Autor Wątek: I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007  (Przeczytany 26471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koral

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 09, 2007, 08:01:16 pm »
wydaje sie, byc moze. gralismy ten scenariusz na probe i w praktyce niebyl taki skomplikowany. a uwazam ze moze byc ciekawie. jak bedzie wiecej glosow na nie to sie go zmnieni :) nix problema
zy jest jakis nekromanta na sali?

Offline Ten Gobo

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 09, 2007, 08:07:39 pm »
tak jak koral mowi... tez bylem przeciwny przed gra...ale w praktyce i to na 4  tych rozpadlinach okazal sie bardzo prosty ;)

jak kumpel pojedzie na zlot mlodych katolikow do lednicy to beda 2 moje chucki wolne :) ....ale minimalne ilosci proxow sa dozwolone ;) byle nie przesadzic... :evil:
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Saladyn

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 09, 2007, 08:18:46 pm »
Cytuj
Na początku każdej swojej części tury gracz wykonuje test kością sześciościenną. W pierwszej turze poziom testu wynosi 4+ z każdą kolejną turą poziom obniża się o 1 ( w 2 turze 3+, w 3 turze 2+, w 4 turze trzęsienie ziemi następuje automatycznie).

Czy obaj gracze rzucają w swoich turach?

Cytuj
W momencie kiedy test zakończy się powodzeniem gracze wyznaczają poprzeczną oś stołu a następnie wyznaczają na niej 2 punkty każdy oddalony od siebie o 16 cali, na których kładą znacznik

Jak wyznaczana jest ta oś (w którym miejscu? kto wyznacza?) - to samo ze znacznikami - kto wybiera?
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline tomekjar

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 09, 2007, 08:52:44 pm »
Nie kombinuj, oś to oś :P Wyznacza ją połowa odległości pomiędzy brzegami stołu. Co do tych znaczników, to po prostu stawiasz jeden na osi 8 cali od środka osi, a drugi 8 cali w drugą stronę od środka osi. I po kłopocie ;)


Co do pierwszego pytania:

Cytuj
Czy obaj gracze rzucają w swoich turach?


Tu można by jasno napisać, że rzuca jeden gracz (np ten, który wygrał/wybrał zaczynanie). I też po kłopocie. A scenariusze fajne są :)

Offline Saladyn

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 09, 2007, 09:09:26 pm »
to ja jeszcze ponarzekam - jak dla mnie zbyt dużo punktów do zdobycia z malowania  :p obniżcie i zróbcie test wiedzy :badgrin:
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline koral

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 10, 2007, 08:01:31 am »
Cytuj
Na początku każdej swojej części tury gracz wykonuje test kością sześciościenną. W pierwszej turze poziom testu wynosi 4+ z każdą kolejną turą poziom obniża się o 1 ( w 2 turze 3+, w 3 turze 2+, w 4 turze trzęsienie ziemi następuje automatycznie).
Czy obaj gracze rzucają w swoich turach?


obaj gracze maja mozliwosc wywolania trzesienia ziemi, chodzi o to zeby trzesienie nie pojawialo sie tylko w turze gracza rozpoczynajacego gre ale moglo pojawic sie tez w turze gracza konczacego ture. uwazam ze tak jest sprawiedliwie. oczywiscie poziom trudniosci jest identyczny dla obu graczy na dana ture czyli w 1 turze obaj wykonuja rzut na 4+ itd
zy jest jakis nekromanta na sali?

Offline koral

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 10, 2007, 08:10:22 am »
Cytuj
W momencie kiedy test zakończy się powodzeniem gracze wyznaczają poprzeczną oś stołu a następnie wyznaczają na niej 2 punkty każdy oddalony od siebie o 16 cali, na których kładą znacznik
Jak wyznaczana jest ta oś (w którym miejscu? kto wyznacza?) - to samo ze znacznikami - kto wybiera?


stoly maja wymia 48 cali x 48 cali. os bedzie przebiegala na 24 calu po srodku stolu miedzy graczami. 16 cali mozna mierzyc od kazdej krawedzi bocznej stolu co ulatwia wyznaczenie pkt gdyz 48 cali podzielone na 3 da nam wlasnie 16 (o ile znam zasady matematyki)
naprawde to wyglada groznie ale samo ustalenietego jest banalne.

odnosnie znacznikow kto je wybiera nie ma tu najmniejszej roznicy (moze byc to ten kto szybciej siegnie do kieszeni po drobne :) )

oczywiscie te dlugosci nie musza byc idealnie wymierzone wazne zeby gracze obaj je zaakceptowali a potem dokladnie przemiescili znacznik i ustawili makiete rozpadliny lub wzniesienia
zy jest jakis nekromanta na sali?

Offline Ten Gobo

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 10, 2007, 11:16:43 am »
testu wiedzy nie bedzie bo zarowno ja i koral gramy, nie ma komu go ulozyc...a ptk za malowanie moge obnizyc ;) juz sie robi.....szczerze mowiac to byly przekopiowane z innego turnieju ;D
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline koral

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 10, 2007, 11:32:52 am »
Cytat: "Saladyn"
to ja jeszcze ponarzekam - jak dla mnie zbyt dużo punktów do zdobycia z malowania  :p obniżcie i zróbcie test wiedzy :badgrin:


punktacja zmieniona

mówisz i masz
zy jest jakis nekromanta na sali?

Offline Saladyn

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 10, 2007, 12:03:18 pm »
Jesteście kochani :*
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline koral

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 10, 2007, 12:19:35 pm »
ba!
turniej jest dla zabawy a nie dla meczarni, za kare nikt tam nie jedze grac  ;)
zy jest jakis nekromanta na sali?

Offline Ypsilanti

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 10, 2007, 07:52:07 pm »
Cytat: "Saladyn"
ma ktoś może jakieś (3 najlepiej) spearchukki pożyczyć? nie chce mi się samemu budować, a mam tylko jedną

Ja mam 3 akurat pomalowane.

Offline Ten Gobo

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 10, 2007, 09:45:06 pm »
prosze o przesylanie rozpisek na black_bat@o2.pl ;) rozpiski przeslane do korala niestety nie podlegaja weryfikacji ;)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Ten Gobo

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 11, 2007, 12:56:03 pm »
jeszcze jedna mala sprawa ;)

bedize obowiazywal calkowity zakaz spożycia alkoholu, a co do palenia to przed szkola.... i to chyba tyle, a jak ktos sie nie dostosuje to beda punkty karne, ale mam nadzieje, ze takiej sytuacji nie bedzie :) ogolnie obowiązuje w miare kulturalne zachowanie, ale to chyba zrozumiale :)

aaaa

przydzielanie Worst'ów i Fair Play

Worst'y:
1 - kara 2ptk
2 - kara 5ptk
3 - kara 10ptk
4- dyskwalifikacja

gracze przyznają Worsta w czasie gry (przed zlozeniem wynikow) i natychmiast informują o tym fakcie sedziego... bedzie wymagana argumentacja

Fair Play:
1 - dodatkowy 1ptk
2 - dodatkowe 3ptk
3 - dodatkowe 5ptk
4 - dodatkowe 7ptk

Fair Play przyznaje się po skończonej bitwie przed zlozeniem wynikow (na kartach bedą odpowiednie kolumny do postawienia znaczka)

punkty te BĘDĄ się LICZYĆ!

oczywiscie jeśli nie chcecie Fair Play moge to usunąć....worsty zostana (i tak mysle, że nie beda potrzebne...gramy w końcu dla zabawy)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Ten Gobo

I Płocki turniej WFB - TUMSKIE WZGÓRZE - 1350 pkt 2-06-2007
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 11, 2007, 11:39:45 pm »
na stronie nr 2 aktualizuje caly czas liste zgloszen ;) aktualnie mamy 14graczy :) co do moich chuck, to ich nie pozycze niestety, bo kumpel jednak nie jedzie i wystawi swoja wesola rozpiske ;D
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

 

anything