znający uniwersum by się wciągnął, choć z początku wiele może być niejasne.

Z resztą same pierwsze strony Horus Rising skłoniły mnie do zastanowienia się, czy to ja nie znam angielskiego, a może nie jest to pierwsza książka jednak i kontynuuje jakiś dziwny motyw... Dopiero po chwili zajarzyłem o co chodzi z "Imperatorem". ;) Cała reszta potem z górki. Urzekł mnie wykład na temat religii i motyw poety wałęsającego się po 63-19.

Offline gilthanas

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #567 dnia: Lipiec 23, 2009, 08:40:03 am »
Ja na razie doczytalem do Fulgrima, ale moja opinia jest zdecydowanie inna od waszych :)
Rozumiem, ze to powstalo na bazie zabawy w plastikowe i olowiane zolniezyki, ale jakas chociaz minimalna logika i skala powinna zostac zachowana. Stylistycznie, oprocz paru miejsc przypominajacych stylem tandetne filmy amerykanskie, nie mam sie do czego przyczepic, ale do samej tresci mam wiele zastrzezen.

A ninja knows no fear.

Offline the best of IG

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 23, 2009, 08:48:56 am »
Jakie uniwersum taka logika  :p . Zresztą czy to jedyne książki S-F popełniające ten błąd ? Ja też przeczytałem wywyższenie horusa ( po polsku co prawda  :p ) i też uważam je za kawał dobrej literatury . A co nieco już czytałem  :)
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #569 dnia: Lipiec 24, 2009, 03:38:16 pm »
Kamil. (miszczu)

 

anything