Autor Wątek: Szpon  (Przeczytany 11547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Szpon
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2015, 06:19:10 pm »
Az jestem w szoku, ze jest tak duzy spadek poziomu pomiedzy t.1 a t.2. Ale ja tu nie przyszedlem ponarzekac, mam pytanko: czy ktos wie co sie stalo z Banem? Gdzie
Spoiler: pokaż
wyparowal
? Nie przeczytalem jeszcze dwoch ostatnich rozdzialow, wiec moze tam sie cos wyjasnia, ale chyba nie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2015, 06:45:30 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Szpon
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2015, 06:23:38 am »
Przeczytalem do konca. Lord Death Man - bardzo fajna postac, te jego zarciki, boskie! :)
No dobra to podtrzymuje swoje pytanie, czy ktos wie co sie stalo z Banem? I dodatkowe pytanko, w jakiej serii byla historia z Doktorem Darrk i corka Ra's Al-Ghula, tudziez samym Ra's Al-Ghulem? Czy to odnosi sie w ogole do New52, czy moze do wczesniejszych historii?

EDIT: chyba znalazlem, ze w Forever Evil: Arkham War jest dalszy ciag historii Bane'a. Jak dobrze rozumiem, my dostaniemy w tym roku tylko glowny watek tego wydarzenia, czyli nie bedzie kontynuacji historii Bane'a. :(
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2015, 06:32:15 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Szpon
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2015, 07:07:13 am »
Zdaje się, że już ta recka był linkowana w innym miejscu, ale na wszelki wypadek podrzucam. Autor tekstu najwyraźniej podziela Wasze odczucia:
 
http://dcmaniak.blogspot.com/2015/02/szpon-tom-2-upadek-sow.html

Offline Itachi

Odp: Szpon
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2015, 09:54:02 am »
Przeczytałem wczoraj drugi tom Szpona i jakoś rozczarowany się nie czułem. Poziom pierwszego tomu nie został niestety podtrzymany, ale też jakoś drastycznie nie opadł. W albumie pojawia się trochę pobocznych bohaterów, którzy wpływają na uatrakcyjnienie komiksu. Jakieś tam niedociągnięcia ze scenariuszem są widoczne, ale trudno się dziwić, skoro twórcy wiedzieli, że seria pójdzie do kasacji.

Pierwsza dodatkowa historia jest rewelacyjna, pozostałe pozostawię bez komentarza.

No dobra to podtrzymuje swoje pytanie, czy ktos wie co sie stalo z Banem?

A co się miało stać? Jego plan nie wypalił, więc postanowił uciec.

Offline peta18

Odp: Szpon
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2015, 09:59:21 am »
A co się miało stać? Jego plan nie wypalił, więc postanowił uciec.
Przeczytaj uwaznie, wyspa Bane'a
Spoiler: pokaż
zniknela. Ciezko jest uciec wyspa
:) I pojawia sie tajmniczy koles, ktory ma propozycje dla Bane'a.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Szpon
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2015, 10:02:19 am »
Trochę wyobraźni, mógł zatopić wyspę i uciec helikopterem :cool: Sugerujesz, że Bane'a nie dałby rady?

Offline peta18

Odp: Szpon
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2015, 10:30:37 am »
Trochę wyobraźni, mógł zatopić wyspę i uciec helikopterem :cool: Sugerujesz, że Bane'a nie dałby rady?
Pewnei zeby dal, ale dalej chcialbym wiedziec co sie z nim stalo. Wyobraznia to za malo, zeby wypelnic luke fabularna. I jak pisalem wyzej, jest to wyjasnione w Forever Evil: Arkham War.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szpon
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:19:30 pm »
Pierwszy tom "Szpona" czytałem z dużą frajdą, jest w nim klimat przygody, jaki rzadko odnajduję w komiksach DC, poza tym widać, że Tynion IV sporo dobrego wyniósł ze współpracy ze Snyderem. Ale drugim tom – w każdym razie ta część napisana przez Tyniona – rozczarował mnie - ot, nawalanka ze schematycznymi postaciami i nie pomogły tu bynajmniej "ambitniejsze" rysunki Sepulvedy, Simeoniego ani Kudrańskiego. Sytuację ratują świetne historie z trzech ostatnich zeszytów "Szpona" (brawo scenarzyści Marguerite Bennett i Tim Seeley), szczególnie dwuczęściowa "Imprezka umarlaka" wzbudziła mój entuzjazm, a Lord Death Man wręcz niebezpiecznie rozbawił. :)

Offline Hollow

Odp: Szpon
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 07, 2015, 07:18:57 pm »
Po zakończeniu tej serii Szpon pojawia się w innych komiksach DC?

Offline Koalar

Odp: Szpon
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2016, 01:07:23 am »
W zasadzie wszystko już zostało napisane - Szponowi stępiły się pazury w 1 tomie.
Jestem jednak w szoku, że tak słabo wyszedł Szymonowi Kudrańskiemu zeszyt Prawdziwa Siła... Widzę na jego blogu prawdziwe perełki, a tu mało co się klei. Mam nadzieję, że będzie nam dane przeczytać po polsku coś lepszego w jego wykonaniu (te szorty z Batmanów były fajne).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Wolf85

Odp: Szpon
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 19, 2016, 07:53:21 am »
Hollow - W Wieczne Zło: Wojna Arkham jest mnogo od Szponów

Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Hollow

Odp: Szpon
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2016, 08:08:45 am »
Wiem, ale chodziło mi czy ten konkretny (Calvin Rose) występuje jeszcze gościnnie w innych seriach (nie licząc Birds of Prey)

Offline Carr

Odp: Szpon
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2016, 05:08:45 pm »
Według Comicvine pojawiał się tu i ówdzie:
http://comicvine.gamespot.com/talon/4005-84206/issues-cover/