Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Publikacje i czasopisma popularno-naukowe - co czytamy?

(1/7) > >>

Sajuuk':
Czy w Polsce istnieją jakieś warte uwagi czasopisma podejmujące tematykę nauki popularnej? Ktoś czytuje regularnie takie publikacje? W tym temacie można podzielić się opinią odnośnie konkretnych książek, tudzież gazet. Chyba słusznie na GNP, ponieważ Gildia Literatury skupia zgoła inną grupę zainteresowanych.

Na początek Scientific American występujący w kraju przywiślańskim pod nazwą Świat Nauki. Mimo dość wygórowanej ceny (10,90) chyba warto raz na miesiąc pokusić się o tę gazetę. Artykuły pochodzą od utytułowanych, amerykańskich autorów i przedstawiają klasę - napomnę choćby artykuł z ubiegłego miesiąca o tworzeniu molekularnych struktur. Za Scientific American przemawia profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie na rynku - alternatywa dla niezwykle przełomowych, ale nie zawsze potwierdzonych informacji z internetu. :p Słowo drukowane jednak nadal ma przewagę nad cyfrowym.

ka-gi:
szukając po necie... bo nie mogłam sobie przypomnieć nazw czasopism, z których korzystałam na studiach... znalazłam stronę biblioteki
http://www.univ.rzeszow.pl/biblioteka/listaczasop.php#K
gdzie znajduje się spis czasopism... nie wiem, ile z nich jest wydawanych na papierze  :D

zaciekawiony:
Ja czytuję Wiedza i Życie, miesięcznik.I jeszcze National Geographic. Obie czytam w bibliotekach.

ka-gi:
heh... to już bardziej Świat Nauki polecam... ale NG fajne jest... owszem  :D

Sajuuk':
Zastanawiałem się nad New Scientist, ale prenumerata jednak sporo kosztuje, za prestiż jednego z najlepszych czasopism w klasie trzeba zapłacić. Nie wiem czy biblioteki uniwersyteckie, albo narodowa mają w zbiorach NS, widzieliście kiedyś? Pozostaje jeszcze odwiedzić punkty z anglojęzyczną prasą i książkami, tam szansa dostania aktualnych numerów jest największa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej