trawa

Autor Wątek: From Hell po polsku  (Przeczytany 172335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Belzebiusz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2007, 02:21:39 pm »
czyżby Timof przymierzał sie do FH?  ;)

oczywiście kupiłbym w rozsądnej cenie (patrz Blankets) a także pewnie i w nierozsądnej  :lol:
Nie chce mi się pisać...

Offline Ty_draniu

From Hell po polsku
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2007, 02:26:24 pm »
głos na HC, w przypadku takiej cegiełki twarda oprawa bardzo się przydaje
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Anonimowy Grzybiarz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 20, 2007, 02:35:42 pm »
Cytat: "Kingpin"
jakby się pojawiło kilkadziesiąt osób poważnie zainteresowanych tematem, to znacznie ułatwiłoby sprawę.


Z tego co widzę, narazie zainteresowanych osób(wliczając mnie) jest dziesięć. Jeszcze pięć razy tyle, to będzie już -dziesiąt  :D

Offline avatar1313

From Hell po polsku
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 20, 2007, 03:28:22 pm »
Ja mam już orginał i tyle nasiedziałem się nad tłumaczeniem go, że żadne dodatki nie skłonią mnie już do zakupu po polsku, nawet w HC. Najwyżej pożyczę i po przeczytaniu będę wiedział jak bardzo mój angielski użytkowy (czytaj slang) różni się od literackiego angielskiego czasów wiktoriańskich w nowoczesnym przekładzie profesjonalisty (mam nadzieję). Sam pomysł uważam za zacny, ale podobnie jak jeden z moich poprzedników wolałbym zobaczyć na Polskim rynku Tardiego, DeCrecego czy inną niekomercyjną perełkę z Europy, bo z francuskim mam duże problemy (połączenie mojej interpretacji obrazka i słownik, to dość czasochłonna zabawa), a mam wrażenie, że na naszym rynku komiksowym nie ma wydawcy, którego interesowałby ten zakątek kultury komiksowej (jakoś nie wyobrażam sobie Prosopopus czy Foligatto z Egniotu).
i vis pacem para bellum

J.K. Gordon III

  • Gość
From Hell po polsku
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2007, 03:37:46 pm »
Kingpinie, możesz na mnie liczyć - kupie bez względu na cenę. wolalbym oczywiście, żeby koszt wynosil ok. 100-120 pln, ale za 150 też się nie obrażę

pozdrawiam

Offline Samuel

takie tam
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2007, 03:43:14 pm »
Mi też brakuje takich właśnie pozycji - ambitnych graficznie i ciekawych scenariuszowo rzeczy z Europy. Tardi zrobił np. piękny komiks o tragedii człowieka walczącego w I wojnie światowej. I wydawcy takowego komiksu na naszym rynku brakuje - poza milczącym Postem.  Mam nadzieje, ze to minie niedługo.

kliknjcie sobie tutaj. To jest klasa, no i zdobywca Angouleme.

http://www.bacidallaprovincia.com/gipifrance/index-notes.htm

http://www.bacidallaprovincia.com/gipifrance/index-S.htm

i jeszcze taka pani:)

http://www.manuelefior.com/index.php?page=1&albumID=8&imageID=517

Ale From Hell tez mnie bardzo interesuje:)
erefere

Offline kingquest

From Hell po polsku
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2007, 03:48:23 pm »
Ja też się na to pisze.
Za From Hell dam i 150zł.
Bo warto i wogóle.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
From Hell po polsku
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2007, 03:51:31 pm »
nie offtopować mi tu! ;)
przykłady o których piszesz Samuelu są ciekawe, więc może nowy temat założyć?

Wróćmy do tematu...

edit: to do poprzedniej wypowiedzi Samuela było.

Offline Anonimowy Grzybiarz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2007, 04:28:32 pm »
110-120zł to dobra cena, bo tyle mniej więcej kosztuje From Hell w ingliszu na empik.com. Oprawa miękka. Plus koszta przesyłki.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
From Hell po polsku
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2007, 04:47:29 pm »
Dla From Hell jestem w stanie wydać 150 zł na wersję HC.

I jakby były ogłoszone jakieś wpłaty na polską wersję, to można na mnie liczyć.

Offline Pstraghi

From Hell po polsku
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2007, 04:59:33 pm »
chetnie kupilbym za 100 zl. nie interesuje mnie specjalnie twarda oprawa, bo szanuje swoje ksiazki i raczej mi sie nie rozpadaj (np Blanketsy caly czas wygladaja jak nowe). a jak mawial jeden z bohaterow sapokowiego- miec 50 zl i nie miec 50 zl to razem 100 zl:)

Offline Julek_

From Hell po polsku
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2007, 05:07:50 pm »
Też jestem chętny na solidne, poprawnie przetłumaczone wydanie w twardej oprawie. Dzięki przedpłatom nie chciałbym z portfelem wychodzić ponad 130 zł.

Sprawa, na którą uczulił mnie Karol odnośnie edycji - koniecznie FH z przypisami Moore`a! Mam nadzieje, że za wydanie nie weźmie się jakiś dyletant.

I jak niektórzy na tym forum, również wolałbym zasmakować w daniu świeższym, nowatorskim itd. Kilka zresztą nazwisk padło.

Offline Anonimowy Grzybiarz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2007, 05:08:18 pm »
Jeśli dobrze liczę, to liczba chętnych na From Hell wzrosła nam prawie dwa razy, do liczby 18  :)

Offline graves

From Hell po polsku
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2007, 06:39:30 pm »
W końcu Kuba Rozpruwacz, to Scyzoryk z Kielc - jak podają dzisiaj media (np. RadioZ) :lol:
Myslę, że dzięki temu sprzeda się to lepiej w Polsce   8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline [robak]

From Hell po polsku
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2007, 06:51:13 pm »
Jestem na tak. 19scie :D

 

anything