trawa

Autor Wątek: From Hell po polsku  (Przeczytany 172372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

From Hell po polsku
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 21, 2007, 04:12:16 pm »
Na początek pytanie, do tych co czytali oryginał, w jakim stopniu film braci Hughesów jest inspirowany komiksem ( tzn. jak wiele rozwiązań fabularnych jest wspólna )?
Co do ewentualnej edycji polskiej, to wolałbym z dodatkami, z tego co się zorientowałem komiksy Moore' a są wyposażone w dość ciekawe i pomysłowe bonusy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline ASX76

From Hell po polsku
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 21, 2007, 05:13:28 pm »
Jestem za wydaniem "From Hell" w HC z dodatkami.
Tej klasy komiks musi mieć godną oprawę, a nie jakieś szmatławe miękkie okładki.

Offline adro

From Hell po polsku
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 21, 2007, 05:20:46 pm »
Wybieram bramkę numer dwa  :p  :lol:
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Blacksad

From Hell po polsku
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 21, 2007, 05:53:22 pm »
Wchodzę w ten interes. I optuję za HC.
Chrzań się, Smirnov

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
From Hell po polsku
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 21, 2007, 09:04:38 pm »
Egmont nie ma praw do FH.

Offline mykupyku

From Hell po polsku
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 21, 2007, 11:34:19 pm »
Cytat: "Buttman"
Cytat: "Raf Fariszta"
Mam nadzieję, że w wyniku rozmów jakie prowadzili z amerykańskim wydawcą (...) nie doszło do jakiegoś ustalenia, że to Egmont ma ewentualne prawa do wydania From Hell w Polsce co zablokuje inne polskie wydawnictwa...


Parę lat wstecz, na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych, gdy pan Kołodziejczak anonsował duży desant Alana Moore'a w ramach Klubu Świata Komiksu, zapowiedział też polską edycję "From Hell". Padło nawet nazwisko Pauliny Braiter jako tłumaczki.

Może więc Egmont ma na "FH" opcję i niepotrzebnie tłuczemu tu piankę?


Egmont się przymierzał, tak samo jak do Bone - i ma pamięć zawodna podpowiada, że opcje mu wygasły...


w sumie to nie wiem czemu przyszły wydawca From Hell się czai i na razie   sonduje po znajomości za ile można ten komiks wydać

dla mnie najlepsza jest opcja za 100 zł, bo im taniej, tym więcej osób go kupi i przeczyta - chrzanić snobów i miłośników i te cenne dodatki - jak ktoś jest wielce miłośnikiem, to niech kupi oryginał i ten kawałek scenariusza, który wyszedł i już


no i cieszę się niezmiernie, bo w tym roku czeka nas kilka dobrych premier - Jar of Fools, Black Hole, From Hell i 5 is a Perfect Number i to nie wszystko

ponoć From Hell ma być w grudniu!
i pewnie zaraz po ankiecie wydawca się ujawni...
opyright by mykupyku

Offline hans

From Hell po polsku
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 22, 2007, 01:20:08 am »
Patrzac na swietnie wydane "Blankets", glosuje za SC. jak widac mozna porzadnie wydac cegle w tej formie, do tego 150 to duzo kasy, a na koniec, jesli zarowno w SC i HC sa przypisy Moore'a, to ja wole wersje tansza.

Offline Anonimowy Grzybiarz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:09:52 pm »
Ja mam pytanie:
Czy w filmie na podstawie tego komiksu zagrał pan Deep? Bo znalazłem jeszcze inny film o tytule From Hell, i nie wiem który jest na podstawie Alana Moorea.

P.S. Jeszcze trzy osoby i będzie już -dziesiąt  :)

Offline Igel

From Hell po polsku
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:22:44 pm »
Głos na HC. Grzybiarz, masz kolejny glos do podliczenia

Offline Anonimowy Grzybiarz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:32:42 pm »
Cytat: "Igel"
Grzybiarz, masz kolejny glos do podliczenia


Wedle życzenia. Statystyka:
Głos "za" numer: 48
Potrzebnych by dobić do -dziesiąt głosów: 2
Magiczna liczba: 50
Heretyków: 4
Skutki:pojawienie się kilkudziesieńciu osób poważnie zainteresowanych tematem znacznie ułatwi sprawę (jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Kingpina...)

Offline Robertos

From Hell po polsku
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:34:36 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Ja mam pytanie:
Czy w filmie na podstawie tego komiksu zagrał pan Deep? Bo znalazłem jeszcze inny film o tytule From Hell, i nie wiem który jest na podstawie Alana Moorea.

P.S. Jeszcze trzy osoby i będzie już -dziesiąt  :)
                               Tu masz oficjalną strone filmu http://www.fromhellmovie.com/flash_site/index.html , a tak przy okazji komiks jest dziesięć razy lepszy niż jego adaptacja filmowa, ponieważ zagadka tożsamości mordercy nie jest tylko głównym tematem tego komiksu. Nazwisko sprawcy znane jest nam prawie od samego początku :)

Offline Anonimowy Grzybiarz

From Hell po polsku
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:43:11 pm »
Stronka nie działa  :( Ale mimo to - bardzo dziękuję.
A czy bez znajomości komiksu (przeciętnemu zjadaczowi chleba, nie czytającemu(f**k, jak to się odmienia) komiksów) oglądanie go sprawi przyjemność?

Offline Robertos

From Hell po polsku
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:49:34 pm »
Sorrki Grzybiarz tu masz recenzje in Polisz http://filmowo.net/recenzje/from_hell.html    , poprawiłem już działa

Offline Komediant

From Hell po polsku
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 22, 2007, 05:50:08 pm »
Cytat: "44i4"
Na początek pytanie, do tych co czytali oryginał, w jakim stopniu film braci Hughesów jest inspirowany komiksem ( tzn. jak wiele rozwiązań fabularnych jest wspólna )?


Solidny filmowo-komiksowy felieton Kolca o From Hell : http://stopklatka.pl/felietony/felieton.asp?f1i=122 (z moim ulubionym zdaniem: "From Hell" to dzieło wybitne i dziś już uważane za klasyczne - rozmaite "Sandmany", "Kaznodzieje" czy inne odmóżdżone "Hellboye" nawet się doń nie umywają.  ;)  ).
Kolejny artykuł tu


Cytat: "mykupyku"
dla mnie najlepsza jest opcja za 100 zł, bo im taniej, tym więcej osób go kupi i przeczyta - chrzanić snobów i miłośników i te cenne dodatki - jak ktoś jest wielce miłośnikiem, to niech kupi oryginał i ten kawałek scenariusza, który wyszedł i już


Swego czasu na Egmoncie wieszano psy za opuszczenie dodatków do „Ligi niezwykłych dżentelmenów”. Może ci, myku, przypomne, co sam napisałeś przed polską premierą drugiego sezonu: Czy tym razem Egmont zapomni o tym, że ku***sko integralnym elementem Ligi jest niemal 80 stron dodatków?

Czyli co, teraz twierdzisz, że dodatki do FH są mniej k***ewsko integralną częścią komiksu niż dodatki do „Ligi”? Wspomina o nich  chyba co druga osoba opisująca FH. Pare przykładów, co by gołosłownym nie być:

Komiks kończą dwa dodatki. Jeden to wspomniane już wcześniej przypisy dokumentujące i rozszerzające dane o opisywanych wydarzeniach. Drugim dodatkiem jest komiksowa wersja historii 'ripperologów', opisująca wszelkiego rodzaju tropy, wątki i wskazówki jakie wyłaniały się na przestrzeni lat. Wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, domniemywania i ślady, które wyłoniły się na światło dzienne do czasu pojawienia się tegoż komiksu. (T. Sidorkiewicz, cały artykuł tu)


W 1998 powstała dodatkowa historia dodana później do "From Hell" - "Dance of the Gull-Catchers" - przewrotna opowieści o ripperologach, ich teoriach i samym Alanie Moorze, tworzącym "From Hell". Miejmy nadzieję, że znajdzie się także w polskiej wersji albumu.
(T. Kontny, całość tu)

Anyone reading From Hell needs to reads the annotations at the end of the book following each chapter -- they are just as interesting as the story. (a to stąd)

Czy trzeba być snobem i wielce miłośnikiem, żeby chcieć pełnej wersji komiksu? Bez przesady. A co do sprzedaży - myślę że mniej więcej tyle samo osób zrezygnowałoby z wersji w HC i z dodatkami z powodu wyższej ceny, co "snobów i wielce miłośników"  z powodu braku dodatków.

ramirez82

  • Gość
From Hell po polsku
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 22, 2007, 08:42:22 pm »
A ja mam to gdzies czy twarda oprawa z bonusami za 150, czy miekka za 110, tak czy siak kupił bym od razu jak by wyszło...  ale o co tu w ogole chodzi? czyzby faktycznie miało cos sie szykować?