Autor Wątek: Nocne Hop-gobliny  (Przeczytany 2256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piekarz

Nocne Hop-gobliny
« dnia: Maj 09, 2007, 11:38:24 pm »
W polskim podręczniku armii orków i goblinów jest różnica między statystykami tego oddziału w bestiariuszu (strona 26) i na liście armii (strona 55).
W bestiariuszu są osobne statystyki dla goblina i Wielkiego Paszczaka Jaskiniowego. Razem mają 5 ataków.
Na liście armii goblin z wierzchowcem stanowią jeden model i mają 2 ataki.

Które statystyki dla tej jednostki są prawidłowe? Podejrzewam, że z listy armii (2 ataki), bo w tym koszcie 5 ataków byłoby raczej zbyt dużym przegięciem.

Na forach internetowych spotkałem się z wypowiedziami, że wyrzucenie dubletu w czasie ruchu paszczaka powoduje, że ginie wraz z jeźdźcem. Nie widzę jednak takiej informacji w podręczniku armii, ani w stosunku do hop-goblinów, ani do Wielkiego Paszczaka Jaskiniowego na liście wierzchowców. Czy to jakaś niedoróbka polskiej edycji czy dotyczy starego podręcznika?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Shino

  • Gość
Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2007, 11:42:52 pm »
wielki paszczak jaskiniowy czyli tak zwany mount dla herosa to nie to samo co zwykle hop-gobliny, ktore maja 2 ataki

co do wybuchania na dublecie to po prostu na nastepny raz sprawdzaj date z ktora dany post byl wyslany... bo owszem squigi wybuchaly na dubletach, ale w 6 edycji ;)

Offline Saladyn

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2007, 11:44:16 pm »
wielki paszczak to wierzchowiec dla bohatera.
hopgobliny korzystają z mniejszych paszczaczków, i mają jedną charakterystykę razem.
A ja mam na avatarku Mangekyou Sharingana którego osiągnął Itachi"

Jestem cyckami Genesisa P-Orridga

Offline Piekarz

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2007, 11:48:59 pm »
Cytat: "Shino"
wielki paszczak jaskiniowy czyli tak zwany mount dla herosa to nie to samo co zwykle hop-gobliny, ktore maja 2 ataki

Cytat: "Saladyn"
wielki paszczak to wierzchowiec dla bohatera.
hopgobliny korzystają z mniejszych paszczaczków, i mają jedną charakterystykę razem.

Ok. Przed chwilą zrozumiałem, że po prostu pod jedną pozycją w bestiariuszu opisano jednocześnie dwie osobne jednostki: Hop-gobliny i wierzchowca dla bohaterów.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Guldur

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2007, 12:49:44 am »
ale o co chodzi?

Offline Asassello

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2007, 08:42:32 am »
Cytat: "Guldur"
ale o co chodzi?
nie wazne.. wazne ze pytajacy zrozumial o co chodzi :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Guldur

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2007, 09:15:55 am »
ale ja tez chcialbym wiedziec co to sa hop-gobliny i wielki paszczak jaskiniowy.
czy to sa gobliny pijace hop-cole oraz jakis potwor z armii muminkow?

Offline the best of IG

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2007, 09:58:07 am »
Hop-gobliny to pewnie squig-hoppersi, a paszczak to zapewne great cave squig  :p . Nie ma co - tłumacze mieli pomysły ( choć za WAAAGH na ŁAAAA to zabiję  :evil: ).
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline QUASSIMODO

Nocne Hop-gobliny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2007, 11:34:50 am »
nie ma co sie rzucac-podoba ci sie kupujesz polski podrecznik
masz to w doopie- kupujesz angielski

masz kaprys mozesz kupic nawet hiszpanski(zapewniam,tam sa dopiero fajne nazwy)


generalnie tlumaczenie jest jakie jest...wiekszosc osob sie czepia glownie dlatego ze sie osluchala z jakas nazwa i teraz inne brzmia dziwnie
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

 

anything