Autor Wątek: S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!  (Przeczytany 7156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Badziel

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« dnia: Maj 06, 2007, 07:15:12 pm »
Witam
Co myslicie o tej grze ? 4 lata czekalismy na nia az wkoncu sie pojawila. Czas w nia zagrac i ocenic. Jak narazie duzo o niej czytalem i niezle oceny dostaje po 8/9 na 10, to calkiem przyzwoicie :)
Jezeli ktos potrzebuje przyjzec sie blizej grze to polecam obejrzec filmik:

Offline Esse

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2007, 10:12:46 pm »
fajna gierka, fajna :D
przeszedłem i wbrew sporej ilości niedociągnięć bardzo mi się podobała ;)

ale i tak wiem, że zaraz przyjdzie Coen i będzie narzekał XD

Offline Henry

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2007, 11:08:37 am »
Fajna gra, wciąga. Taki FALLOUT naszej dekady - będą naśladownictwa.
W podobnym klimacie YOU ARE EMPTY - skończyłem w sobotę :)
Badziel - gdzie na poczatku znaleźć jakiś dobry kombinezon ochronny?

Offline Anonimowy Grzybiarz

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2007, 02:47:50 pm »
Zastanawiam się nad kupnem. Możecie podać jakieś argumenty dlaczego warto zainwestować w tą gierę?

Offline Henry

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2007, 09:01:26 am »
(Henry, bo Cię trafię zaraz...) paardon
Przede wszystkim - klimat. Rozległość terenu gry.
Dobra SI.

Offline Be3mart

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2007, 08:48:09 pm »
Stalker, gra na którą tyle czasu czekałem, aż w końcu kupiłem, grałem i gram dalej. Musze przyznać że ujęła mnie mimo tych bugów i mimo tych wymagań sprzętowych ... na twardym mam prawie wszystko związane z grą (proście a będzie wam dane :D ) wracając jednak samej gry, heh trzeba przyznać ma ona swój klimat, po przeczytaniu recenzji w CDA miałem mieszane uczucia, bo z jednej strony nie wierzyłem w sukces gierki, a z drugiej mimo wszystko chciałbym by wszystko tam opisane było prawdą  ;-) No ale jedno trzeba przyznać, Stalker swój wręcz horrorowany klimacik w oprawie FPS razem z fabułą jest idealnym połączeniem, chociaż gra jest nowatorska to te zmiany idą zdecydowanie w dobrą stronę, osobiście bardzo przypadła mi do gustu.

Ktokolwiek jeszcze kupił, ktokolwiek jeszcze gra ?

Athlon 3300, GEFORCE FX 5700 256ram, i 1gb ramu i dziala jeszcze jakoś znośnie płynnie i nawet ładnie, chociaż chciało by się wyciągnąć wszystko z tej gry :P

Offline Henry

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2007, 10:41:18 pm »
Ja gram. I coraz lepiej mi idzie.
Teraz zabijają mnie po 3 minutach  :badgrin:

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2007, 05:23:44 pm »
Ja gram od niedawna. Czyli od momentu jak się dowiedziałem, że powodem koszmarnego zacinania się gry na Core2Duo z 1 GB ramu i GF 7600 256 MB jest dynamiczne oświetlenie.

Fajna giera. Najbardziej leży mi lokalizacja. Rosyjski podkład z polskim lektorem (tym telewizyjnym) REWELA

Offline Henry

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2007, 05:59:01 pm »
Ten lektor to był strzał w 10.

Offline Kacperex

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2007, 07:02:36 pm »
Gra mi się podoba jednak ma kilka rzeczy w sobie, które na początku mnie odepchnęły. jednak warto było czekać, szkoda tylko że nie ma możliwości prowadzenia samochodów i elementy rpg gdzieś znikły...
Podoba mi się świat i klimat gry.
Dziś powinna być moja recenzja, więc jak ktoś jeszcze się waha - czy kupić polecam przeczytać.
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę.


Mój synek:
02.06.2007 22:37 :)

Offline Microtus

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2007, 12:40:06 pm »
Gram jakieś 2 czy 3 dni. Straszliwe wymagania (ale nie przerażajcie sie można znaleźć na necie instrukcje jak go odpalić na maszynach słabszych  
mój brat gra tak w oknie i nie tnie mus sie ani nic oczywiście na low (a nie spełnia połowy wymagań)) i sporo krzaków nie trzeba wspominać że bez pierwszego patcha nawet nie warto zaczynać gry.
Z patchem tez nie lepiej. Co do samej gry to generalnie jest niezła.
Zwłaszcza klimacik ma niezły. Super grafika spore tereny (jednak bez szaleństw denerwuje ograniczanie terenu płotem z siatki:)

Jest jednak sporo denerwójących rzeczy np respawnujący sie koło ciebie wrogowie (ilości tych wrogów) na pewno nie jest to gra dla miłśników strzelanek bo wiecej to ja tam uciekam niż strzelam :) po prostu inaczej sie nie da.

Bardzo podoba mi sie natomiast to że gra naprawdę zmusza do myślenia.
Mały udzwig bohatera sprtawia ze ciągle musimy kalkulować. Do tego misje można rozaiązywać na różne sposoby i czuje sie "wolność" w sensie ze robisz to co ci sie podoba.

Do tego trza grać w nocy ze słuchawami (momentami można nieźle poskakać:)

Cytuj
gdzie na poczatku znaleźć jakiś dobry kombinezon ochronny?


Już w pierwszej lokacji jest "secrert" aby zdobyć pancerz trzeba wejść po drabinie na gzyms domu przy którym stoi Wolf (stalker ubrany na zielono)
I po gzymsie wleźć na dach wziąć dobry rozpęd i przeskoczyć na drugi dach domu położonego obok (dom jest prawie nie uszkodzony)
i znaleźć dziurę w dachu (bedzi8e widać skrzynkę) trza do niej strzelić (pistolet daje nam wyżej wspomniany Wolf i pancerz nasz.
(w wersji bez patcha jest to stalker suit (zarąbisty na początek) z patchem jest to mercenary suit (w miare dobry ale gorszy od stalkerowego).

Generalnie polecam warto pograć.

PS: wychodzi coraz więcej modów min. mod umożliwiający jazdę samochodem (polecam mod z prawdziwymi nazwami broni jakoś milej sie gra) czytajcie tylko uważnie instrukcje niektóre mody chodzą pod konkretne patche.
lack Metal jest wojną.
Pompuj rower dla szatana!!!

Offline Badziel

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2007, 02:08:21 pm »
Szary klimat przypomina mi troche filmy z PRL, takie szare, nedzne i nudne :P
Ten respawn jest przesadzony, chyba jeden z powazniejszych minusow gry, bo nie daja Ci bandyci chwili spokoju :S
No to, ze zmusza do myslenia to dzieki elementom RPG i to mi sie podoba :D

Offline artoor

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2007, 07:30:53 am »
Gram i jak na razie nie mogę się do tej gry przekonać zupelnie nie wiem czemu... ale się gubie nie wiem dokładnie co się dzieje dookoła a na dodatek ma duże wymagania, ale ogólnie grafika jest przepiękna, głosy itp. może być ale trzeba się w nią wczuć
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także" - Winston Churchill

Offline tamago

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:02:22 am »
giera jako taka fajna nie powiem i ma ładna grafę XD...
ale mnie nie wciągnęła i mimo iż próbowałem ja polubić jak qmple z mojej (obecnie juz byłej) klasy, to po 2 godzinach granie odinstalnołem...
i to by było na tyle!!!!
Gra jest u mnie na 10 miejscu (do końca) w kolejce do grania...

Offline Microtus

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:48:44 am »
Cytuj
ale mnie nie wciągnęła i mimo iż próbowałem ja polubić jak qmple z mojej (obecnie juz byłej) klasy, to po 2 godzinach granie odinstalnołem...


Jak ze wszystkim kwestia gustu (myśle jednak że powinieneś sie przełamać bo gra ma jakiś smaczek)

Cytuj
ale się gubie nie wiem dokładnie co się dzieje dookoła a na dodatek ma duże wymagania


Hmmm chyba za duża swoboda niz w innych fps-ach nie  ;)
Ale nie łam sie ja tam głównym wątkiem gry zająłem sie po jakiś 3 godzinach zwiedzania.
Początek gry jest ciężki (na początku jesteś pustak nawet pistoletu nie masz) zwłaszcza jak nie grasz na najniższym poziomie trudności. Mało amunicji itp. (podpowiem wam ze warto na początku wyjmować amunicję ze znalezionej broni a gnatów nie kolekcjonować bo są strasznie tanie i ciężkie) najlepiej zarabiać kasę wykonując misje poboczne i sprzedając artefakty.

Co do wymagań to są spore, jak Ci żle chodzi włącz lightning na static zmniejsz rozdzielczość i dystans widzenia.
U mnie pomogło i gra chodzi na 512 ramu i gforcie 5600 128 megowym
na niskich detalach ale grać sie da.

Jakbyście chcieli poczytać sobie o stalkerze to pełne kompendium wiedzy jest na tej stronce:

http://stalker.heroesradio.com/index.php

Pozostaje życzyć powodzenia i dobrej zabawy  :p
lack Metal jest wojną.
Pompuj rower dla szatana!!!