Autor Wątek: Kodeks Rycerski  (Przeczytany 10191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Kodeks Rycerski
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2007, 07:36:05 am »
Cytat: "Sir Pieczar"
Jednak kodeks po coś wymyślono i nie tylko dlatego aby on był.. jest to wzór to przestrzegania...

Czy ja mógłbym prosić o źródła użyte dla rekonstrukcji tej etyki zawodowej? Albo chociaż jakieś współczesne pozycje naukowe, które opisują problem.
Bo gdybać możemy sobie długo.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Lu Tzy

Kodeks Rycerski
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2007, 08:48:19 pm »
Ajajaj! Czemu tak ostro? Nie lepiej po prostu wyjasnic, ze to bajka byla?
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline lobik

Kodeks Rycerski
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2007, 10:26:55 pm »
Cytat: "Lu Tzy"
Masz wiec problem z interpretacja sensowna tych dwoch terminow. Wspolczuje.Naprawde.


ostro pogrywasz.
pisałem wcześniej o ŻYCZLIWOŚCI. Ten termin WYKLUCZA krucjaty i auto da fe - nie uważasz?

Pisząc o TRADYCJI połączonej z ŻYCZLIWOŚCIĄ (miłość bliźniego) miałem na myśli właśnie brak przemocy, pogardy. Szacunek dla odmienności innych wraz z pracą nad utrzymaniem własnych zwyczajów.

Bo przecież kultywowanie TRADYCYJNYCH tańców ludowych z Kujaw - nie jest NAGANNE.
ttp://lobik.blog.pl

Offline Lu Tzy

Kodeks Rycerski
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2007, 07:04:45 pm »
Przepraszam za agresywne brrzmienie tego posta, do ktorego sie odnosisz. Zauwaz jednak, ze jest pod nim i drugi...
Tance i pisanki sa OK, gorzej z tradycyjnie pojmowana miloscia blizniego i religijnoscia w ogole.

Zauwaz, ze ja proponuje zastosowanie w ramach 'odtwarzatorstwa historycznego' realnie czegos, co bylo wlasciwie tylko mitem. W ramach hobby sie da; moze nawet przydac sie moze w codziennym zyciu.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.