trawa

Autor Wątek: FAQ 2.2  (Przeczytany 176385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asmodean

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1395 dnia: Czerwiec 13, 2008, 09:15:30 am »
nie można, bo drop pod w SMach jest inny niż w DA, inny koszt, inne zasady. Do tego jest dedicated transport, a indepa można dołączyć tylko do niededykowanego jeśli wszystko na raz wyjdzie z rezerw
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Iron Jaro

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1396 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:01:47 am »
Wiem ze czepiam sie armi ktora ma wszystkie zasady napisane pod chaslo:
"Oczywiscie ze eldarzy moga", Ale z tego co pamietam ichni FAQ to mozna dolaczyc autarcha na skrzydalch do ichnich jumpackow i razem je zrzucic z deepa. Wiec czemu nie mozna zrobic tegosamego z marynarzami?
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1397 dnia: Czerwiec 13, 2008, 12:02:04 pm »
Wiem ze czepiam sie armi ktora ma wszystkie zasady napisane pod chaslo:
"Oczywiscie ze eldarzy moga", Ale z tego co pamietam ichni FAQ to mozna dolaczyc autarcha na skrzydalch do ichnich jumpackow i razem je zrzucic z deepa. Wiec czemu nie mozna zrobic tegosamego z marynarzami?

Sam sobie odpowiedzielas. Z tej samej przyczyny, dla ktorej Warp Spiderzy moga skakac w Assaulcie po Deep Strike'u, a wszyscy inni nie.  :lol:
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Iron Jaro

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1398 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:10:19 pm »
Sam sobie odpowiedzielas. Z tej samej przyczyny, dla ktorej Warp Spiderzy moga skakac w Assaulcie po Deep Strike'u, a wszyscy inni nie.  :lol:

Ale ja tu powazne pytanie zadaje.  :-? Gdze w tym za chwiel przestarzalym podreczniku jest zapis ze nie mozna kogos dolaczyc do oddzialu przed deapem?
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1399 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:17:59 pm »
Sam sobie odpowiedzielas. Z tej samej przyczyny, dla ktorej Warp Spiderzy moga skakac w Assaulcie po Deep Strike'u, a wszyscy inni nie.  :lol:

Ale ja tu powazne pytanie zadaje.  :-? Gdze w tym za chwiel przestarzalym podreczniku jest zapis ze nie mozna kogos dolaczyc do oddzialu przed deapem?

To nie do konca tak. Mozesz go dolaczyc do oddzialu, tylko tak czy inaczej przy rzucie na rezerwy traktowany bedzie jak oddzielny oddzial, bo... wedlug FOCa JEST oddzielnym oddzialem. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline mlodyrs

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1400 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:25:22 pm »
To szło mniej więcej tak - nie można, bo są oddzielnymi elementami FOC'a i rzuca się odrębnie. A modelu w PA nie możesz odesłać co do zasady do DS, żeby sobie mógł odrębnie rzucać.

Offline Asmodean

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1401 dnia: Czerwiec 13, 2008, 01:35:41 pm »
Rzucanie nie ma tu nic do rzeczy. W klaryfikacji do BBB jest wyraźnie mowa, że indep może się dołączyć z rezerw do oddziału w NIEDEDYKOWANYM transporcie, i tyle.
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Eman

  • Gość
Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1402 dnia: Czerwiec 13, 2008, 02:52:59 pm »
Heyka !!!
Rzucanie nie ma tu nic do rzeczy. W klaryfikacji do BBB jest wyraźnie mowa, że indep może się dołączyć z rezerw do oddziału w NIEDEDYKOWANYM transporcie, i tyle.
Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze literalnie wedlug zasad powinienes rzucac osobno na rezerwy za kazdy oddzielny element FOC'a
Cze !!!

Offline Iron Jaro

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1403 dnia: Czerwiec 13, 2008, 03:10:00 pm »
Czyli jesli droppod bylby oddzielnym srodkiem transportu, tak jak landraider to bylo by to legalne?

To jak dzala DA Deap Strike bo nie kumam.

Belial, Indep, HQ. Brother captein, indep, HQ. Inki, indep, Elit.Termosy Troops i wszytko to wychodzi na jednym zucie rezerw dolaczone do siebie.

Czyli normalni marynarze tez moga to samo zrobic? Tylko nie wyjdzie im to automatycznie w pierwszej turze?
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Raca

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1404 dnia: Czerwiec 13, 2008, 04:13:34 pm »
Nie Jaro to nie tak
Termosy DA maja zasade specjalna Deathwing Assault, ktora pozwala na zrzucenie termosow z dolaczonymi do nich indeepami w termosce, mozna to zrobic tylko w pierwszej turze i tylko korzystajac z tej zasady. Zwykli marinsi nie maja takiej zasady wiec nie moga ;)

Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1405 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:30:19 pm »
A doczekamy sie jakiejs odpowiedzi w kwestii strzelania Dredkow DA po DS w podzie? Czy kwestia jest tak absurdalna, ze az trudno jakas sensowna odpowiedz wykombinowac...? (np. ja tak uwazam ;) )
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Mistrz wałków :)

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1406 dnia: Czerwiec 14, 2008, 02:45:26 pm »
Mam pytanie.. trafiłem na taka sytuacje i nie jestem pewien jak powinna zostać zinterpretowana

Podjeżdża truck orków wysiadaja chłopaki (tak jak na rysuneczku) i przeciwnik decyduje sie na ruch(wagh!!)/szarże w kierunku drugiego odziały SM.



Czy jest to w ogóle możliwe? Ogon (orki po prawej) oddziału nie może minąć SM z pierwszego oddziału a idąc od strony lasu traci koherencje.

Niby mogliby sie rozciagnąć (cześć po prawej) mając nadal koherencje i wężem dodtrzeć do wroga nie ruszywszy ogona. Co jednak gdyby orków było 2?? Albo chcieli zrobić wagh!! i jeszcze doszarżować robiąc dystans np 10 cali??

Proszę o jakies konkretne rozwiązania sytuacji.
Kamil. (miszczu)

Offline Zly

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1407 dnia: Czerwiec 14, 2008, 06:49:04 pm »
Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie możesz ruszyć się tak by nie stracić na koniec ruchu koherencji to nie możesz się tak ruszyć i tyle. O ile waghhh jeszcze jest tu do zrobienia ale szarża jest raczej nie możliwa bo wszyscy z przodu muszą się zaangażować i raczej wyjdą z koherencji z ogonem.
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline Vladdi

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1408 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:17:38 pm »
Czy na tle ostatniego faqa do eldarow smsy musza rzucac na veila czy nie?

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Josef Knecht

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1409 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:30:57 pm »
Na dwóch ostatnich turniejach (Rzeszów, Lublin) tak właśnie musiałem rzucać, więc podejrzewam, że tak.  ;-)
Świeżo upieczony fan wilków :)

 

anything