Autor Wątek: [Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)  (Przeczytany 10095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« dnia: Maj 20, 2007, 12:08:29 pm »
No i ruszyła kolejna tym razem mini kampania w Bardzie.

Gramy tylko w 4 osoby ze względu na dużą wygodę i możliwość częstego spotykania się.

W kampanii biorą udział bandy:

1.Orki Gumola
2.Undead Sławka
3.Moi Norsmeni (beastmen)
4.Piraci Tomka.

Wystartowaliśmy tworząc bandy za 400gc. Pozostałe 100 gc gracze otrzymują po etapie inicjacji (nie jest łatwo trzeba przeżyć aż do chwili przybycia posiłków)


Kampania jest podzielona a 5 etapów każdy po 3 starcia.

1. Inicjacja (tereny i zasady EiF) zasada specjalna (brak możliwości najmowania najemników)

2.Przedmiescia zasada specj. -1 kostka do eksploracji (do min 1)

3.Miasto

4.Dzielnica bogaczy (+ 1 kostka do exp.)

5.Krater (+ 1 shard)


Sprawozdanie: Na razie na skutek dużego tłumu w sklepie, rozegraliśmy tylko jeden scenariusz. Opuszczona wieś. ( w przyszłości będziemy grali przynajmniej 2 podczas jednego spotkania)

Graliśmy w parach Ja- Tomek. Kuba - Sławek

Krótka Relacja.

W pierwszym starciu moi norsmeni po zajęciu 4 z 5 domków- Dzięki dużej sile bohaterów nie miałem trudności z rozbijaniem okien (wylatywały razem z framugami)- postanowili powalczyć z piratami na środku placu. Piraci dotychczas męczyli się z jednym domkiem próbując nieskutecznie wywarzyć drzwi. Wątłe chłopaki „padały pobite” przez drzwi.
I tutaj czekała mnie niemiła niespodzianka. Po nieskutecznym strzale z rusznicy w ruch poszły baty i mocno przetrzepały skórę mojej pierwszej lini wojowników (jeden o.o.a drugi stunded). Później juz było szybko. Moja kontr szarża i tym razem trupy u Tomka. Tomek w obliczu zagrożenia sięga po ostateczne rozwiązanie, i tym razem on kontrszarżując wypala jeszcze z działa do mojego dowódcy. Rzut 1.. :) moja radość. Sprawdzamy krytyka i pada 6! Kula armatnia z S6 zmiata z nóg mojego dowódcę. Brocząc krwią zdąża tylko jeszcze wczołgać się do domku. Miedzy czasie „batowa rzeź” trwa. Tym razem pada trupem centigor (jak się okaże po bitwie jego ciało juz nie opuści tego placu).
Ostatecznie jednak wygrywają norsmeni. Na placu pozostaje tylko kapitan piratów osaczony przez moich 4 rosłych bohaterów.
Ponieważ jest to klimatyczna kampania proponuje Tomkowi dobrowolne wycofanie się do jego jedynego domku. Moi norsmeni urzeczeni zaciekłością bandy piratów darują mu życie.
Podsumowywując było to bardzo krwawe starcie które okupiłem strata 90 gc w postaci centigora. Na szczęście domki rekompensowały straty i do kolejnej bitwy znów wychodzę 7 osobowym składem (oj Ciężka będzie ta kampania :))

Na drugim stole było dużo zabawniej. Orki wierząc w swa siłę straciły prawie wszystkich wojowników. Zaczął dowódca, który szarżując na drzwi się zabił. Pech prześladował zielonych juz do końca (Skończyło się szczęści Gumola). Stracili obydwa skrzydła i ostatecznie udało im się cudem utrzymać aż 2 domki.
Sławek grając ostrożnie wygrał bitwę bez strat, obławiając się jak na wampira przystało. Chyba jako jedyny z naszej 4 będzie gotowy na starcie z Trollami (następny scenariusz :)).
Kamil. (miszczu)

Offline Skavenblight

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2007, 12:20:33 pm »
Fajnie, że znów coś robicie :)
Chętnie poczytam o Waszych zmaganiach.

Kamilu, jedno pytanie - pewnie gdzieś jest na nie odpowiedź, ale pozwól, że jednak zapytam - masz jakieś własne [norsowe] nazwy na jednostki beastów, czy używasz tych zwierzowych?

Ech, aż szkoda, że nie mieszkam w Krakowie, z drugiej jednak strony... moich warszawskich chłopaków nie zostawiłabym za żadne skarby :D
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MK

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2007, 12:32:59 pm »
Wszystko fajnie, ale przydałby się fotki :).
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Skavenblight

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2007, 12:37:01 pm »
Cytat: "MK"
Wszystko fajnie, ale przydałby się fotki :).

"Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe"  :badgrin:
Mistrz zawsze się doprasza o nasze fotki, a sam nie pokaże :) ale rozumiem, bo w ferworze walki czasem się nie pamięta.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline nahar

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2007, 01:32:00 pm »
Pozwoliłem sobie podzielić tematy. Żeby było jaśniej.

Szkoda że tak mało ludzi - co resztą - Seba, Misio gdzie jesteście.

Pozdrawiam i życzę miłej gry.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2007, 01:46:09 pm »
Tak jak pisałem.. Gramy w 4 dla wygody spotykania sie. Nie mam obecnie na tyle czasu aby organizowac kampanii dla wszystkich :(

A o fotki sie nie musicie martwic. Napewno bedą. Tym razem nie robiłem bo nie było czego fotografowac. Gralismy na zniszczonych terenach i przykrótkawym stole :(.

Dzieki Pawle za wydzielenie tematu (ja nie tworzyłęm nowego aby nie mnozyc ich :))
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2007, 03:34:45 pm »
Trzeba było poczekać do wakacji, kiedy wystartuje normalna kampania... piaratów spokojnie można by dopuścić, zresztą i z norsmenami nie widzę problemu. Wg. mnie to było by lepsze rozwiązanie. To tak jak bym robił co tydzień turniej mordheim, ale ze względu na wygodę tylko dla czterech osób, dla mnie, misia, seby i jankahuebera... mmm wypas...ale nazwał bym ten turniej "Krakowskim megaturniejem mordheim" ...

Piję do tego, że nazywasz "kampanią w Bardzie 2" coś, co nie jest Kampanią w Bardzie 2... i bardzo bym prosił o wyedytowanie pierwszego posta i nazwanie tej imprezy jakoś inaczej. Ta nazwa zarezerwowana jest na wakacyjną kampanię (z czym na bank się Kamilu zgodzisz).

Nazwij to sobie "nasza mała kampania w bardzie 2" albo jak chcesz - ale nie nazywaj "bardowym" czegoś, co robisz tylko dla siebie i kilku przyjaciół... ponieważ z tego co mi wiadomo nie sankcjonowaliśmy dla was tej MEGA KAMPANII. I nie jest ona stworzona dla dobra wszystkich graczy w Mordheim, dlatego jeszcze raz alepuję - zmień nazwę na taką, która nei zobowiązuje.

Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Golusiek

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2007, 03:43:55 pm »
A dopuścicie shadow warriorów?

Offline nahar

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2007, 04:20:15 pm »
Mówisz - masz...
paweł

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2007, 04:54:08 pm »
Formaliści!

Offline Mistrz wałków :)

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2007, 08:08:19 pm »
Przepraszm za ta niestosownosc. I dziekuje Pawle za zmiane tematu.

Bede staral sie wam relacjonowac dalsze nasze zmagania :)
Kamil. (miszczu)

Offline Wercyngetoryks

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2007, 12:36:03 pm »
Szkoda,ze nikt nie dał znać:/  
W Bardzie już miesiącami mnie nie było, ale chętnie bym pograł, zwłąszcza,ze ostatni turniej przechorowałem:P
W dodatku jak widzę 4 czy 6 osób też byłoby fajnie, a widząc po pierwszym poście to powstał jak już zaczeliście grać:P

No nic miłej zabawy i w takim wypadku czekam na kampanie wakacyjną:P


p.s. Dajcie znać jak się ktoś wykruszy:P

Offline Mistrz wałków :)

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2007, 06:20:59 pm »
Seba oficjanie dołaczył do kampani.
W takim wypadku ja sie chuba przerzuce na brodaczy :)
Kamil. (miszczu)

Offline Wercyngetoryks

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2007, 08:46:44 am »
Dajcie tylko znać czy czwartek, czy piątek, i postaram się wpaść, bo jestem na głodzie mordheimowym;P

W sumie to Mistrzu moge z Tobą zagrać, jak zaczynasz od nowa, jak nie to przejmę Twoją rozpiske;) Chociaż to tylko jeden scenariusz różnicy;)

Offline Mistrz wałków :)

[Kraków 2007] Towarzyska Kampania Kamila...;-)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2007, 09:52:59 am »
Gray w czwartek o godz 16.00!
Kamil. (miszczu)