Autor Wątek: SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?  (Przeczytany 2102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hang Man

SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?
« dnia: Maj 04, 2007, 10:14:42 pm »
No Mercy, No Respite
See but Don't be Seen
Eye to Eye
Die Standing

HQ:

Master of Sanctity Points: 230

Crozius Arcanum, Thunder Hammer, Artificer Armour, Rosarius, Space Marine Bike (Twin-linked Bolter), Terminator Honours, Adamantine Mantle

Grand Master Points: 220

Master Crafted Nemesis Force Weapon, Storm Bolter, Grimoire of true names, Psychic Hood, Sacred Incense, Scourging

ELITES:

Dreadnought Points: 134

Dreadnought Close Combat Weapon (Storm Bolter), Twin-linked Lascannon, Extra Armour, Searchlight, Smoke Launchers

Dreadnought Points: 134

Dreadnought Close Combat Weapon (Storm Bolter), Twin-linked Lascannon, Extra Armour, Searchlight, Smoke Launchers

Ordo Malleus Inquisitor Points: 114
Bolter, Emperor's Tarot

3x Veteran Guardsmen (3x Plasma Gun)
3x Mystic

TROOPS:

Tactical Squad (x5) Points: 115
Lascannon, Plasma Gun, Infiltrate

Tactical Squad (x5) Points: 115
Lascannon, Plasma Gun, Infiltrate

Tactical Squad (x5) Points: 115
Lascannon, Plasma Gun, Infiltrate

Inquisitorial Stormtroopers Points: 70
2x Plasma Gun

Inquisitorial Stormtroopers Points: 70
2x Plasma Gun


FAST ATTACK:

Assault Squad(x8) Points: 227

Power Fist, 2x Flamer, Furious Charge

HEAVY SUPPORT

Predator Annihilator Points: 143

Twin-linked Lascannon, Heavy Bolter, Heavy Bolter, Dozer Blade, Extra Armour, Smoke Launchers

Predator Annihilator Points: 143

Twin-linked Lascannon, Heavy Bolter, Heavy Bolter, Dozer Blade, Extra Armour, Smoke Launchers

Devastator Squad (x6) Points: 170

4x Missle Launcher


MODELS: 52

Plazmy: 10
Laski: 7 (4 linkowane)
Rakietki: 4

Założenie jest proste.

Ogólnie rzecz biorać chciałem wykorzystać doswiadczenie, jakie dała mi możliwość 1,5 rocznego łupania gwardia imperialną, dlatego postanowiłem zaczerpnać od nich kilka pomysłów,

Tacticale: wystawiane w infiltracji w celu zajmowania obectiwów, lub jako wzmocneienie firebase'a, mordowania bohaterów, i ogólnie, jako oddział do przetrzebiania przeciwnika

Devki: rozpruwacze pojazdów, tak samo jak dready (które bonusowo majją jeszcze robić za kontre.)

Stormtrooperzy: niepozorne 70 pkt, czyli 4 strzały z plazmy na rapidzie z BS 4. Moze nie tak fajni jak w IG, jednak spełniający ta sama rolę. Mają ustrzelić coś drogiego, przyjąc na klate szarże, by potem przeciwnik się wykonsolidował w pustke pomiędzy oddziałami. Zawsze ustawiani przed SM, beda zmuszali do testu priority.

Inki: wesja standard, z tarotem, misticami, jednak postanowiłem dodać mu kilku kolegów z plazmą. Oddział taniutki, a działa podobnie jak mój uchochany command squad z plazmami w IG.

Asfalty: 8, z racji tego, że nawet przetrzebieni mają wybic squad, który zaszarzuja do nogi. Zawsze w towarzyswie Czarnego Taty, maja bronic moich dzielnych strzelców. Jedyne mobilne cc w armii, ma za zadanie przchwycić kluczore cięższe jednostki do cc przeciwnika.

Wisienka na Torcie: Grand Master. Duży Tata GK, który będzie bronił głownego firebase'u przed wszystkim co bedzie mu chciało zrobic kuku. (głównie demony, książątka itp.) Do spólki z kumplami dreadami myslę, że da radę. Jako bonusik scourging, żeby od czasu w coś pierdnał, i psychic hood.

Tyle ode mnie.

Ból w tyłku to GM, nie wiem jak zadziała z powodu swojej ślamazarności, jednak po złożeniu dużego czapli z mantlą, librarian nie jest w stanie podskoczyć Księciu lub innemu rasowemu zabójcy, stąd też mój pomysł.

Postarałem się wymaksować strzelanie, żeby zmusic przeciwnika do ruszenia dupska. Nie wiem tylko, jak to bedzie działało na armię jeszcze lepiej strzelającą (IG, a w szczególności mobilne Tau.)


Co o tym myslicie?

Brakuje mi 18 pts na scourginga na inkiego, jesli gdzieś je widzicie, dajcie znać :P
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Barnie

SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2007, 12:52:39 pm »
Za 18 pkt. wolałbym dać devkom infiltrację aniżeli inkowi scourginga ;)

Offline krawat

SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2007, 01:08:36 pm »
a dla mnie to flaki z olejem :P
ja bym jakiegos poda, ewentualnie dwa w troopsie dal,
dreda jednego zachowal,
jak kolega wczesniej napisal- infiltracja dla devkow
skejci byliby lepsiejsi od trooperow (chociazby zamiast 1 squadu)
jezeli taktikale to moze jakies razory??

ja bynajmniej tak bym widzial armie marjanow
ZAPINAMY

Offline Hang Man

SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2007, 12:13:13 am »
Grrr i tutaj zbliżamy sie do ksera... wyszło coś takiego (bo po dzisiejszych testach uznałem, ze jednak GM to nie to, a dready nie za szybko potrafią zejść.

No Mercy, No Respite   
See but Don't be Seen   
Eye to Eye   
Death Before Dishonour

HQ:

Master of Sanctity Points: 230

Crozius Arcanum, Thunder Hammer, Artificer Armour, Rosarius, Space Marine Bike (Twin-linked Bolter), Terminator Honours, Adamantine Mantle


Epistolary   Points:   255

Force Weapon, Power Fist, Artificer Armour, Combat Shield, Frag Grenades, Psychic Hood, Space Marine Bike (Twin-linked Bolter), Terminator Honours, Fury of the Ancients, Veil of Time

ELITES

Dreadnought   Points:   171

Venerable, Dreadnought Close Combat Weapon (Heavy Flamer), Assault Cannon, Extra Armour, Searchlight  Drop Pod

Ordo Malleus Inquisitor   Points:   48

Bolter, Emperor's Tarot, 2x Mistic

TROOPS:

Tactical Squad   Points:   195
Lascannon, Plasma Gun

Razorback   Twin-linked Lascannon, Extra Armour

Tactical Squad   Points:   195
Lascannon, Plasma Gun

Razorback   Twin-linked Lascannon, Extra Armour

Inquisitorial Stormtroopers   Points:   70
2x Plasma Gun

Inquisitorial Stormtroopers   Points:   70
2x Plasma Gun

Scout Squad   Points:   75
Missle Launcher

FAST ATTACK:
Assault Squad (x8)   Points:   242
P. Fist, 2x Flamer, FC Skill

HEAVY SUPPORT:
Predator Annihilator   Points:   140
Twin-linked Lascannon, Heavy Bolter, Heavy Bolter, Dozer Blade, Extra Armour

Predator Annihilator   Points:   140
Twin-linked Lascannon, Heavy Bolter, Heavy Bolter, Dozer Blade, Extra Armour

Devastator Squad (x6)   Points:   188
4x Missle Launcher, Infiltrate

Proste zabiegi: Libra zamiast GM, Zamiast dreadów 2 razory, jeden został w podzie, przycięty inki, infiltra dla devków, squad skejtów.
Stormtrooperzy w dzisiejszej grze spalili bestie chaosu, spalili 2 melciarzy chcących rozkręcić dreada, i podobijali 2 squady bloodletterów (1 i 2 osobowy), tak więc jak na 140 pts za 2 oddziałki to całkiem zacnie.


Co o tym myślicie?
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline krawat

SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2007, 07:06:19 pm »
jak dla mnie looz. zastanawiaja mnie juz tylko zabiegi kosmetyczne typu- czy na razorach nie lepiej sprawdzilyby sie h.boltery?
a jednemu squadowi trooperow melty by sie przydaly ihmo
ZAPINAMY

Offline Hang Man

SM [2000] Nietypowo, czy skutecznie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2007, 07:20:10 pm »
Hmmm niestety Melty na szturmowacach łążących z buta to średni deal. Może  gdybym miał jakieś punkty na rhinosa dla nich, wtedy by to zadziałało.

Teoretycznie najlepszą opcja byłoby wywalenie asfaltów, a na ich miejsce wrzucenie z 2 tornad i oddziału skejtów na bike'ach, ale nie po to tak sobie wypieściłem ich modele, żeby teraz stali na półce :P
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

 

anything