trawa

Autor Wątek: kolory  (Przeczytany 13785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zatapatit

  • Gość
kolory
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 01, 2002, 01:30:44 pm »
Nie obraź się ale mam coraz większe problemy ze zrozumieniem ciebie......

zatapatit

  • Gość
kolory
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 03, 2002, 05:23:23 pm »
Cytat: "Cujo"
Najpierw szkic, gdzie artysta dokladnie zaznacza jaki kolor gdzie (symbolami - np. krzyzyk, kolko, kropka), potem inker, na koncu kolornictwo. Wszystko jak w zegarku.


W tym problem, że nie wszystko jak w zegarku. Zdarza się że koloryści popełniają błędy. Do najbardziej spektakularnych należą strony 19 i 20 z Pielgrzyma. Cała scena rozgrywa się w nocy jednak koloryści pół sceny pokolorowali poprawnie (str 19), a drugą połowę umieścili w pełnym słońcu (str 20).

Offline wilk

kolory
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 08, 2002, 10:37:12 pm »
Cujo, juz mozemy porozmawiac o Technokapłanach :) Dzisiaj przeczytalem sobie ten komiks. Zwrocilem tez baczna uwage na kolory (a jakzeby inaczej :) ). Musze przyznac ze to najladniej kolorowany komputerowo komiks jaki mialem okazje dotad przeczytac. Kolorysta postaral sie nawet o takie detale jak np odbyski zielonych swiatelek na wlosach itp.
Mimo wszystko jednak wciaz nie zmienilem zdania co do kolorow. Wciaz uwazam ze Kasta jest ladniej kolorowana od Technokapłanow. Moze nie ladniej - po prostu bardziej mi sie podoba. Nic nie zastapi tej naturalnosci, gdy widac wrecz pociagniecia narzedzia ktorym sie recznie maluje.

zatapatit

  • Gość
kolory
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 08, 2002, 10:43:41 pm »
Zdobyłem ten komiks (tj. Technokapłanów) przed chwilą i jeszcze nie zdążyłem przeczytać ale jestem załamany jakością ilustracji! Koszmar...

Offline dnaoro

kolory
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 08, 2002, 10:54:49 pm »
zalezy jak gra z całością... np w mrocznym rycerzy kolory sa bez wyrazu, ale swietnie graja z rysunkiem, co razem daje inny, oryginalny efekt.. oryginalna kreska mccrea w hitmanie wogule mi nie odpowiada, a jeszcze bardziej psuja ogół kolory. najczesciej zauwazamy wiec to co sie podoba najmniej lub najbardziej. 'średniak' przechodzą cichaczem (np rysunki 'pielgrzyma').

zatapatit

  • Gość
kolory
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 08, 2002, 11:04:57 pm »
Cytat: "dnaoro"
np w mrocznym rycerzy kolory sa bez wyrazu



Tylko w którym Mrocznym Rycerzu? W "Powrocie..." z 86 Lynn Varley koloruje ręcznie i barwy prezentują się znakomicie, w "...kontraatakuje" kolory są komputerowe i bardzo słabe.

Offline dnaoro

kolory
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 08, 2002, 11:31:52 pm »
chodzilo mi oczywiscie o powrot mrocznego rycerza czyli cz1. (jak sie domyslasz).

Offline Spajder

kolory
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2003, 06:33:00 pm »
Ręczne kolory najlepsze są. Zwylke, co ręczne jest dobre. Sweterek zrobiony ręcznie, czy też pranie ręczne.  8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Kivrin

kolory
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2003, 08:55:28 pm »
Ja lubie kolory nakładane ręcznie takie jak Bilal, Yslaire, Gimenez czy Serpieri. Mozna śmiało powiedzieć że są to mistrzowie koloru ich komiksy mnie rozwalają. Jest jeszcze np Frank Pe i jego seria ZOO mała miazga
http://www.carlsencomics.de/highlight/zoo/lesprobe1.html
plansze po niemiecku  ale w końcu tu chodzi o kolory.

Offline mykupyku

kolory
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2003, 08:56:14 pm »
Cytat: "Spajder"
Ręczne kolory najlepsze są. Zwylke, co ręczne jest dobre. Sweterek zrobiony ręcznie, czy też pranie ręczne.  8)


i liczydła, oczywiscie ręczne  :)
opyright by mykupyku

Offline Macias

kolory
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2003, 09:34:34 pm »
kolory zaleza od tytulu.n.p w xmenach pasuje mi jaskrawy kolor ( choc nie we wszystkich historiach of koz, ale n.p w tych z czasow j.mad byly mocno na miejscu).tak samo pasi mi czesc tytulow z batmanem w tonacji niebiesko-ciemno-pastelowej z kompa.natomiast w tytulach bardziej "mrocznych i klimatycznych" (ale ogolnie, a nie tylko z gackiem) wole kolor nakladany recznie

Offline Spajder

kolory
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2003, 10:18:38 pm »
Cytat: "mykupyku"
i liczydła, oczywiscie ręczne  :)


Hej, jeszcze napiszesz, że maszyna do pisania plus liczydła i będziemy mieli ABAK, czyli najdoskonalszy komputer! :D
Ale masz rację. Nie można uogólniać. Jeżeli ktoś potrafi dobrze kolorować za pomocą komputera, to też nie ma nic przeciwko.  8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline aegirr

kolory
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2003, 03:46:15 pm »
Cytat: "mykupyku"
Cytat: "Spajder"
Ręczne kolory najlepsze są. Zwylke, co ręczne jest dobre. Sweterek zrobiony ręcznie, czy też pranie ręczne.  8)


i liczydła, oczywiscie ręczne  :)


Nie wspominając o ręcznych grach komputerowych  :wink:
angsta srangsta dupangsta

Offline Spajder

kolory
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2003, 08:55:08 pm »
No patrzcie. Niewinne dwa zdanka, a zaraz dojdzie całkiem ciekawych skojarzeń. 8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Cujo

kolory
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2003, 10:01:41 pm »
I do OT :evil: Przypominam towarzystwu o zakazie generowania smiecia.
Zapamietajcie ta fraze:
Cujo widzi

:eye:  :eye:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

 

anything