Autor Wątek: Rynek gier komputerowych  (Przeczytany 2593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koshmaar

Rynek gier komputerowych
« dnia: Maj 06, 2007, 11:50:00 am »
Hej

Popełniłem ostatnio tekst opisujący kulisy branży gier komputerowych. Charakterystyka firm, ludzi którzy tu pracują, z jakimi problemami stykają się na co dzień gamedeveloperzy itp.

Gdyby komuś się nudziło, może poczytać: http://student.agh.edu.pl/~koshmaar/shared/Przemysl%20gier%20komputerowych.pdf


Jakieś komentarze?

Offline Deytonus

Rynek gier komputerowych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2007, 12:03:30 pm »
Koshee, Ty tutaj?  :D
Czytnę i napiszę, co myślę :)

Offline Koshmaar

Rynek gier komputerowych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2007, 01:25:42 pm »
No proszę, kogo to można tu spotkać :-)

Na gildię wpadam czasami aby poczytać forum RPG i offtop, ale do tej pory sam nic nie pisałem.

Offline DARKMAN

Rynek gier komputerowych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2007, 07:33:42 pm »
Nudzilo mi sie troche wiec:

Cytuj
Lecz trzeba uważać, niektóre rodzaje gier
zwyczajnie nie pasują do konsol (strategie, strzelanki z perspektywy pierwszej osoby, gry RPG).


Eeeee ze strategiami to sie nawet zgodze (chociaz przyjemnie sie gra w C&C na X360 to nie jest to to samo co na PC). JEDNAK X360 ma spora baze bardzo dobrych gier FPP (lub jak kto woli FPS) jak tez i gier RPG. W samym tylko tym roku masz takie killer appy jak Bioshock, Halo 3 (beta zaczyna sie 16stego - zaraz dam relacje :)), Mass Effect, Too Human czy Blue Dragon...

Nie wspomniales jednak o czyms co sie nazywa XNA -> prosty edytorek ktory pozwala zrobic takie proste gierki, mamy takze mozliwosc wydania tych gier na X'a (licencja kosztuje zdaje sie $50 na rok).

Cytuj
Przykładowo, średnie roczne zarobki programisty w USA to ok.
80 000$.

Z tego co mi wiadomo to sa to zarobki tzw. senior developers. Zwyczajni programisci dostaja kase rzedu $50k. BTW tutaj masz wszystko ladnie napisane

Ale poza tym to prawda... Znacznie prosciej i lepsza kase ma sie w innych dziedzinach np. jako administrator bazy danych...

Offline Deytonus

Rynek gier komputerowych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2007, 06:58:52 pm »
Z tego, co mi wiadomo, to gry komputerowe mają więcej, niż trzynaście lat.

I jeszcze, na konsolach jest dużo RPG, ale nie pctowego rodzaju. A także trochę fpsów - choćby Halo, czy Killzone.

Ale ogólnie, czyta się miło. Tak... popularnonaukowo :)