trawa

Autor Wątek: Kto wierzy, że Matrix istnieje?  (Przeczytany 14220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pepis

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 11, 2003, 12:31:05 pm »
Kto wie może naprawde Istnieja. :)

Offline login

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 07, 2004, 05:41:53 pm »
wbrew pozorom treści matrixa(który mi się średnio podobał jako film) nie są takie oryginalne i piosnierskie.
np we wschodnich systemach filozoficzno-religijnych ( min. metafizyka chaosu). istnieje tam pojęcie Spektaklu(w dużym uproszczeniu): transformacji rzeczywistości, przeszkadzającej w realizowaniu ludzkich możliwości i predyspozycji. nie da się łatwo osiągnąć satori- szczęścia, w systemie będącym psychicznym wampirem, który wysysa energię życiową ludzi dając im w zamian namiętności(pragnienia, cierpienia, iluzje szczęścia). wyzwolenie się z tego systemu(poprzez przeprogramowanie swojego JA [min. medytacje]) oznacza właśnie satori. więc matrix jest spłyconą wersją wielu wschodnich ideologii i typową postmodernistyczną syntezą orientalnych i zachodnich pojęć, zwrotów, idei.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline ANO777

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 08, 2004, 04:43:32 pm »
byla taka historia...ktos kupil BRAVO a w nim bylyo kilka argumentow mowiacych ze rzeczywiscie jestesmy w Matrixie...mój kolega to przeczytal i wybuchnoł"HEJ MY NAPRAWDE ZYJEMY W MATRIKSIE!!!"oczywiscie wszyscy zaczeli sie smiac i tak zakonczyl sie rzeczywisty matriks{w mojej klasie:-)}

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 08, 2004, 07:21:19 pm »
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Władca Much

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 05, 2004, 12:44:03 pm »
Matrix nie istnieje !!! Pytałem się elfów a one powiedziały że rozmawiały z Świętym Mikołajem a on powiedział że to bujda ... uff a już się bałem  :oops:

Offline smiglowa

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 05, 2004, 01:44:51 pm »
Matrix nie istnieje. To byłoby za proste.

Offline wastelander

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 05, 2004, 03:08:25 pm »
Matrix??? Wolę piwo  :D
ozdrawiam
            Wastelander

"There should be a science of discontent.
People need hard times and oppression to develop psychic muscles."
  from "Collected Sayings of Muad'Dib" by the Princess Irulan

Offline śmigło

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 05, 2004, 03:19:16 pm »
zobaczcie co matrix zrobil z wachowskimi... jeden chce zmienic plec, a drugi na zawsze wycofal sie z polskiej sceny politycznej.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Piter

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 07, 2004, 07:38:42 am »
Tam Wachowscy.
Zobaczcie co matrix z Kaczynskimi zrobil !
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Draugdin

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 19, 2004, 06:14:49 am »
Prawdy i tak nigdy nie poznamy.
here is no better Magic than Steel...

Offline Lady Novir

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2005, 10:18:02 pm »
Hmm...no wiadomo, że niby nie. Ale czasem warto sie pokusić i wyobrazić sobie, iż żyjesz w Matrixie.  Mooooożee.... w końcu wszystko jest możliwe.  :badgrin:
 just wanna live- ....::::Lady Novir::::....

Offline Adagio004

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2005, 10:01:18 am »
Ja nie wierzę w Matrixa. Nie mniej jednak film jest fajny i daje dużo do myślenia. Może to nie maszyny nami kierują, ale np.  władze czy media trzymają nas na sznureczkach... ;) bo to niby od nich w dużej mierze zależy to w jakich warunkach i jakim społeczeństwie przychodzi nam żyć.   :(

Offline Angelus

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2005, 11:28:07 am »
Matrix musi istnieć.Mam na to dowody.Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest rynek a obok rynku budka telefoniczna.Kilkakrotnie zdarzyło mi się idąc na ów rynek usłyszeć dzwoniący telefon właśnie w owej budce.Nikogo przy tym nie było obok.Nikt nie czekał na ten telefon!Oczywiście nie podniosłam słuchawki ani razu bo by mnie jeszcze wciągnęło do słuchawki i wylądowałabym na Nabuchodonozorze albo w Syjonie...wolę żyć w swoim Matrixie. ;)
Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline jasisz

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 04, 2005, 12:10:37 pm »
Tak na zdrowy rozum, to gdyby matrix istniał to nigdy nie pozwoliłby na stworzenie takiego filmu. Żeby trzymać ludzi w niewiedzy.
Z drugiej jednak strony maszyny mogły pomyśleć, że ludzie pomyślą to co napisałem wyżej i film puściły.
(...)
Idąc dalej - maszyny mogły pomyśleć, że my pomyślimy, że one pomyślały o tym, że my pomyślimy, że puściły ten film, bo pomyslały, że my pomyslimy, że one pomyślały, że puszczą flm to my pomyślimy, że matrixa nie ma i filmu nie puściły.
(...)
A na koniec jedno wielkie:
SIC!

Tego nie da się rozwiązać, tak jak nie udowodnisz istnienia Boga poprzez rozum.
mój blog - a co!

Offline Diabolo

Kto wierzy, że Matrix istnieje?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2005, 10:19:08 am »
Jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest jechać na koniec tego bardzo dużego miasta i sprawdzić co jest dalej niż nas wzrok sięga. :D
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

 

anything