Autor Wątek: Modernizacja PC czy kupno Notebooka?  (Przeczytany 7215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qraq

Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2007, 02:51:30 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
czyli mam zamiar wydać na grafę ~1500zł)

o_O
kup x360

Dzizaz na co wam takie kompy?
od 6 lat z powodzeniem siedze na 1.4-2ghz i 512 ramu. Jeszcze nie spotkałem sie z niczym co by wymagało większej mocy. Poza grami oczywiście.

No fajnie mieć szybki sprzet sie wygodniej pracuje, ale po ki diabel grafa za 1,5k.

dobram ja sie nie znam i mamy inne podejscie.
Mi to bys ie przydal szybki lapek, mobilne to to i oszczedniejsze. a na gry i tak nie mam czasu juz :(

gość1

  • Gość
Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2007, 03:29:01 pm »
Jak już mówiłem, grafiki PNY są całkiem dobre. Adres PNY. Jadę na 6800GT i nie narzekam do tej pory. Większość (nawet tych nowych gier) na high detalach + wszystkie inne szykany i wodotryski włączone.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2007, 03:34:41 pm »

Offline greah

Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 01, 2007, 05:07:20 pm »
Cytat: "Deathscythe aka coen"
Ja bym na grafie się skupił i dozbierał na jakiegoś 8xxx. Nie ma sensu na chwilę obecną kupować nic z 7.
ósemki są dla graczy a chłopak pisze, że raz na jakiś czas sobie w coś pogra więc osobiście wolałbym zaoszczędzony na ósemce grosz dołożyć do zasiłki, bo na co mu 8xxx jak mu pfc kompa rozsypie

Cytuj
greah: Ja mam grafikę od PNY ^^ I powiem Ci, że Palit się nie umywa nawet =D
chodziło mi o współczynnik cena/jakość. tutaj dostaje Palita z naprawdę dobrym chłodzeniem przygotowanego do bezproblemowego oc

Cytuj
greah ty mi tutaj nie podawaj takich firm których nie znam :P
Przecież Palit, OCZ znam a reszta to  
Przecież Asus jest dobry, pamięci tez Firma znana (ewentualnie jeszcze inne są), może nad grafa trzeba pomyśleć :P
nie wiem co znasz a czego nie. chciałeś żeby Ci polecić dobre komponenty to Ci polecam. CB to Crucial Ballistix a Quad GT to na tą chwilę mobo z największym potencjałem. cyfrowe pwm to klasa sama w sobie a brak vdropów jest chyba wystarczającą rekomendacją.
z Asusem jest jak z totkiem - musisz trafić na dobrą rewizję a do tego podczas oc ma on w zwyczju zmieniać 16x na 1x (że o wielkiej przewadze Abita w postaci bardzo dobrej sekcji zasilającej i oetsów na takowej nie wspomnę). do tego padają jak łabędzie po grypie i musisz do tego dokupić hr-05, bo inaczej przy oc chipset będzie się przegrzewał (a hr nie wsadzisz jak masz małą budę i dwuslotowe chłodzenie gpu)

Cytuj
od 6 lat z powodzeniem siedze na 1.4-2ghz i 512 ramu. Jeszcze nie spotkałem sie z niczym co by wymagało większej mocy. Poza grami oczywiście.
na tą chwilę siedzę na xp1700@2200 i 756/333 i uważałem podobnie jeśli chodzi o kwestie normalnego użytkowania (czyt. nie bawi mnie brylowanie c2d 6800) ale zmieniłem zdanie jak chciałem odpalić h.264. prz lepszej jakości wszystko klęka a filmy już na początku pożerają 100% cpu dlatego też przymierzam się do przesiadki na dwujajową platformę a dużymi możliwościami oc (mam fioła na punkcie siódmych potów :] ) ale grafikę biorę tylko jako zapchajdziurę a jedyne na co patrzę to to czy sprzętowo obsłuży HD i h.264 (dlatego wezmę zapewne 7300 albo 7600), bo gry komputerowe dla mnie nie istnieją.

wystarczy na chwilę przysiąść, posprawdzać wszystko jak należy i za 2k można kupić sprzęt, który wykręcimi do twakiego, który fabrycznie stoi za ok 3,5k. opłaca się? a owszem. tak samo zrobiłem kilka lat temu kupując xp1700 - wystarczyło dopłacić trochę za odpowiednie chłodzenie i procek wykręcił się ponad ówczesną normę.
szkoda tylko, że mój wc jest za słaby na c2d@~3,2 i trzeba będzie kupić Infinity (bo GeminII będzie haczył o wyciągow akase 120)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2007, 06:04:00 pm »
Ja będę miał kasę więc z jednej strony kusi, by kupić dobrą grafę, a z drugiej sam widzę tego bezsens. Grać prawie nie gram (ostatnio HoM&M V i Civ 4), ale czekam na Starcrafta 2 i nie mam pojęcia jakie będzie miał wymagania. Puknąłem się w głowę i już mi przeszło "wszystkie detale na maxa"

Procesor AMD z przyzwyczajenia (i już - proszę mnie nie przekonywać do Intela), do tego płyta ABIT KN9. Całość zamknie się poniżej 1k. Pamięć Kingstone 2GB CL5 w dwóch kościach, no i ta nieszczęsna grafika. Co dobrać, by nie wydawać 1500zł, a by miało relatywnie dobre osiągi? Do zestawu dochodzi zasilacz Zalmana 460 lub Chieftec 500 (bo teraz mam Chiefteca 360 i nie wiem czy podoła)i jakiś cooler również Zalmana - te dwie rzeczy to już 400-500 zł :/

A co do karty. Do tego zestawu się nada? Prawda taka, że kartę zawsze będę mógł kiedyś wymienić, a na płycie i reszcie chciałbym posiedzieć jak najdłużej.

Na oc nie znam się totalnie.

Offline greah

Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2007, 06:44:21 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Co dobrać, by nie wydawać 1500zł, a by miało relatywnie dobre osiągi?
przy tym ramie? wszystko powyżej 7600 to będzie zbytek łaski

Cytuj
jakiś cooler również Zalmana
dlaczego nie Scythe?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2007, 06:46:00 pm »
Cytat: "greah"

Cytuj
jakiś cooler również Zalmana
dlaczego nie Scythe?


Jak odpowiem, że się nie znam, to uwierzysz? ;) Przyjmę i rozważę każdą sugestię choć już widzę, że cenowo stoją podobnie. Choć to trochę taniej. A Infinity to ~160 zł.

No i co do zasilaczy. Ten mój obecny Chieftec 360 wystarczy czy jednak lepiej zmienić?

Offline greah

Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2007, 09:11:26 pm »
zależy czy będziesz kręcił. jak nie to nawet ACF7 pociągnie bez większych problemów. w przypadku Infinity w momencie zostawienia zegara w spokoju można nawet pokusić się o pasywne chłodzenie, bo ta cegła ma olbrzymią powierzchnię odprowadzającą ciepło

chiefteca zmień tylko jeśli uznasz, że pfc nie jest wystarczająco dobre. czasy gdy chieftec robił dobre zasilacze minęły. teraz absolutnym minimum jest amacrox ale lepiej rozejrzeć się za jakimś taganem

gość1

  • Gość
Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2007, 10:36:34 pm »
Tjaaaaaa. Ostatnio znajomemu padł Chieftec na serwerze xD Wymieniał wszystkie podzespoły, bo nie mógł uwierzyć, że to zasilacz xD
A ja kupiłem Chiefteca 400 i jestem zadowolony jak na razie. Przede wszystkim jest cichy ^_^

Offline panzersoldat

Modernizacja PC czy kupno Notebooka?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2007, 11:56:23 am »
To ja też poproszę o radę.
Mam Celeron 2,5 Gh 1Giga DDR1 ASRock 775Dual VSTA i Radeona X600.
Z ostatniego punktu programu jestem bardzo niezadowolony i myślę o wymianie. Kumpel polecił mi Radeona X1650XT ale nie wiem, czy przy tej konfiguracj jaką posiadam to nie będzie zbytek łaski:/.
W gierki pykac lubię, ale siła rzeczy interesuję się tylko tym co już się ukazało, czyli nic cięższego niz C&C 3 mój komp uciagnąc nie musi.
Tu właśnie pojawia sie pyatanie, co byście polecili? Cena ma się rozumiec, nie wyższa niż 600 zlotych.