trawa

Autor Wątek: FAQ 2.2  (Przeczytany 175161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1410 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:42:34 pm »
Czy na tle ostatniego faqa do eldarow smsy musza rzucac na veila czy nie?

Vlad, wyraznie w FAQu jest napisane, ze wszystkie bronie, ktore musza wybrac target i chca tym zaszczytem obdarowac Herlakow, musza rzucac na Veila. Wiec Ordinance'y, SMSy i takie tam - musza. Wydaje mi sie, ze zapis w Kodeksie od samego poczatku to sugerowal (mowa tam wlasnie o "willing to" czy "attempting to target"), chociaz polskie rozwiazanie bylo bardziej balansujace. Coz, bzdura lex, sed lex.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Yedli

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1411 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:00:35 pm »
Cóż, ja spotkałem sie z poglądem, że w FAQ mowa jest o barrage'ach, a sms'y barragem nie są. Więc walą jak w bęben.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Vladdi

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1412 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:04:55 pm »
Chcialbym wiedziec po prostu jak to bedzie na Heresy, bo w gdansku poki co gra sie tak ze smsy bija w herlaki normalnie bez rzutu.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline ederus

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1413 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:05:41 pm »
Isengrim trochę przekręciłęś ;-). W FAQu jest napisane, że barrage/indirecty rzucają na zasięg i napisano, że bronie NIEtargetujące nie muszą rzucać. Niby można wnioskować, że bronie, które mają cel (w tym SMSy) muszą rzucać, ale IMO to trochę za daleko posunięty wniosek i uważam, że SMSy nie powinny rzucać na zasięg, ale nie mnie o tym decydować :)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Yedli

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1414 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:08:09 pm »
Chcialbym wiedziec po prostu jak to bedzie na Heresy, bo w gdansku poki co gra sie tak ze smsy bija w herlaki normalnie bez rzutu.

Janek jest Sędzią Głównym, gadaj z nim. Ale sądząc po jego decyzjach na preHeresy, będą nadal walić jak w bęben.

Y.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 02:11:02 pm wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Vladdi

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1415 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:11:26 pm »
Ja jego zdanie znam, ale chcialem wiedziec czy jest to odosobniona intepretacja czy nie. Juz wiem:)

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1416 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:13:02 pm »
Isengrim trochę przekręciłęś ;-). W FAQu jest napisane, że barrage/indirecty rzucają na zasięg i napisano, że bronie NIEtargetujące nie muszą rzucać. Niby można wnioskować, że bronie, które mają cel (w tym SMSy) muszą rzucać, ale IMO to trochę za daleko posunięty wniosek i uważam, że SMSy nie powinny rzucać na zasięg, ale nie mnie o tym decydować :)

Wyciagnalem logiczny wniosek. Skoro bronie nie-targetujace nie musza rzucac, to a contrario wszystkie inne bronie rzucac musza. SMSy naleza do broni targetujacych ergo, takze rzucaja. Bronie Barrage byly jedynie przykladem broni targetujacych, a nie wymagajacych LoSa. Ograniczenie veila do samych Barrage'y jest tak samo sensowne, jak stwierdzenie ze Dread DA po Deep Strike'u w Drop Podzie moze strzelac, bo w FAQu napisali tylko, ze nie moze Assaultowac bo sie Deep Strike'owal. Skoro nie napisali, ze nie moze strzelac z tej samej przyczyny, to strzelac moze. Ale zdaje sie, ze te interpretacje wykluczylismy... :)

Oczywiscie zawsze mozemy sie spierac, bo GW w zyciu sensownego i w pelni wyjasniajacego FAQa nie wydalo. :)

EDIT: *sigh* No tak, Kodeks mowi: "Any enemy unit wishing to target Shadowseer or the unit she is with...", FAQ mowi "Harlequins are not targeted specifically, so the Veil of Tears has no effect". Prawda, FAQ dotyczy broni nietargetujacych, a o SMSach nie mowi nic. Czy jednak naprawde z tych dwoch zapisow nie mozna wywnioskowac, ze KAZDA bron targetujaca musi rzucac na widzenie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 02:19:34 pm wysłana przez Isengrim »
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Asmodean

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1417 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:13:10 pm »
jak już gadaliśmy na lokalu - SMSy nie rzucają. Nie widzę powodu, żeby tego nie przedyskutować na LS i nie dodać PKZ, ale z uwagi na niezbyt wiele czasu przed turniejem pozostańmy przy takiej interpretacji w ramach naszego mastera.

Ale musze przyznać Vladdi, że twoja interpretacja target/nie target mnie przekonuje, bo jest spójna i chyba trzeba by takie coś opublikować oficjalnie. Co nie zmienia faktu iż osobiscie uwazam ten FAQ za bzdurę  :roll:
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1418 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:23:06 pm »
Pssst, Asmo to ja tu argumentuje zeby SMSy rzucaly. Moja teoria na temat brontozaura jest moja i nalezy do mnie. ;) Ale fakt, byloby dobrze gdyby LS te kwestie przedyskutowala. Licze, ze moich argumentow bedziesz bronil. :)
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Vladdi

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1419 dnia: Czerwiec 16, 2008, 02:24:59 pm »
Cytuj
Co nie zmienia faktu iż osobiscie uwazam ten FAQ za bzdurę  :roll:
[/quote]

Jak wszyscy:P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Zly

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1420 dnia: Czerwiec 16, 2008, 07:51:57 pm »
Isen: Cieszę się że takie argumenty padają z ust nie eldarskich graczy, przynajmniej nikt nie powie że prywata:P. Co najwyżej można powiedzieć że dostałeś kopertę z szeklami;]
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline karlvant

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1421 dnia: Czerwiec 16, 2008, 08:05:27 pm »
To oznacza, że w Warszawie interpretacja będzie taka, jak powinna być?  8)

Offline Isengrim

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1422 dnia: Czerwiec 17, 2008, 09:13:37 am »
To oznacza, że w Warszawie interpretacja będzie taka, jak powinna być?  8)

Bede lobbowal za tym przy Challengerze. I mysle, ze nie bedzie jakichs znacznych oporow (nasze lobby Tauowskie jest znacznie mniejsze, niz gdanskie  :badgrin: ).
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Zly

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1423 dnia: Czerwiec 17, 2008, 09:21:10 am »
To oznacza, że w Warszawie interpretacja będzie taka, jak powinna być?  8)

Ty się tak nie cieszz, dalej będzie można ich bezkarnie z samolotu zbombardować:D
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline karlvant

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1424 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:45:11 am »
:P
Skądinąd wiem, że poza moim będą raptem trzy samoloty.