Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Publikacje i czasopisma popularno-naukowe - co czytamy?

<< < (7/7)

Sajuuk':
Moja książka jest wypożyczona z BUWu, ale widziałem to to na allegro za 35 zł.

Co do Warszawy, to ona co najwyżej aspirowała do bycia takim miastem. Co można powiedzieć o stolicy, która od prawie 200 lat nie miała mostu?


--- Cytuj ---Wstawki intymne nie są złe, mnie też kręci to, jak nasze babki i   prababki podchodziły do seksu (dziadkowie oczywiście też), to wiele mówi   o ludziach i świecie w jakim żyli. Choć w połączeniu z poprzednim   tematem o higienie może lepiej sobie nie wyobrażać.
--- Koniec cytatu ---

Na pewno był szybki. Teoria, że jak śmierdzą wszyscy, to nikt nie śmierdzi, jakoś do mnie nie przemawia. ; p

Pierniczek:
I tak chyba czeka mnie w najbliższym czasie wycieczka do BUW-u, więc może rozejrzę się za jeszcze jednym egzemplarzem.

Warszawa musiała być wtedy niewielkim miastem, nawet jak na ówczesne standardy. Pytanie dlaczego nie było mostu. Np. w Krakowie za niebudowaniem mostu opowiadali się mieszkańcy Podgórza, bogatego przemysłowo-kupieckiego miasta, (którego rozwój wspierły włądze zaborcze jak przeciwwagę dla Krakowa) bo nie chęli, żeby im plebs z Krakowa przechodził na ich stronę. ;)

Co do seksu to przypuszczam, że nasi przodkowie, zwłaszcza ci z biedniejszych warstw społecznych robili to szybko i bez takiej przyjemności w dzisiejszym rozumieniu. O większe wyuzdanie podejrzewałabym raczej nudzącą się arystokrację. Chyba nie może być mowy o specjalnej fantazji, gdy wszystkie pokolenia śpią w jednej izbie. Co do zapachu, to może po prostu nie przeszkadzał? Może go lubili?

Lunest:
W buwie mogą chyba wypożyczać tylko studenci uw, tak słyszała, chyba że mam złe informacje. Ja najczęściej korzystam z Google scholar, tam jest mnóstwo artykułów naukowych, fajne jest też ebsco, albo ResearchGate, czasami można tam znaleźć nawet całe publikacje za darmo.
Ja czasami lubię też przeglądać takie popularno-naukowe blogi, bo tam jest zwykle masa ciekawostek, tylko z kolei trzeba być ostrożnym, żeby nie czytać jakichś niesprawdzonych rzeczy. Ja znalazłam np. https://perso.in/blog/, fajny, sprawdzony blog dla osób zainteresowanych psychologią  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej