Autor Wątek: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze  (Przeczytany 103150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

"Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« dnia: Maj 17, 2007, 08:17:53 am »
witam wszystkich graczy GIER PLANSZOWYCH ;] jestem dosyc stary i troszke pogrywalem a swego czasu mialem zajawe na zbieranie wszystkiego, co wychodzilo, wiec mialem wszystko / przelom lat 90/2000
 czasami gier bylo tyle, ze we wszystkie nie pogralem ;[ po prostu kupowalem na sztuke, by miec wszystkie ale magia i miecz pierwszy nielegal sprowadzony do Polski bez koncesji byla najlepsza ;]]] ja mam do dzis to znaczy wszystkie jej czesci i sporo znajomych, ktorzy pogrywaja w ta gre, rozwiniemy temat jak znajda sie chetni, gra nadal jest dostepna na allegro ale sa 2 wersje jedna z nich jest nowsza i juz legal ale beznadziejna w szacie graficznej nie polecam w razie pytan i watpliwosci podam zdjecia orginalu na maila kartythorgal@02.pl [/img]
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline Valdi

magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 11:52:19 am »
Witam, jeżeli interesujesz się Magią i Mieczem zapraszam na stronę www.magiaimiecz.eu oraz na forum fanów tej gry, dokładne adres na w/w stronie.
b]Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu.[/b]
___________________________________ __________

RAJ

  • Gość
Re: magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2007, 01:02:07 pm »
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]witam wszystkich graczy GIER PLANSZOWYCH ;] jestem dosyc stary

troche stary??? dwadziescia szesc lat?!?! lol
grywasz w cos innego niz MiM?

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Re: magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2007, 07:30:22 pm »
Cytat: "RAJ"
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]witam wszystkich graczy GIER PLANSZOWYCH ;] jestem dosyc stary

troche stary??? dwadziescia szesc lat?!?! lol
grywasz w cos innego niz MiM?


witam ok przesadzilem ;] 26 mlody byczek ;] grywam w MiM i karcianke thorgal troszke pozno zaczalem w thorgala, bo wczesniej mnie nie interesowaly gry karciane, przez przypadek kupilem starter no i poplynalem ;]]] gralismy z kumplami w planszowki i bylo ich sporo na strychu mam ROBINHOODa i YGORASIL [pisze z pamieci pewnie z bledem ;] kumpel ma BOGOWIE WIKINGOW , GRAND PRIX super gierka, byly tez inne ale gdzies przepadly mialem wszystko, co wychodzilo w tamtym czasie bitewne, obcy, wladca pierscienia, bitwa napoleonska nawet dreszcz [czytana;]  itp , ale magia rzadzila ;]]] pewnie u mojego zioma jest wiekszosc moich gier ale raczej w rozsypce, do uslyszenia pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

RAJ

  • Gość
magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2007, 09:44:20 pm »
To zainteresuj sie na poczatek Runeboundem i Dungeonerem - te same klimaty co MiM.

Offline Manowar

magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2007, 07:12:26 pm »
Pograłem sobie w Dungeoneer'a i niestety mam dość mieszane uczucia. Po pierwsze Magia i Miecz jest w wielu aspektach lepsza. Może postaci mają trochę mniej parametrów, a szczególnie nie posiadają poziomów (choć zbierają bonusy z kart przygód) to Magia i Miecz jest jakaś taka mniej zawikłana, łatwiej się w tym wszystkim odnaleźć. W Dungeoneerze jest zbyt dużo zasad... hmmm i niby to mówi człowiek, który nie lubi prostoty i preferuje trudne gry. Jednak nie można odebrać Dungeoneerowi klimatu, choć bohaterów jak na lekarstwo z niewielką liczbą zasad specjalnych, ale gra nie jest taka zła, mimo wszystko M&M-a nie pobije.

Offline osa8622

m m
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2007, 11:47:46 am »
spoko gierka kiedys pogrywalem z koleszkami proste reguly i dobra zabawa polecam  :D
migam z kumplami na desce ;]

Offline tjahzi

niemiecki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2007, 02:16:59 pm »
czejsc  :lol:  kupilam gre po niemiecku ktora nazywa sie talizman znajomy powiedzial mi ze jest to przedruk gry magia i miecz niektorych kart nie rozumiem wiec czasami o cos zapytam czy ktos udzieli mi odpowiedzi  :?:

RAJ

  • Gość
magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2007, 02:51:04 pm »
To nie tak ze to jest przedruk MiM.
o Ile sie orientuje, to mimo ze bardzo zblizone sa to jednak troche inne gry. Ale pytaj, moze akurat bedziemy znali wlasciwe odpowiedzi. :)

Offline Shaigan

magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:19:52 pm »
Cytat: "Manowar"
Pograłem sobie w Dungeoneer'a i niestety mam dość mieszane uczucia. Po pierwsze Magia i Miecz jest w wielu aspektach lepsza. Może postaci mają trochę mniej parametrów, a szczególnie nie posiadają poziomów (choć zbierają bonusy z kart przygód) to Magia i Miecz jest jakaś taka mniej zawikłana, łatwiej się w tym wszystkim odnaleźć. W Dungeoneerze jest zbyt dużo zasad... hmmm i niby to mówi człowiek, który nie lubi prostoty i preferuje trudne gry. Jednak nie można odebrać Dungeoneerowi klimatu, choć bohaterów jak na lekarstwo z niewielką liczbą zasad specjalnych, ale gra nie jest taka zła, mimo wszystko M&M-a nie pobije.


Mniej zawikłana??? Wspólnie ze znajomymi dopracowywaliśmy szczegóły instrukcji i zasad przez dwa lata intensywnego grania, ponieważ ta prosta gra  :badgrin: przestawała mieć sens w momencie gdy siadał do niej gracz bardziej doświadczony.
tałem się fioletowym kawałkiem jej czapki :D

Offline NatanielX

Re: magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:33:25 pm »
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]magia i miecz pierwszy nielegal sprowadzony do Polski bez koncesji byla najlepsza ;]]]

A skad Ci przyszlo do glowy, ze byla nielegalna? Akurat Magia i Miecz byla na licencji Games Workshop i byla w pelni legalna.

Cytat: "RAJ"
To nie tak ze to jest przedruk MiM.
o Ile sie orientuje, to mimo ze bardzo zblizone sa to jednak troche inne gry. Ale pytaj, moze akurat bedziemy znali wlasciwe odpowiedzi

MiM to polska wersja Talismana.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Re: magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2007, 08:04:13 pm »
Cytat: "NatanielX"
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]magia i miecz pierwszy nielegal sprowadzony do Polski bez koncesji byla najlepsza ;]]]

A skad Ci przyszlo do glowy, ze byla nielegalna? Akurat Magia i Miecz byla na licencji Games Workshop i byla w pelni legalna.

Cytat: "RAJ"
To nie tak ze to jest przedruk MiM.
o Ile sie orientuje, to mimo ze bardzo zblizone sa to jednak troche inne gry. Ale pytaj, moze akurat bedziemy znali wlasciwe odpowiedzi

MiM to polska wersja Talismana.


co do koncesji, to wlasciciel sklepu poinformowal mnie ze gra byla sprzedawana bez niej na polskim rynku (bo to polska, nie elegancja francja) Dopiero magiczny miecz bym legalny , takie info otrzymalem w sklepie, a tak nawiasem po co wypuszczac druga brzydsza wersje, skoro pierwsza jest lepsza, musieli miec w tym jakis cel , co do talizmanu a magia i miecz poza plansza sa to 2 rozne szaty graficzne, wiec nie mozna powiedziec ze sa to te same gry, zreszta widac to na zdjeciu, Shaigan ma racje, ze gra przestaje byc prosta w momencie gdy usiadzie do niej kilku doswiadczonych graczy, zaczyna sie batalia prawnicza i interpretacja slowa. Pozdrawiam

http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1358
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline Hamtaro666

magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2007, 01:36:29 pm »
Ech sentymenty sentymenty - czasy gdy nie było pecetów a rpg dopiero raczkowało - ech to były piękne dni. Szkoda, że ta stronka o MiM się strasznie tnie :(. Ja z wyjątkiem Kosmicznej Otchłani - to wszystkie części mam do dziś w idealnym stanie - jak dzieciaki podrosną to z nimi pogram

Offline Shinue

magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2007, 12:21:47 am »
jaka stronka? mogę prosić o linka?
a wracając do tematu: na jesieni będzie nowa wersja Talismanu (znanego w Polsce pod nazwą Magia i Miecz). szata graficzna nie zostanie zmieniona, natomiast język z angielskiego na polski i owszem :)

Offline [rollerboy] thorgal ;]

magia i miecz ;] pierwszy prze kozak w Polsce ;]
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2007, 08:28:30 am »
to super  :roll:  kiedys zbieralem ten magazyn do dzie poluje na stare numery  8)  byly2 aukcje ale bylem w pracy i dupa  ;) a czasopismo bylo ok jeszcze cos jak ZLOTY SMOK  bylo ale to juz cienias pozdrawiam wszystkich graczy gier bez pradu  ;)
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

 

anything