Działy archiwalne (fora nieaktywnych gildii na portalu) > Forum Rycerstwa

Grubość zbroi

(1/9) > >>

Skutilla:
Zastanawi mnie jakie są standarty na grubośc zbroii obowiązujące w polsce, z tego co mi wiadomo w US i UK dozwolona są już od 1,25 mm.
Czy w polsce jest tak samo :?:

Prosze o jakieś info .

Skutuilla

qade:
Z tego co mi wiadomo w Polsce nie ma ustalonych minimalnych grubosci. Wszyscy uzywaja blach o gubosci 1,5 mm, a w miejscach mniej nararzonych na ciosy 1 mm, niekiedy mozna spotkac blache 2 mm na naramiennikach i karwaszach. Mozesz zrobic sobie ciensze plyty ale nie wszyscy beda sie z toba chcieli bic, moga sie bac ze cie uszkodza przy byle puknieciu.

Nivelis:
jak chcesz walczyć w miarę bez kontuzji, to blacha 1.5mm w miejscach wrażliwych 2mm

zlota zasada, którą polecam wszystkim - dzwon hełmu tylko 2mm zasłona może być z 1.5
nie radzę używania hełmu bez zasłony lub kapalina (nadają się tylko dla łuczników), chyba że ktoś chce zostać dobrowolnym dawcą organów

Ruthra:

--- Cytat: "Nivelis" ---lub kapalina (nadają się tylko dla łuczników), chyba że ktoś chce zostać dobrowolnym dawcą organów
--- Koniec cytatu ---


Czy mozesz mi to objasnic czemu tylko dla lucznika... a dla kusznika to nie:) a inne formacje nigdy ich nie uzywaly?

qade:

--- Cytat: "Ruthra" ---
--- Cytat: "Nivelis" ---lub kapalina (nadają się tylko dla łuczników), chyba że ktoś chce zostać dobrowolnym dawcą organów
--- Koniec cytatu ---


Czy mozesz mi to objasnic czemu tylko dla lucznika... a dla kusznika to nie:) a inne formacje nigdy ich nie uzywaly?
--- Koniec cytatu ---


Bo jak ci w ryj buzdyganem dadza i bedziesz mial chelm otwarty to na 99,99% zostaniesz dawca organow, a lucznik i kusznik nie bierze udzialu w walce tylko stoi gdzies na gorce i szyje. poza tym musi jakos celowac. probowales kiedys strzelac w garnku??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej